DP Dünya Turu Şampiyonası: Rory McIlroy 1. sezonu bitirirken Jon Rahm Dubai’de etkileyici bir galibiyet elde etti | Golf Haberleri


Rory McIlroy, Dubai’de dördüncü sırada bitirdikten sonra DP Dünya Turu sıralamasında sezonu dördüncü kez zirvede tamamladı; Jon Rahm, Tyrrell Hatton ve Alex Noren’e karşı iki vuruşluk bir galibiyetle etkinliği üçüncü kez kazandı.

Son Güncelleme: 20/11/22 12:55

Jon Rahm, DP Dünya Turu Şampiyonasında iki vuruşluk bir zafer kazandı

Jon Rahm, DP Dünya Turu Şampiyonasında iki vuruşluk bir zafer kazandı

Rory McIlroy, DP Dünya Turu sıralamasında sezonu zirvede bitirirken, Jon Rahm Dubai’de iki vuruşluk bir galibiyetle üçüncü bir DP Dünya Turu Şampiyonası zaferi elde etti.

Rahm, final turunda tek atışlık bir avantaj elde etti ve Dubai’deki Jumeriah Golf Estates’te altı birdie ile yalnız bir öcüyü karıştırarak haftayı 20’nin altında kapatarak eğlenceli bir final turu sırasında liderlik tablosunun tepesinden hiç ayrılmadı.

İspanyol oyuncunun en yakın mücadelesi, sırasıyla 66 ve 67’lik rauntlarda ikinci sırayı paylaşan Tyrrell Hatton ve Alex Noren’den geldi ve McIlroy, 68’in altında dörtten sonra dördüncü sırada bir vuruş daha yaptı.

Rory McIlroy, kariyerinde dördüncü kez Avrupa'nın bir numarası olmanın çok önemli olduğunu ve tam bir golfçü olma yolunda olduğunu hissettiğini söyledi.

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Rory McIlroy, kariyerinde dördüncü kez Avrupa’nın bir numarası olmanın çok önemli olduğunu ve tam bir golfçü olma yolunda olduğunu hissettiğini söyledi.

Rory McIlroy, kariyerinde dördüncü kez Avrupa’nın bir numarası olmanın çok önemli olduğunu ve tam bir golfçü olma yolunda olduğunu hissettiğini söyledi.

McIlroy’un bitirmesi, sezon boyu süren DP Dünya Turu sıralamasının zirvesindeki yerini korumasını sağladı ve ona dördüncü kez Harry Vardon Kupasını garantiledi ve dünyanın 1 Numaralısı aynı zamanda tarihte PGA Tour’un FedExCup’ını kazanan ikinci oyuncu oldu. ve aynı sezonda DP Dünya Turu liyakat sıralaması.

Acımasız Rahm Dubai’de yine kazandı

Rahm, açılışını üç delikle birleştirdiğinde rüyayı başlattı, ancak dördüncüde paradan tasarruf etmek için yeşil taraftaki sığınaktan inip çıkmayı başaramadı, çünkü Noren altıncıda 30 fitten kısa bir süre içeri girerek ikinciden itibaren art arda kuşları takip etti. başrollerden biri.

Noren bir sonraki par-beşte bogey yaptı, burada Hatton dokuzuncuda üç vuruşlu bir umacı ile ilk sekiz deliğinde dört kuşu takip ettiğinde Rahm 20 fitten kısa bir süre üç öne geçmek için yuvarlandı.

Rahm dönüşe, dokuzuncuyu bir araya getiren ve 12’de 25 fitlik bir kuşla avantajı yarıya indiren Noren’e karşı iki atışlık bir bantla dönüşe ulaştı ve İspanyol, üçüncü par-3’te 30 fitlik bir atış yaparak bu marjı geri kazandı.

Jon Rahm ayrıca 2017 ve 2019'da DP Dünya Turu Şampiyonasını kazandı.

Jon Rahm ayrıca 2017 ve 2019’da DP Dünya Turu Şampiyonasını kazandı.

Hatton, Noren’le aynı seviyeye gelmek için 13. sıradan arka arkaya kuşları gönderdi ve son par-beşte bir tane daha ekledi ve Rahm, altı fitlik bir kuşla zafere büyük bir adım daha yaklaşırken kulüp binası hedefini 18’in altında belirledi. 15.

Noren sondan bir önceki çukurunu bir araya getirdi ve son tee’de su bulmaktan kurtularak en sonunda paradan tasarruf etti ve Rahm, rekor beşinci Rolex Serisi şampiyonluğunu tamamlamak ve ilk üç olmak için kapanış boşluklarını müzakere ederken, onu berabere saniyelerde Hatton’ın yanında tuttu. DP World Tour’un sezon finalinin birincisi.

Jon Rahm, 67 ile 20 puanın altında bitirdikten sonra üç Dünya Turu Şampiyonası ve beş Rolex Serisi Etkinliği kazanan ilk kişi oldu.

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Jon Rahm, 67 ile 20 puanın altında bitirdikten sonra üç Dünya Turu Şampiyonası ve beş Rolex Serisi Etkinliği kazanan ilk kişi oldu.

Jon Rahm, 67 ile 20 puanın altında bitirdikten sonra üç Dünya Turu Şampiyonası ve beş Rolex Serisi Etkinliği kazanan ilk kişi oldu.

McIlroy Avrupa 1 Numarasını Nasıl Bitirdi?

McIlroy, hafta boyunca sezon boyu sıralamada zirveye ulaştı ve Avrupa’yı 1 Numara olarak bitirme matematiksel şansı olan yedi oyuncudan biri oldu ve dört kez en büyük kazanan, ABD’ye karşı öngörülen sıralamalarda dar bir farkla son güne girdi. Açık şampiyon Matt Fitzpatrick.

Kuzey İrlandalı, açılışını iki çukurla birleştirdi ve bir sonrakinde beşincide 3 metrelik bir kuş yaparak düşen bir şutu iptal etti, ardından dokuzuncuda düşen bir şuta arka dokuzunu bir kuşla başlatarak yanıt verdi.

Canlı Avustralya PGA Şampiyonası

24 Kasım 2022, 02:30

canlı

14. sıradaki arka arkaya kuşlar, McIlroy’un liderlik tablosunun zirvesinde Rahm’a yaklaştığını gördü ve dünyanın 1 Numaralısı, 2015’ten bu yana ilk kez DP Dünya Turu sıralamasında üç par ile son turu 68’i tamamladı.

Fitzpatrick’in McIlroy’u geçme şansı elde etmek için ilk ikiye ihtiyacı vardı, ancak dönüşte 73’ün üzerinde bire giderken beş delikli bir alanda dört atış yapmasına ve yurttaşı Tommy Fleetwood ile beşinci sırayı paylaşmasına rağmen.

Sıradaki ne?

2022 DP Dünya Turu sezonunun bitmesi ile 2023 kampanyasının başlaması arasında sadece dört gün var ve Avustralya ve Güney Afrika’daki etkinlikler Perşembe günü başlayacak.

Fortinet Avustralya PGA Şampiyonası, Brisbane’deki Royal Queensland GC’de, sabah 2.30’da Sky Sports Golf’te canlı olarak, Houghton GC’de Joburg Open’da ve ardından sabah 10’da Sky Sports Golf’te canlı olarak gerçekleşir.

DP Dünya Turu Şampiyonası: Rory McIlroy 1. sezonu bitirirken Jon Rahm Dubai'de etkileyici bir galibiyet elde etti | Golf Haberleri

En iyi fiyatları alın ve Birleşik Krallık ve İrlanda’daki 1.700 kurstan birinde bir tur rezervasyonu yapın
Kaynak : https://www.skysports.com/golf/news/12040/12751590/dp-world-tour-championship-jon-rahm-earns-impressive-win-in-dubai-as-rory-mcilroy-ends-season-no-1

SMM Panel PDF Kitap indir