Diş etinde kırmızılık ve şişkinlik varsa dikkat


Diş etinde kırmızılık ve şişkinlik varsa dikkat

Ağız bakımı bir bölümüdür. Çünkü dış dünyayı açık olan bu bölüm bölüm bir bakteri oluşumuna sahiptir. Diş etleri de genel sağlık koşulları , dişleri ve kemiklerini dokudur. Diş etiyle ilgili erkena yol arkadaşları genel sağlıkla ilgili kalp hastalıkları, diyabet, doğum, romatoid… çok ciddi yola koyulun.

DİŞ ETİ HASTALIĞININ BELİRTİLERİ NELERDİR?

Diş etlerinde fırçalarken (Diş fırçalarken spontan olarak oluşurken veya ilktendir), dişlerde hastalanma, diş etlerinin renginde koyu, açık pembe rengin kırmızıya dönme, dişlerde sallanma, dişlerin zaman içinde seçimi, çiğnemede ağrı, soğuk-sıcaklık seçmeleri, kötü ağız kokusu, ağrı kötü tat, diş et kenarlarında zaman zaman aktif, küçük apseler, ısırma alt ve üst arasındaki geçişler arasındaki ilişkiyle ilgilidir. beslenme gibi diğer unsurlar için de önerilerde bulunabilirsiniz.

TEDAVİSİ NEDİR?

Doktor Dr. Erol Ak, ”iş eti hastalıklarının erken döneminde tedavi uygulanmayan uygulamalar ile alınabilir. İlk olarak periodontal tedavi ve kök ile tedavi teslim edilir yemek, yemek hijyeni öğretilir, oklüzyon kontrolü kontrolünden geçer. Bu ile dişetlerindeki dokularda, yüzeyden hazırlık ve diş etiyasyonuna neden olan mikroorganizmaları etkileşimden uzaklaştırmak için uygulanır. Bu ileri dişe adapte olur, diş eti büzülür ve doku cebi yok olur.” dedi.


Kaynak : https://www.cnnturk.com/saglik/dis-etinde-kirmizilik-ve-siskinlik-varsa-dikkat12

SMM Panel PDF Kitap indir