“Dravid, Chahal’in pes etmesi gerektiğini düşünüyorsa, belli ki bir mesaj gönderilebilir”


Eski Hindistanlı atlet Ashish Nehra, Rishabh Pant’ın Yuzvendra Chahal’a sadece iki over verme kararı karşısında şaşırmıştı. Bacak döndürücü, 9 Haziran’da Delhi’de Güney Afrika’ya karşı ilk T20I’de 2.1 fazladan 26’sını kabul etti.

Powerplay’in kendisinde saldırıya geçen Chahal, ilk üstünü 16 koşuyla kabul etti. Güçlü bir şekilde geri dönerken, büyüsünün bir sonraki turunda sadece altı tanesini kabul ederken, 31 yaşındaki oyuncunun yeniden oyuna dahil edilmesi ancak finalde gerçekleşti. Rassie van der Dussen ve David Miller, dördüncü kale için 131 koşuluk yenilmez bir ortaklığı bir araya getirirken, orta sahalardaki küçük kapı eksikliği Hindistan’a zarar verdi.

Nehra, Cricbuzz’a verdiği demeçte, bir melon oyuncusuna kesin bir şey verme kararının tamamen kaptana inmesi gerekmediğini hisseden Nehra, şunları söyledi:

“Rishabh Pant genç bir kaptan, öğrenecek ve umarım daha iyi olacak. Şimdi Dravid, Chahal’in galip gelmesi gerektiğini düşünüyorsa, elbette bir mesaj gönderilebilir. İşleri basit tutmalı ve proaktif olmalılar.”

Chahal’in maç kazandıran ortaklığı bozmak için orta paslarda hücuma geçmesi gerektiğini kaydeden Nehra, şöyle devam etti:

“Onun gibi bir bowling oyuncusunun bugün sadece 2 defa bowling oynaması benim için çok şaşırtıcı. Özellikle Güney Afrika’nın tekrar kovalamaca olduğu bir aşamada, Van der Dussen-Miller çiftine bowling oynamalıydı. Rishabh Pant kesinlikle bir hata yaptı. Ayrıca, altı vuruş için beş bowling oyuncusu kullanarak, güç oyununda çılgına döndü.”

Powerplay’de sadece Bhuvneshwar Kumar iki over bowling oynadı. Yuzvendra Chahal, Hardik Pandya ve Harshal Patel’in beğenileri, Güney Afrika’nın altı aşırıdan sonra 61-2 ile sona erdiği için her birine bir puan verildi.


“Hindistan onu daha iyi bir şekilde nasıl kullanacağını görmek zorunda kalacak” – Yuzvendra Chahal üzerine Parthiv Patel

Hindistan Premier Ligi (IPL) 2022 Purple Cap galibi, sekizinci turun ardından saldırıdan tamamen alındı. Spinner arkadaşı Axar Patel, kotasını tamamladı ve büyüsünde 1-40’lık rakamlar kaydetti.

Chahal, aşırılıklarının çoğunu chinnaswamy’de boğdu. Küçük sahalarda bowling oynamayı biliyor. O formda bir bowling oyuncusu. Genelde iyi döner. Kotasını tamamlamadı. Bunun doğru hareket olduğundan emin değilim. #INDvsSA

Eski Hindistan küçük kapı bekçisi Parthiv Patel, küçük kapı alma seçeneği olarak, bowling figürlerinden bağımsız olarak Chahal’in daha fazla bowling oynaması gerektiğini düşünüyor:

“Bugün sadece 2 defa bowling oynadı. Bazen takımlar, sol elini kullanan bir vuruş olduğu için bacak döndürücüleri geride tutuyor. Orta vuruşlarda küçük kapı alma seçeneğini tutmak önemlidir. En kaliteli bir Uluslararası vurucuyu durdurmanız gerekiyorsa, onun kalesini almak zorunda kalacaklar, defansif bowling işe yaramayacak. Onu daha iyi nasıl kullanacaklarını görmeleri gerekecek.”

Güney Afrika, Arun Jaitley Stadyumu’nda Hindistan’a karşı kazandıkları zaferle şimdiye kadarki en yüksek koşu takibini en kısa formatta kaydetti. Hindistan, Rassie van der Dussen ve David Miller arasındaki rekor ortaklığın ardından mekanda kaydedilen en yüksek puanı koruyamadı.

Patel, Proteas’ın peşinden koşmanın Hindistan’ın zihniyetini çökerteceğini belirterek şunları söyledi:

“Altı bowling oyuncusuyla 212’yi savunamamak Hindistan’ın zihniyetini incitecek. Genellikle 10’dan dokuzunda 212’yi savunursunuz. Oyun planlarını tekrar gözden geçirmeleri gerekecek.”

Hindistan, 12 Haziran’da (Pazar) Cuttack’teki Barabati Stadyumu’nda ikinci T20I’de Güney Afrika ile karşılaşacak. Temba Bavuma liderliğindeki ekip şu anda beş maçlık seride 1-0 önde.

Kaynak : https://www.sportskeeda.com/cricket/news-if-dravid-feels-chahal-bowl-over-obviously-message-can-sent-ashish-nehra-leg-spinner-bowling-two-overs-ind-vs-sa-2022-first-t20i?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

Yorum yapın

SMM Panel