Devin Haney tartışmasız hafif sıklet unvanını kazanmak için George Kambosos Jr’ı ‘evcilleştiriyor’ | Boks Haberleri


Devin Haney, Avustralya’da George Kambosos Jr’ı yendikten sonra dünyanın yeni tartışmasız hafif sıklet şampiyonu oldu.

23 yaşındaki Amerikalı, bölümü birleştirmek için Melbourne’e gitti ve Marvel Stadyumu’nda 41.129 taraftarın önünde 12 rauntluk bir maçta oybirliğiyle (116-112, 116-112, 118-110) bir zaferle ödüllendirildi.

Galibiyet, Las Vegas ürününün WBC kemerini elinde tuttuğu ve lineal/WBA/IBF/WBO tacını 28 yaşındaki Avustralyalıdan aldığı anlamına geliyor.

Haney rekorunu 28-0’a (15 nakavt) aldı ve 1990’daki Pernell Whitaker’dan bu yana tartışmasız ilk hafif sıklet şampiyonu oldu.

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Devin Haney, Melbourne’de etkileyici bir puan kazanarak George Kambosos Jr’ın tehlikeli özelliklerini elinden aldığını söyledi.

Haney, “Bu bir rüyanın gerçekleşmesi” dedi. “Rahattım. Oyun planına bağlıydım, oyun planı içeri girip vurmak ve vurulmamaktı ve bunu dövüşün çoğunluğu için yaptım.

“Son raundu aldım çünkü rahat bir şekilde önde olduğumu biliyordum ama iyi ve akıllıca bir mücadele verdim.”

‘Tekrar yapacağız’ – Kambosos Jr rövanş istiyor

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

George Kambosos Jr, Devin Haney’e kemerleri için savaşma fırsatı verdiğini ve bu iyiliğin kendisine iade edilmesi gerektiğini söyledi.

Geçen Kasım ayında Teofimo Lopez karşısında sürpriz bir galibiyet alarak dünya şampiyonu olan Kambosos Jr, geç gelen yumruklarla temkinli bir açılış turu başlatmakla tehdit etti.

Bununla birlikte, Haney, Avustralyalı’nın sert bir şekilde dövüşün kontrolünü ele geçirmek için yumruğunu kullanarak kendini empoze etme girişimlerinden etkilenmedi ve Kambosos’un yüzü, yolun yarısında gözlerinin altında işaretlenmeye başladı.

Amerikalı sekizinci turda baskı altına alındı ​​ve Kambosos Jr bir sonraki turda temposunu artırdı, ancak rakibinin bulunması zor olduğunu kanıtlamaya devam ederken, ev sahibi boksör giderek hüsrana uğradı.

Ancak Kambosos Jr, 23 yaşındaki oyuncu üzerinde fazla bir etki bırakamadı ve sonunda yargıçlar Haney’e rahat bir zafer marjı verdi, iki yargıç maçı 116-112 puanladı ve diğeri Amerikalıya bir puan verdi. 118-110 galibiyet.

21 maçta ilk kez kaybeden Kambosos Jr, “En iyi, en zor sınava girmek istiyorum ve zaferine tam saygı duyacağım ve ona zaman tanıyacağım” dedi.

“Tekrar yapacağız. Birkaç şeyi uygulamam gerekiyor ama kavganın çok yakın olduğunu düşündüm.”

Big Daddy Browne devasa KO ile geri döndü! | Moloney, Palicte’yi havaya uçurdu

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Avustralyalı ağır sıklet Lucas Browne, Melbourne’de ilk turda nakavt galibiyetiyle Junior Fa’yı şok ettiğinde yılları geri aldı.

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Jason Moloney, Marvel Stadyumu’nda Aston Palicte’ye karşı muhteşem bir nakavt zaferiyle dünya şampiyonluğu yarışına geri döndü.

Marvel Stadyumu’ndaki yoğun bir gecede Avustralyalı ağır sıklet Lucas Browne, Junior Fa’yı ilk turda nakavt galibiyetiyle şok ettiği yılları geri aldı.

Jason Moloney ayrıca Aston Palicte’yi nakavt ederek muhteşem bir zaferle dünya şampiyonluğu yarışına girdi.

Dövüşten sonra konuşan Moloney, dünya şampiyonluğu için bir şans daha kazandığını ve Liverpool’un yeni WBO şampiyonu Paul Butler’ı hedeflediğini söyledi.
Kaynak : https://www.skysports.com/boxing/news/12040/12628014/devin-haney-tames-george-kambosos-jr-to-win-undisputed-lightweight-title

Yorum yapın

SMM Panel