Disney, Amber Heard davasından sonra Johnny Depp’ten özür diledi mi?


Johnny Depp ve Amber Heard arasındaki hakaret davası, jürinin uzun süredir devam eden davanın galibi olarak ilan etmesiyle 1 Haziran’da sona erdi. Fairfax County mahkemesindeki jüri üyeleri, Heard’ın 2018 Washington Post makalesiyle Depp’i karaladığına karar verdi.

bu su adamı star, makalede kendisinden aile içi tacizden kurtulan biri olarak bahsetti ve Depp’in hukuk ekibi, aktörü iddia edilen tacizci olarak ima ettiğini iddia etti. Depp’in hikayede adı geçmemesine rağmen, makalenin kariyerini olumsuz etkilediğini ve itibarını zedelediğini iddia etti.

youtube kapağı

Washington Post köşe yazısı yayınlandıktan kısa bir süre sonra Disney, Depp’in artık Jack Sparrow’un ikonik rolünü oynamaya devam etmeyeceğini açıkladı. Karayip Korsanları franchise. Bu arada, oyuncu Amber Heard’a iftira davası açtı ve oyuncuya 50 milyon dolarlık dava açtı.

Heard, ilişkileri sırasında ona birçok kez saldırdığını iddia ederek Depp’e 100 milyon dolarlık karşı dava açtı. Yaklaşık dört yıl sonra, Depp davayı kazandı ve 15 milyon dolar tazminat ve cezai tazminat aldı (ikincisi Virginia Yasası nedeniyle 350.000 dolara düşürüldü).

Jüri ayrıca, Depp’in eski avukatı Adam Waldman’ın oyuncuya karşı karalayıcı sözleriyle ilgili olarak bir iddiayı kazanması için Heard’a 2 milyon dolar verdi. Kararın ardından, birkaç Johnny Depp hayranı Disney’i aktörden kovduğu iddiasıyla özür dilemeye çağırdı. Korsanlar yasal savaşının ortasında franchise.

Şimdiye kadar Disney, Depp’in Heard ile olan yasal sorunlarını doğrudan ayrılma nedeni olarak göstermedi. Korsanlar franchise. Hakaret davasının kararının ardından eğlence devinden Depp’e resmi bir özür de gelmedi.


Hayranlar Disney’den Johnny Depp için özür talep etmeye devam ediyor

Disney henüz Johnny Depp'ten özür dilemedi (Getty Images üzerinden resim)
Disney henüz Johnny Depp’ten özür dilemedi (Getty Images üzerinden resim)

Johnny Depp, Fairfax County’de 11 Nisan’da Amber Heard aleyhindeki yüksek profilli iftira davası başladığından beri manşetlere çıkmaya devam etti. Dava bu ayın başlarında sona erdiğinde ve karar Depp’in lehinde reddedilirken, çok sayıda hayran Disney’e sordu. oyuncudan özür dilemek.

2018’de Disney, Depp’in filmde başrol oynamaya devam etmeyeceğini duyurdu. Karayip Korsanları franchise. Şirket, Heard’ın Depp’e yönelik suistimal iddialarını hiçbir zaman kararlarının nedeni olarak göstermese de, duyuru aktrisin tartışmalı Washington Post makalesini yayınlamasından kısa bir süre sonra yapıldı.

youtube kapağı

O sırada, Walt Disney yapım şefi Sean Bailey, The Hollywood Reporter’a şirketin franchise için yeni enerji sağlamayı planladığını söyledi:

“Yeni bir enerji ve canlılık getirmek istiyoruz. seviyorum [Pirates] filmler, ama nedenin bir parçası Paul [Wernick] ve Rhett [Reese] O kadar ilginç ki, pantolonuna bir tekme atmak istiyoruz. Ben de onlara bu görevi verdim.”

Warner Bros, Disney’in yanı sıra Johnny Depp’i de şirketten kovdu. Fantastik Canavarlar 2020’de İngiliz tabloid The Sun’a karşı İngiltere’deki karalama davasını kaybettikten sonra franchise.

Depp’in Heard’a karşı kazandığı son galibiyetin ardından, birkaç taraftar Twitter’a giderek Disney ve Warner Bros.’dan oyuncudan özür dilemelerini istedi:

Disney ve Warner Bros en azından Johnny Depp’ten herkesin önünde özür dilemeli.

Johnny Deep kazandı! 🥂🎉🥳 Disney ve Warner Bros, herkesin önünde özür dilemeli ve #JohnnyDepp ait olduğu yere geri döner. Bu rolleri ondan daha iyi kimsenin oynayamayacağını herkes biliyor, ancak bir daha asla Kaptan Jack olarak oynamayacağını söyledi. Amber ve Disney’i asla affetmeyeceğim.

Altı hafta süren iftira davası sırasında Johnny Depp, Disney ve onun şirketten ayrılması hakkında konuştu. Karayip Korsanları franchise. dedi ki:

“Kendimden, kendi yeniden yazımın, diyalogların, sahnelerin, şakaların çoğunu ekledikten sonra, o uzun ilişkiden ve Disney ile oldukça başarılı bir ilişkiden sonra nasıl olduğunu tam olarak anlamadım… masum.”

Johnny Depp hayranları taleplerini internet üzerinden dile getirmeye devam ederken, Disney’in önümüzdeki günlerde oyuncudan özür dileyip özür dilemeyeceğini zaman gösterecek. Ancak Depp, dizideki rolünü tekrar etmeyeceğine dair çoktan ifade verdi. Korsanlar Ona “300 milyon dolar ve bir milyon alpaka” teklif etseler bile franchise.

Kaynak : https://www.sportskeeda.com/pop-culture/fact-check-did-disney-apologize-johnny-depp-amber-heard-trial?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

Yorum yapın

SMM Panel