Dragon Ball vs Marvel: Thor, Goku’yu yenebilir mi?


Her ne kadar muhtemelen hiçbir zaman resmi bir kazanan olmayacak olsa da Ejder topu ve Marvel evrenlerinde, hayranlar, kimin en güçlü olacağını belirlemek için her iki seriden de savaşçıları ezmekten hâlâ keyif alıyor.

Her iki evrendeki tüm karakterlerden Goku ve Thor, tartışmasız en güçlü savaşçılardan ikisi. İkisi arasındaki topyekûn savaşta kim üstün gelirdi? Her iki karakteri de tartışalım ve cevabı bu makalede bulalım.


Dragon Ball’un Goku’su mu yoksa Marvel’ın Thor’u mu? Kim üstün?

Thor ne kadar güçlü?

Thor, onlarca yıldır ikonik bir kahraman olmuştur (Jack Kirby, Marvel Studios, The Mighty Thor aracılığıyla görüntü)
Thor, onlarca yıldır ikonik bir kahraman olmuştur (Jack Kirby, Marvel Studios, The Mighty Thor aracılığıyla görüntü)

Thor, Odin’in oğlu ve Marvel Evreni’ndeki Gök Gürültüsü Tanrısıdır. Aynı adı taşıyan mitolojik varlıktan esinlenerek, değişen güç seviyelerinin birkaç tekrarına sahiptir.

Temel formunda Thor, Dünyadaki En Kudretli Kahramanlar olan Avengers’ın en güçlü üyelerinden biridir. Gücü, evrendeki en güçlü varlıklardan bazılarıyla karşılaştırılabilir ve tüm bunlar, çekici Mjolnir tarafından kendisine verilen fantastik yeteneklere katkıda bulunur.

Thor, Marvel evrenindeki en hızlı savaşçı olmayabilir, ancak inanılmaz bir dayanıklılığa ve hız eksikliğini fazlasıyla telafi eden bir dirence sahip. Evreninde çok az dövüşçü, kolay yorulmadığı için Thor’la uzun süre savaşabilirdi.

Daha önce de belirtildiği gibi, her biri bir öncekinden daha güçlü olan birçok formdan geçti, ancak en şiddetli enkarnasyonu şüphesiz Rune King Thor’dur.

Odin bir gözü feda ederken Thor ikisini de feda eder. Thor, ölümün eşiğine asılmak yerine kendini ölüme astı. Bu fedakarlıklar Thunder God’a daha fazla büyü ve Rünler hakkında bilgi verdi ve bir zamanlar kaybedilen Thor-Force’u yeniden kazanarak Rün Kralı Thor oldu.

Thor’un bu versiyonu sadece Odin Gücü’ne sahip olmakla kalmıyor, aynı zamanda Marvel Evrenindeki en eski ve güçlü büyü türlerinden biri olan Rune Magic’e de sahip.

Rün Kralı Thor, Gölgede Oturanlar gibi kozmik düzeydeki tehditleri kolaylıkla yendi ve yaşam Ağacı Yggdrasill’i yok etti. Bu muhteşem güç gösterisiyle, evrenindeki diğer birçok varlıktan daha güçlü olduğunu kanıtladı.


Goku ne kadar güçlü?

Goku her zaman iyi bir dövüş için hazırdır (Resim Akira Toriyama/Shueisha, Viz Media, Dragon Ball Super ile)
Goku her zaman iyi bir dövüş için hazırdır (Resim Akira Toriyama/Shueisha, Viz Media, Dragon Ball Super ile)

Hayatta kalan birkaç Saiyan’dan biri ve Dünya’nın koruyucusu olan Goku, dünyanın en güçlü savaşçılarından biridir. Ejder topu Evren. Küçüklüğünden beri antrenman yapıyor ve güçleniyor, bu süreçte muazzam bir güç elde ediyor.

Goku, temel formunda o kadar inanılmaz bir hızla hareket edebilir ki çoğu varlık ona ayak uydurmakta zorluk çeker. Ayrıca gücüyle tüm gezegenleri yok edebiliyor, ki bu daha önce hiç yapmadığı bir şey ama Vegeta sayesinde başarabileceğini varsayabiliriz.

Goku hala daha güçlü olmak için eğitim alıyor (Görüntü Akira Toriyama/Shueisha, Viz Media, Dragon Ball Super)
Goku hala daha güçlü olmak için eğitim alıyor (Görüntü Akira Toriyama/Shueisha, Viz Media, Dragon Ball Super)

Bununla birlikte, gerçek gücü, Thor’un kahramanın teknik olarak farklı versiyonlarından farklı olarak, gücünü katlanarak artıran çoklu dönüşümlerinden gelir. Yine de, onun en güçlü biçimi, Ustalaşmış Ultra İçgüdü olmak zorunda.

Bu durumda, Goku zihninin açık ve rahat kalmasına izin vererek vücudunun çoğu saldırıdan otomatik olarak kaçınmasını sağlar. Ayrıca saldırılarını fazla düşünmesini engeller, bu nedenle sürekli olarak mümkün olan en verimli şekilde savaşır.

Goku'nun yeni gücü Meleklerden geliyor (Görüntü Akira Toriyama/Shueisha, Viz Media, Dragon Ball Super)
Goku’nun yeni gücü Meleklerden geliyor (Resim üzerinden Akira Toriyama/Shueisha, Viz Media, Dragon Ball Super)

Goku, zihni net değilken Ultra İçgüdü formunu korumanın mümkün olduğunu kanıtladı ve duyguları ona güç vermede önemli bir rol oynadığı için ona savaşta bir avantaj sağladı. Goku, Ultra İçgüdü formundayken öfkesine erişebilirse, ne kadar güçlü olabileceğine dair hiçbir şey söylenemez.


Odinson, Goku’dan daha mı güçlü?

Thor, Goku gibi tek bir varlık olmadığı için bu zor bir soru. Thunder Tanrısı’nın Marvel’ın çoklu evrenine yayılmış birçok farklı versiyonu göz önüne alındığında, dövüş her birinde çok farklı olabilir.

Örneğin, Earth 616’nın Thor’u, gücü ve fantastik dayanıklılığı göz önüne alındığında, Goku’ya yoğun bir savaş verebilir. Mjolnir’in yardımıyla, çoğu Ki patlaması Goku’nun kendisine ateş etmesini önleyebilecekti, ancak Goku’nun hızıyla boğulabilirdi.

Rune King Thor v Master Ultra Instinct Goku Kim kazanır ?

Ancak, ikisini en güçlü biçimleriyle karşılaştırırsak, Goku’nun Rune King Thor’a karşı zafer kazanma şansı yoktur. Öfkelendiğinde Ultra İçgüdüsü ne kadar güçlü olursa olsun, Thor’un bu versiyonunun Goku’dan birkaç kat daha güçlü olduğu kanıtlanmıştır.

Şimdiye kadar, Goku’nun en büyük güç gösterisi, Ultra İçgüdüsü’nü ilk uyandırdığında World of Void’i titretiyordu. Bununla birlikte, bu mümkün olsa bile, birçok şey Ejder topu hayranlar şüphe ediyor, hala kozmik bir varlığı yenmek için gereken muazzam güce yaklaşmıyor.

Pekala, bunu kim kazanıyor? Rune King Thor vs MUI Goku Eğer bilmiyorsanız Rune King Thor- Tek bir darbede çoklu evrenleri yok etti ve birden fazla çoklu evreni öldürdü- Ölçülemez hıza sahip- Geçmişi, bugünü ve geleceği aynı anda görebilme

Rün Kralı Thor, ciddi bir şekilde dövüşürse Goku’yu tam güçlü bir saldırı ile yok ederdi. Yine de, bu iki kahraman Marvel evreninde buluşacak olsa, birbirlerini öldürme niyetiyle çatışmaları pek olası değildir.


Son düşünceler

Goku, Marvel'in Mighty Thor'unu yenecek kadar güçlü olmazdı (Resim üzerinden Akira Toriyama/Shueisha, Viz Media, Dragon Ball Z)
Goku, Marvel’in Mighty Thor’unu yenecek kadar güçlü olmazdı (Resim üzerinden Akira Toriyama/Shueisha, Viz Media, Dragon Ball Z)

Goku, inkar edilemez bir şekilde içerideki en güçlü savaşçılardan biridir. Dragon Ball’un evren, kendini geliştirmek için sürekli eğitim aldığı için. Benzer şekilde Thor, gücünü test etmek için sürekli olarak yeni rakipler arar.

Ancak, nihai formlarında Goku, Marvel Evreninin güçlü Thunder Tanrısı’nı yenemedi. Belki gelecekte Goku, Thor’un gücüne uymasını sağlayacak inanılmaz yeni bir dönüşüm elde edecek, ancak şu anda mücadelelerinin kazananı Odinson olacaktı.

Feragatname: Bu makale yazarın görüşlerini yansıtmaktadır.

Kaynak : https://www.sportskeeda.com/anime/dragon-ball-vs-marvel-can-thor-beat-goku?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

SMM Panel PDF Kitap indir