“Dönmeye karşı, birkaç atışım daha olduğunu biliyorum”


Avustralyalı oyuncu Steve Smith, şu anda kadrodaki en iyi spin oyuncularından biri.

Hindistan, Sri Lanka ve Pakistan’da sağ elini kullananların ortalaması 40’ın üzerinde. Ziyaretçiler iki maçlık bir Test serisinde Lankalılarla karşılaştığında Smith’in oynayacağı büyük bir rol olacak. Avustralya, en son ada ülkesindeki en uzun formatı oynadıklarında 3-0’lık bir skor çizgisinin alıcı tarafındaydı.

Bu yılın başlarında, Pakistan’da ilk kez oynayan Smith, adına üç ellili dört vuruşta 226 sayı attı. Büyük ölçüde düz yüzeyler, alt kıtada 1-0 seri galibiyet aldıkları için Avustralya lehine sonuçlandı.

Steve Smith, normalde takıntılı hazırlığının kısıtlandığı yaklaşan Test serisinde yaklaşımını dönen topa karşı değiştirmeye çalışacak. #SLvAUS cricket.com.au/news/steve-smi…

Ellili yaşlarını Pakistan’da büyük skorlara dönüştürmesi gerektiğini hisseden Steve Smith, “Unplayable” podcast’inde şunları söyledi:

“Muhtemelen Pakistan’da yüzlerce kişi elde etmek için üç fırsatım oldu, onları tam olarak dönüştüremedim. Planlarımın oldukça iyi bir yerde olduğunu hissediyorum, ancak potansiyel olarak oradaki dönüşe karşı biraz daha agresif olabilirdim. ve birkaç atış daha yaptı.”

Eski kaptan, topun durumuna göre vites değiştirmekten de bahsetti. dedi ki:

“Top biraz yumuşadığında geri dönüyor, biraz daha agresif olma anına ulaşana kadar onu dizginlemelisiniz. Ancak spin karşısında, potansiyel olarak yapabileceğim birkaç şut daha olduğunu biliyorum. çıkar ve melon oyuncuya biraz daha baskı uygula.”

Sri Lanka’ya karşı Test serisi 29 Haziran’da Galle Uluslararası Stadyumu’nda başlayacak. Smith ayrıca gelecek yılın başlarında Hindistan’a karşı oynayacağı zorlu dört maçlık seriye de göz kulak olacak.


“Geri dönen bir topla yüzleşmek muhtemelen en zor şey” – Steve Smith

Avustralya, 23 yılı aşkın bir süredir Pakistan’a ilk seyahatlerini, son Testte heyecan verici bir zaferin ardından 1-0’lık ince bir seri galibiyetiyle kutladı. Usman Khawaja ve Steve Smith, Shaheen Afridi liderliğindeki güçlü bir bowling birimine karşı ziyaretçiler için sopayla oynadılar.

Steve Smith tartışmasız şu anki dünya kriketindeki en iyi yabancı oyuncu, siz ne düşünüyorsunuz? #AUSvsIND #cricitwithbadri

Ters vuruşa karşı agresif atışlar yapmanın zor olduğunu iddia eden Smith, şunları söyledi:

“Ayrıca topun oldukça büyük bir şekilde geri döndüğü aşamalarda vuruş yapıyordum ve bir sonraki vuruş olarak biliyorum, (Shaheen) Afridi ve Hasan’da bazı iyi bowling oyuncularına karşı bu tür küçük kapılar üzerinde geri dönen bir topla yüzleşmek muhtemelen en zor şey. Ali.”

Ekledi:

“Yani, Pakistan’da hakkında çok konuştuğumuz oyunu oynamak ve sabırlı olmak ve tempoyu oynamak; yeni topa karşı biraz daha erken girdiğimde üçüncü Testte yaptığım gibi birkaç atış daha oynayabilirsiniz. , ve bazı sınırları erkenden uzaklaştırdım.”

Steve Smith şu anda dörtlü bir sakatlık yaşıyor ve Avustralya’nın Kolombo’daki R Premadasa Stadyumu’nda Sri Lanka’ya karşı ODI’ye karşı aldığı son yenilgilerin bir parçası değildi.

Kaynak : https://www.sportskeeda.com/cricket/news-against-spin-i-know-i-ve-got-shots-steve-smith-technique-subcontinent-pitches?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

Yorum yapın

SMM Panel