Devon Malcolm: Kıdemli ECB yetkilisi, bowling oyuncusuna yönelik ırkçı hakaret iddiaları nedeniyle askıya alındı ​​- raporlar | Kriket Haberleri


ECB, adı açıklanmayan yetkiliyle ilgili iddialar hakkında yorum yapmayı reddetti ve yönetim organı, Yorkshire’ın Azeem Rafiq’in ırkçılık iddialarını yanlış ele almasının ardından imajını düzeltmeye çalışıyor.

Son Güncelleme: 01/07/22 19:56pm

Devon Malcolm, ECB'nin maç hakemleri panelinin bir parçası

Devon Malcolm, ECB’nin maç hakemleri panelinin bir parçası

İngiltere ve Galler Kriket Kurulu, raporlara göre, eski hızlı bowling oyuncusu Devon Malcolm’a ırkçı bir hakarette bulunmakla suçlanan üst düzey bir yetkiliyi askıya aldı.

Hem Telegraph hem de Times, birkaç yıldır İngiliz kriketinin yönetim kurulunda çalışan ismi açıklanmayan kişinin, bu sezonun başlarında Malcolm’u gülümseyene kadar görememekle ilgili bir açıklama yaptığını söylüyor.
soruşturma tamamlanana kadar durduruldu.

ECB, sporun Yorkshire’ın Azeem Rafiq’in ırkçılık iddialarını yanlış ele almasının ardından imajını düzeltmeye çalıştığı için başka bir aksiliği temsil eden iddialar hakkında yorum yapmayı reddetti.

Malcolm, 1979’da gençken doğduğu Jamaika’dan Sheffield’e göç etmiş olan İngiltere için 40 Testte 128 küçük kapı ve 10 bir günlük uluslararası yarışmada 16 kapı daha aldı.

Hızlı melon Devon Malcolm, 1994'te Güney Afrika'ya karşı bir vuruşta sansasyonel bir dokuz da dahil olmak üzere, İngiltere için 40 Testte 128 küçük kapı aldı.

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Hızlı melon Devon Malcolm, 1994’te Güney Afrika’ya karşı bir vuruşta sansasyonel bir dokuz da dahil olmak üzere, İngiltere için 40 Testte 128 küçük kapı aldı.

Hızlı melon Devon Malcolm, 1994’te Güney Afrika’ya karşı bir vuruşta sansasyonel bir dokuz da dahil olmak üzere, İngiltere için 40 Testte 128 küçük kapı aldı.

Sahadaki en iyi anı, 1994’te The Oval’da bomba gibi düşen bir Güney Afrika’ya karşı 57 yerine dokuz sayı atarak, tempolu, agresif bowlingde ustalık sınıfı verdiği ve hâlâ sevgiyle hatırlanan bir an oldu.

Şimdi 59 yaşında, Malcolm ve Dean Headley’deki bir başka eski İngiltere hızlı bowling oyuncusu, çeşitliliği artırma teklifinin bir parçası olarak geçen yıl ECB’nin maç hakemleri paneline eklenen beş yeni kişi arasındaydı.

Beyaz olmayan yetkililerin yokluğu, 2020’de yedek listeden çıkamayan eski hakem John Holder ve Ish Dawood’un atama sisteminde ayrımcılık iddialarında bulunmalarıyla ön plana çıktı.

Holder ve Dawood, eski Durham kaptanı Will Smith, Alec Swann ve Simon Hinks’in yanı sıra maç hakemlerinden oluşan yeni bir ‘tamamlayıcı panele’ eklenen Malcolm ve Headley’nin atanmasından bir hafta sonra ECB’ye karşı istihdam taleplerini geri çektiler.
Kaynak : https://www.skysports.com/cricket/news/12040/12644021/devon-malcolm-senior-ecb-official-suspended-over-alleged-racial-slur-towards-bowler-reports

SMM Panel PDF Kitap indir