Dr Zempf, Gine Denemesi galibiyetiyle Klasik potansiyelin altını çiziyor | Yarış HaberleriDr Zempf, Gine Denemesi galibiyetiyle Klasik potansiyelin altını çiziyor | Yarış Haberleri

Dr Zempf, Leopardstown’daki Ballylinch Stud “Red Rocks” 2.000 Gine Deneme Bahisinde zaferle Klasik bir eğim için sıraya girdi.

Antrenör Ger Lyons tarafından her zaman büyük saygı gören Dark Angel tay, Phoenix Stakes’te bir Grup 1’i kaçırdı ve sahada Middle Park’taki son gençlik başlangıcında sahadayken, sadece üç boydan az yenildi.

Colin Keane kısa süre sonra, Glounthaune onları da yanına aldığında Ryan Moore’un izini sürüyordu ve iyi desteklenen 11-10’un favorisi, bir buçuk metre öne geçti.

Akropolis yarım mesafeyi geçebilmek için güçlü bir şekilde bitirdi, ancak kazananın altı furlongdan sonraki ilk denemesinde işine nasıl devam ettiğini beğenecek çok şey vardı. Betfair ve Paddy Power, Qipco 2000 Gine’deki şansı konusunda 50’lerden 33-1’e gitti.

Lyons, “Çok fazla gelişme olmalı, gittiği yerde olması gerekiyor.

“Şimdi Peter (Brant, sahibi) ile konuşacağım ve ne düşündüğünü öğreneceğim. Oraya olmak istediğinden daha erken geldi ve sonra park etti, yeterince şey yaptı.

“Yarış olarak ne kadar bilgilendiriciydi bilmiyorum, kazanmalıydı ve muhtemelen bundan daha kolay kazanmalıydı, ama bu iş bitti.

“Evde de bunu yapıyor, yeteri kadarını yapıyor. Kendisinde çok fazla gelişme olmalı. Colin, iki kutupta kolanlarına gittiğini söyledi. Üzerinde çalışılacak çok şey bıraktık, ama iyileştirmesi gerekiyor.

“Hâlâ Gine için potada, eğer bir Gine tayımız varsa o da odur.”

“Peter’la konuşacağım ve oradan alacağız. Kemerinin altında bir koşu var ve gerekirse ayın sonunda Newmarket’e gidebiliriz, ancak çok uzağız. 120 puanlık bir attan.”

“Bundan nasıl çıkacağını göreceğiz. Bu hafta sonu onunla karşılaşmayı beklemiyordum, ağır bir zemin ve bunun gibi her şey olacağını düşündüm, bu yüzden oyunun önündeyiz ve seçeneklerimiz var.

“Kişisel olarak bu rotada ilerlemeye devam etmemiz gerektiğini düşünüyorum, ancak bu denemeler bununla ilgili.

“Bir mil onun için sorun değil, o kadar çabuk geride bırakılmasına gerek yok, geç gelmek isteyen biri.

“Denemeler iyi ve o kazandı, sadece önündekini yenebilirsin. Şampanya falan patlatmayacağız, ama ilk şeyin yapılmasından dolayı mutluyuz.”
Kaynak : https://www.skysports.com/racing/news/12040/12580467/dr-zempf-underlines-classic-potential-with-guineas-trial-win

Yorum yapın