“Dikiş pozisyonumu değiştirdim”


Yuzvendra Chahal, Salı günü Visakhapatnam’da yapılan üçüncü T20I’de Hindistan’ı Güney Afrika’ya karşı 48 koşu galibiyetine yönlendirirken bir tarzda toparlandı.

Son iki maçta over başına 10’dan fazla sayı kabul eden Chahal, dört overde 3/20’lik rakamlarla beş ekonomi oranıyla geri döndü.

31 yaşındaki oyuncu Dwaine Pretorius, Rassie van der Dussen ve son maçın kahramanı Heinrich Klaasen’i Güney Afrika’nın omurgasını kırmak için görevden aldı.

Maç sonrası yapılan sunum töreninde oyuna gelirken yaptığı değişikliklere ışık tutan Yuzvendra Chahal, şunları söyledi:

“Önceki maçlarda çok fazla sürgü oynadım ve daha hızlı vurdum. Bugün, dikiş pozisyonumu değiştirdim. Dönmek ve topu daldırmak benim güçlü yönlerim. Bugün, döndürmeye ve daha yavaş vurmaya çalıştım.”

Ekledi:

“Güçlerime top atmaya çalıştım, buna odaklandım. Vurucular ters süpürmeye çalıştığında, bowling oynayanlar için zorlaşıyor. Ama şimdi ikinci bir planım var ve alanları buna göre ayarladım.”

Chahal ile birlikte Harshal Patel de önemli katkılarda bulundu ve Hindistan 179 koşuyu başarıyla savunurken dört küçük kapı topladı. Ev sahibi takım, maçı 48 koşuyla kazanmak ve seriyi canlı tutmak için Güney Afrika’yı 131 sayıyla mağlup etti.


“Koçlar bana güçlü yanlarımı desteklememi söyledi” – Yuzvendra Chahal

Kısa süre önce sonuçlanan IPL 2022’de Purple Cap’i kazanan tecrübeli bacak döndürücü, serinin ilk iki maçında formunu tekrarlamayı başaramadı.

Chahal, kasvetli performansları nedeniyle ağır eleştiriler aldı, ancak Vizag’daki üstün performansıyla karşı çıkanları susturdu.

Maçtaki oyuncum olurdu @yuzi_chahal. SA orta düzeninin arkasını kırdı. 4-0-20-3, sadece bir sınır kabul etti. Süper şeyler 👏🏽 #INDvSA

Takım yönetiminden gelen mesaj sorulduğunda, şunları söyledi:

“Önceki oyunlarda iyi bowling oynamadım ve koçlar bana güçlü yanlarımı desteklememi söylediler.”

Yuzvendra Chahal, 17 Haziran’da Rajkot’ta serinin dördüncü maçında ivmeyi devam ettirmeye çalışacak.

Kaynak : https://www.sportskeeda.com/cricket/news-i-changed-seam-position-yuzvendra-chahal-match-winning-performance-3rd-t20i-vs-sa?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

SMM Panel PDF Kitap indir