“Devam edersem sakatlığım daha da kötüleşecek”


Rafael Nadal, karın sorunları nedeniyle 2022 Wimbledon Şampiyonası’ndan çekildi ve SW19 kampanyasına son verdi. 22 kez Grand Slam şampiyonu yarın yarı finalde Nick Kyrgios’u yenmeye hazırdı, bu da mercurial Avustralyalı’nın finale doğru bir adım attığı anlamına geliyor. İlk Grand Slam şampiyonluğunu kazanmak için Novak Djokovic veya Cameron Norrie ile karşılaşacak.

Mallorcan, Taylor Fritz’e karşı çeyrek final maçında da aynı sakatlık nedeniyle acı içindeydi, hatta kız kardeşi ve babası maçtan çekilmek için yalvardı. Ancak Nadal, Kyrgios ile görüşmeyi kolaylaştırmak için acıyı bastırdı ve Amerikalıyı olağanüstü bir beş pasajda yendi.

36 yaşındaki daha sonra, karın kaslarından birinde yedi milimetrelik bir yırtık ortaya çıkaran yaralanmalarının boyutunu görmek için bugün erken saatlerde bir taramaya gitti. 4 Numaralı Dünya, Cuma günü mahkemeye çıkmayı planladı, ancak son raporlar, planın müteakip bir antrenman seansında suya düştüğünü ortaya koydu.

Nadal, servis hareketini pratikte karın bölgesine daha az baskı uygulamak için değiştirmişti, ancak sonuç olarak daha az topspin ve kontrol vardı ve top tekrar tekrar uzun süre yere indi. Mahkemeye götürseydi yarın zorlanırdı.

Yaralanmanın bir sonucu olarak, eski Dünya 1 Numara, daha da kötüleşmesini önlemek için değiştirilmiş bir servis eylemine başvurmak zorunda kaldı. Ne yazık ki, servisini beğenisine göre çok yanlış yaptı ve eski Dünya No. 13’e Merkez Kortu’nda ciddi bir meydan okuma yapmayı imkansız hale getirdi.

Rafael Nadal: “Maalesef turnuvadan çekilmek zorundayım. Karın kasımda yırtık var. Gitmek mantıklı değil. Çok zor şartlar. Devam edersem sakatlığımın devam edeceği çok açık. daha da kötü olmak için.”#Wimbledon

Nadal, ev sahipliği yaptığı bir basın toplantısında bunu doğruladı ve yaralanmanın ciddiyetinin arka arkaya iki yüksek oktanlı maç kazanma olasılığını dışladığını belirtti.

“Maalesef turnuvadan çekilmek zorundayım. Karın kasımda yırtılma var. Gitmek mantıklı değil. Çok zor koşullar. Devam edersem sakatlığımın daha da kötüleşeceği açık” dedi. “Bu şartlar altında iki maç kazanamayacağıma karar verdim.”

Rafa Nadal, üç veya dört hafta sahalardan uzak kalmayı umduğunu söyledi, “Umarım bu üç, dört hafta normal takvimimi yapmama izin verir.”#Wimbledon

İspanyol oyuncunun önümüzdeki üç ila dört hafta sahalardan uzak kalması bekleniyor ve ardından sezonun geri kalanında normal hizmetine devam etmeyi umuyor.

Rafael Nadal’ın takvim Grand Slam rüyası, çekilme sonucu sona erdi

Rafael Nadal'ın Calendar Slam hayalleri talihsiz bir şekilde sona erdi
Rafael Nadal’ın Calendar Slam hayalleri talihsiz bir şekilde sona erdi

Çekilmeyle birlikte Rafael Nadal’ın Slam takvimini kazanma hayalleri resmen sona erdi. Bu yılın başlarında Avustralya Açık’ı ve Fransa Açık’ı kazandıktan sonra, 22 kez Grand Slam şampiyonu Ağustos’ta ABD Açık’a gelmek istiyordu ve Rod Laver’dan bu yana bir takvim yılında dört Majör’ü de kazanan ilk adam olma şansını yakaladı. .

Rafael Nadal düzenlediği basın toplantısında takımdan çekildiğini doğruladı. #Wimbledon2022’de Grand Slam takvimini tamamlama arayışını sonlandırıyor. Nick Kyrgios, Novak Djokovic veya Cam Norrie ile karşılaşacağı ilk Grand Slam finaline bir adım attı.

36 yaşındaki oyuncu Flushing Meadows’a, şu anda sezon için 19-0 olan Grand Slam maçlarında yenilmemiş bir rekorla gelecek. New York’taki göreve zamanında yetişip yetişemeyeceği şu anda kesin olarak söylenemezken, taraftarlar Dünya 4 Numarasının turnuvada rekabet edebilecek kadar toparlanmasını umuyor olacak.

Rafa Nadal: “En önemli şey, herhangi bir unvandan çok mutluluktur. Bu kadar risk alamam ve yarışmanın iki, üç ay dışında kalamam çünkü bu benim için zor bir şey olacak. Eğer öğretilirse, olur, İşleri doğru şekilde yapmadığım için değil.”

Eski Dünya 1 Numarası, kararı verirken sağlığını göz önünde bulundurarak, basın toplantısında şu anda kendini fazla zorlamak istemediğini ve önümüzdeki birkaç ay boyunca kenarda kalmak istemediğini belirtti.

“En önemli şey, herhangi bir unvandan daha fazla mutluluktur. Bu kadar fazla risk alamam ve rekabetin dışında iki, üç ay kalamam çünkü bu benim için zor bir şey olacak” dedi. “Öğrenilen olursa, olur, işleri doğru şekilde yapmadığım için değil.”

Kaynak : https://www.sportskeeda.com/tennis/news-if-i-keep-going-injury-going-worse-worse-rafael-nadal-withdraws-wimbledon-2022-semifinals?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

SMM Panel PDF Kitap indir