Dmitry Bivol’un ekibi, Saul ‘Canelo’ Alvarez’in Gennadiy Golovkin üçleme dövüşünü kabul ederek rövanş maçını atlamasından sonra yanıt verdi | Boks Haberleri


Dmitry Bivol, Saul ‘Canelo’ Alvarez’in bu yıl için Gennadiy Golovkin ile üçlemeli bir dövüşü kabul ederek olası bir rövanş maçını beklemeye almasının ardından şimdiden bir sonraki mücadelesini bekliyor.

Bivol, WBA hafif-ağır siklet unvanını oybirliğiyle alınan bir zaferle savunmak için bu ayın başlarında 61 maçlık kariyerinin ikinci mağlubiyetini Canelo’ya verdi ve ağırlık artışı bu vesileyle Meksikalı için çok fazla olduğunu kanıtladı.

Canelo, bir yıl önce ikisi arasında tartışmalı bir beraberliğin ardından 2018’deki rövanş maçlarını puanlarla sınırladıktan sonra, 17 Eylül’de Golovkin ile karşılaşmak için hüküm süren WBC, WBA, IBF ve WBO şampiyonu olarak süper orta siklete geri dönecek.

Boks için sabırsızlıkla beklenen bir üçleme sunarken, Canelo’nun değişiklik yapma arzusunu da duraklatıyor ve Bivol’u bir rakip arayışına başlamasına izin veriyor.

Dmitry Bivol sol elini Canelo Alvarez'e indirdi (AP Fotoğrafı/John Locher)
Resim:
Bivol sol elini Alvarez’e indirdi

Bivol’un organizatörü Andrey Ryabinskiy, “Dmitry bir sonraki dövüş için hazırlıklarına şimdiden başladı. Ancak dövüşecek bir sonraki kişinin kim olacağını söylemek imkansız – bunu daha yeni düşünmeye başladık.” Gökyüzü sporları.

“Dmitry’ye inanıyorum. Bugün fiziksel koşulları, sonuca konsantre olma yetenekleri ve tekniği nedeniyle kesinlikle dünyanın en iyi dövüşçülerinden biri.”

Canelo, Golovkin ile olan bölümünü kapattıktan sonra Bivol ile ikinci kez savaşma niyetinin altını çizdi, ancak bunun bir kez daha 175 pound’a gelip gelmeyeceğini henüz göreceğiz.

Bu arada Bivol, Gilberto Ramirez ile olası bir kavganın yanı sıra Artur Beterbiev ile Joe Smith arasında IBF, WBC ve WBO hafif ağır siklet şampiyonlukları için bir araya geldiklerinde gelecek ayki çatışmanın galibi ile bağlantılı.

İngiliz Joshua Buatsi, geçen hafta oybirliğiyle alınan bir kararla Craig Richards’ı mağlup ettikten sonra Ruslarla karşılaşmaya koşan bir diğer savaşçı.
Kaynak : https://www.skysports.com/boxing/news/12040/12621037/dmitry-bivols-team-respond-after-saul-canelo-alvarez-skips-rematch-by-agreeing-gennadiy-golovkin-trilogy-fight

SMM Panel PDF Kitap indir