Donald McCain: Atlama yarışının personel tükenmişliği ve küçük saha boyutlarıyla mücadele etmek için daha uzun bir yaz tatiline ihtiyacı var | Yarış Haberleri


Antrenör Donald McCain, personel tükenmişliği ve saha boyutlarının rekabet gücü konusundaki endişeler nedeniyle at yarışlarına atlama takviminde daha uzun bir yaz tatili getirme çağrısında bulundu.

Geçen ay, yüzde 28’in üzerinde beş veya daha az koşucuyla atlama yarışlarında rekor düşük koşucu sayısı görülürken, İngiliz At Yarışı Otoritesi (BHA) kayıtlarının başladığı 1995’ten bu yana ortalama alan boyutları ilk kez yedinin altına düştü.

Endişe verici istatistikler, sezonun Mayıs ayında başlamasından bu yana 30 kazananı kutlayan şampiyona lideri antrenör Fergal O’Brien’ın endişelerini dile getirmesine ve endüstri liderlerini, sayının azaltılması da dahil olmak üzere fikstür listesinde önemli değişiklikler yapmaya teşvik etmesine yol açtı. atlama toplantıları ve akşam yuvalarına geçiş.

McCain daha da ileri gidecek ve yıl içinde daha sonra taşınan fikstürlerle önemli bir ara verecekti. 2022, Sandown’ın sezon finali ile 30 Nisan’da Hexham’daki bir sonraki atlama fikstürü arasında sadece yedi günlük bir boşluk gördü.

McCain, Sky Sports Racing’e verdiği demeçte, “Eskiden sezonun sonunu dört gözle bekliyordunuz ve bir sonrakinin başlangıcını gerçekten dört gözle bekliyordunuz.” “Şu anda bulunduğumuz yer, herkesin kendi gündemi olduğu ve hepsi kendilerini düşünüyor.

“Personelimi her gün çalışırken görüyorum ve yaz aylarında bir ay veya altı hafta izin almalarının hiçbir şekilde fayda sağlamaması mümkün değil.

“Bütün bir yıl boyunca olabildiğince çok kazanan yetiştirmek için çalışıyorsunuz ve birkaç gün sonra sıfıra dönüyor ve yeniden çalışıyorsunuz.

“Sonsuz eziyet sağlıksız. Sektöre dahil olan personel ve insanlar, iş bakıma geldiğinde yığının dibinde.

“Burada daha büyük bir sorun var ve bu, endüstrinin genel sağlığı ve herkesin içinde çalışmak istemesini sağlıyor.

“Toplantıları kaybetmekten bahsetmiyorum bile, sadece onları ayırın ve arada bir mola verin.”

‘Şikayetlerim var ama cevaplarım yok’

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Atlama Şampiyonası’nın lider antrenörü Fergal O’Brien, yarış yetkililerini özellikle yaz sezonu boyunca fikstür sayısını azaltmaya çağırdı.

O’Brien, sorunun yaz atlamaları kampanyasından bağımsız olmadığına inanıyor ve geçen ayki Newmarket fikstürünün (25 Haziran) yedi yarışında sadece 38 koşucunun ilgisini çektiğini vurguladı.

O’Brien, “Bunun bir Jumps sorunu olduğunu düşünmüyorum, bu bir yarış sorunu, kış ya da yaz.” Dedi. “Flat çocukları da mücadele ediyor.

“Yılın biraz durgun olduğu bu zamanında çok fazla yarış oluyor. [Jumps] geçen gün fikstürler ve bizim bunu yapmamıza gerek yok. Hepsini biraz ince yayıyor.

“Bunu bizim yararımıza olduğu için söylemiyorum, değil. Biz bundan faydalandık. [busy schedule] ama bu sporun iyiliği için değil. Bu Fergal O’Brien ile ilgili değil, genel olarak atlama yarışı ile ilgili.

“Haftada üç gün bol olurdu ve tüm bunlar yaz aylarında akşam toplantıları olmalı.

“İnleyen ve inleyen diğer insanlar gibiyim: Şikayetlerim var ama cevaplarım yok.

“Sahiplerimden hiçbiri bir yaz atı almıyor, Altın Kupa’yı kazanacağını umdukları bir at alıyorlar. Bazen yılın bu zamanında, zemin ya da rekabet nedeniyle koşmaya başlıyorsunuz. Sanmıyorum. [losing fixtures] insanları erteleyecek ama ne olacak ki tüm bunlar rekabetçi olmayacak.

“İki ya da üç ay boyunca yoğunlaştırabilirsek, bu harika olur.”
Kaynak : https://www.skysports.com/racing/news/12040/12645784/donald-mccain-jump-racing-needs-a-longer-summer-break-to-tackle-staff-burnout-and-small-field-sizes

SMM Panel PDF Kitap indir