Dmitry Bivol, Saul ‘Canelo’ Alvarez zaferinin ardından kazanan Beterbiev-Smith ile tartışmasız bir çatışma istiyor | Boks Haberleri


Meksikalı süperstar Saul ‘Canelo’ Alvarez’in fatihi Dmitry Bivol, Cumartesi günkü Artur Beterbiev ve Joe Smith Jr.

Aslen Rusya’dan olan ve şimdi Kanada merkezli olan Beterbiev, Cumartesi günü Madison Square Garden Theatre’da Amerika’nın Smith’i ile savaşıyor. Gökyüzü sporlarıdört ana hafif-ağır başlığın üçü için.

Bivol, Mayıs ayında Alvarez’e karşı muhteşem bir üzücü galibiyet sayesinde WBA şampiyonluğunu savundu. Şimdi 175 lbs’de tartışmasız şampiyon olmak istiyor ve dört kemer için mücadelede Beterbiev-Smith galipini almayı bekliyor.

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Artur Beterbiev, devasa hafif ağır sıklet birleşme mücadelesinde Joe Smith Jr’a vahşi saldırılarını serbest bırakmayı umuyor olacak.

Bivol’un organizatörü Andrey Ryabinskiy şunları söyledi: Gökyüzü sporları“Bu dövüşçülerin ikisini de seviyoruz [Beterbiev and Smith] çok fazla.

“Bivol, özellikle kazanan Artur Beterbiev ise, bu maçın galibiyle mücadele etmekle son derece ilgilenecektir.

“Bivol-Beterbiev arasındaki mücadele, tüm boks hayranlarının uzun zamandır beklenen bir rüyası.”

Hem Bivol hem de Beterbiev, bugün dünyanın en hafif-ağır sikleti olarak kendilerini kanıtlamak için yarışıyorlar. Bivol, beş yıldır WBA kemerine sahip ve 2019’da Smith’i geride bıraktı. Ancak Beterbiev, spordaki en korkulan yumruklardan biri. Amatör olarak birinci sınıf bir dünya şampiyonu, profesyonel olarak 17 nakavt zaferi sırasında WBC ve IBF unvanlarını birleştirdi.

Smith onun için zorlu ve zorlu bir mücadele olacak olsa da, Beterbiev Cumartesi günü Amerikan WBO şampiyonluğunu koleksiyonuna eklemeyi umuyor.

Üstte Artur Beterbiev, 17 Aralık 2021 Cuma günü Montreal'de WBC/IBF hafif ağır sıklet şampiyonluk mücadelesinde Marcus Browne karşısındaki zaferini kutluyor. KANADA BASINI/Peter McCabe
Resim:
Kötü bir vuruş, Artur Beterbiev’in Marcus Browne’ı yenmesini engellemedi. (Fotoğraf: KANADA BASINI/Peter McCabe)

Top Rank, yaklaşmakta olan Beterbiev-Smith birleşmesini destekliyor ve şirketin başkanı Todd DuBoef, kazanan için tartışmasız bir mücadele yapacaklarını doğruladı.

DuBoef, “Yıllarca Bivol ve Beterbiev’in savaşması hakkında konuştuk. Covid sırasında işler kilitlendiğinde ve her şey felç olduğunda, çok ileri gitmedi.” Gökyüzü sporları. “Bence birdenbire ortaya çıkan ve büyük bir üzüntüyle gelen Bivol’un ortaya çıkmasıyla bu pot daha da büyüdü.

“Bence Bivol Canelo’yu üzdüğünde bu bölünme açıkça biraz güçlendi.”

Verona, New York - 15 Ocak: Steve Geffrard (L) ve Joe Smith Jr (R) 15 Ocak 2022'de Verona, New York'ta Turning Stone Resort Casino'da WBO hafif ağır siklet şampiyonası için mücadeleleri sırasında yumruk alışverişinde bulundular.  (Fotoğraf Mikey Williams/Top Rank Inc tarafından Getty Images aracılığıyla).
Resim:
Joe Smith Jr, WBO’nun hafif ağır sıklet şampiyonluğunu elinde tutuyor. (Fotoğraf: Mikey Williams/En İyi Sıralama)

Ancak bu mücadelenin galibi için birçok seçenek olacak. “Ormanın boynundan bir adam var, Anthony Yarde [the UK] bunun için zorunlu bir meydan okuyucu [WBO title]. Bu yüzden karışımın içine atılacak. Bivol açıkça ortada ve senin gibi adamların var [former super-middleweight titlist] Gilberto Ramirez ve bunun gibi şeyler,” diyen DuBoef, “Bence şu anda bu ligde gerçekten çok fazla maç var.”

Hem Beterbiev hem de Smith, Cumartesi günü savaşacak her şeye sahipler. Organizatör, “Açıkçası Bivol, Joe Smith karşısında galibiyete sahip,” diye devam etti. “Bir seyir galibiyeti gibi görünüyordu ama o son rauntlarda Joe neredeyse onu oyundan atıyordu. Ve işte Joe bu kadar tehlikeli.

“Bence kazanan [Beterbiev-Smith] kavga diğer adamın üzerinde duracak çünkü bence bu kavga nakavtla bitecek. Bence dayanabilecek iki cehennem delisi var ve bu gerçek sınav olacak.”

Artur Beterbiev – Joe Smith Jr karşılaşmasını Pazar sabahı saat 2.30’dan itibaren Sky Sports’tan canlı izleyin.
Kaynak : https://www.skysports.com/boxing/news/12040/12633703/dmitry-bivol-wants-undisputed-clash-with-beterbiev-smith-winner-after-saul-canelo-alvarez-victory

Yorum yapın

SMM Panel