Derek Chisora, Kubrat Pulev’den intikam alıyor ve O2 Arena’da galibiyet serisini ayrı ayrı kazanarak bitiriyor | Boks Haberleri


Derek Chisora, Kubrat Pulev’i bölünmüş bir kararla yenmek ve şüphelerini Londra’daki O2 Arena’da susturmak için üst üste üç yenilgi serisini durdurdu.

2016’da Hamburg’da dövüşen iki spor gazisi, boksta neyi başaracakları hakkında konuşurken ikinci kez savaştı.

Pulev ilk toplantıyı bölünmüş bir kararla kazanmıştı, ancak 12 raundun çoğunda en iyi ikinci oldu ve Chisora, başkentte hatırlanacak 45. profesyonel dövüşünü yapma hakkıyla birkaç kez bağlantı kurdu.

Hakemler, birçok kişinin onu 112-116, 116-112 ve 116-114 emekliye göndereceğini tahmin ettiği maçı puanladıktan sonra 38 yaşındaki ağır siklet başarısını kazandı.

Resim:
Derek Chisora ​​(sağda) O2 Arena’da bölünmüş karar zaferini ilan etti

İkilinin toplam yaşı 79’du, ancak Chisora ​​2020’de Oleksandr Usyk ile karşı karşıya gelirken, Pulev aynı yılın sonunda Anthony Joshua tarafından nakavt edildi ve hala iş dünyasının en iyileriyle başa baş gitme arzusunu gösterdi. .

Joseph Parker ile Manchester’daki maçlardan sonra ‘Del Boy’ için Londra’ya hoş bir dönüş oldu ve eski Finchley amatörü, O2 Arena’da yedi galibiyetten altı galibiyetle güçlü bir rekor kırdı.

Elvis Presley’in ‘Sen her zaman aklımdasın’ şarkısına altın yaldız damlatarak dışarı çıktıktan ve ev sahibi kalabalığın beğenisini kabul ettikten sonra, Chisora, Pulev’in vücudu üzerinde çalışmaya başladı ve açılış turunda birkaç erken atış yaptı.

Hakem Marcus McDonnell, ancak bir dakika sonra her ikisini de boğuşma konusunda uyarmak zorunda kaldı ve ikinci turda İngiliz boksörün büyük bir sağından kaçınmak için hızlı hareket etti.

Sadece Wladimir Klitschko ve Joshua’ya mağlup olan Pulev, Chisora’nın siyah eldivenleriyle sağ üstte bağlantı kurmasından önce üçüncü turda daha fazla başarı kazanmaya başladı.

38 yaşındaki oyuncu, en iyi anını altıncı sırada, arka arkaya bir dizi sol darbenin Bulgar’ı suratından yakaladığı ve ardından ağır bir vücut vuruşuyla takip ettiği altıncı sırada yaptı.

Resim:
Pulev’in yenilgisi, profesyonel kariyerinin sadece üçüncüsü

McDonnell, Pulev’i aynı turun sonunda tavşan yumruklaması konusunda uyarmıştı ve yeterince dolu bir O2 Arena ile şamandıra, Chisora ​​mağlubiyet serisini yedinci sırada bitirmeye koyuldu. Sağ kroşe, sol gözünden kan akan ve sadece zil tarafından kurtarılan gazi yoldaşı üzerinde izini bıraktı, ancak işler hızla değişti.

Pulev sekizinci tura daha iyi niyetle çıktı ve Chisora’yı tatlı bir sağ aparkatla sallandırdı. İplerde, Chisora ​​sallanarak çıktı ve her ikisi de emekliliğin potansiyel olarak kaybedeni beklediğini fark ederek, heyecan verici bir dokuzuncu oldu.

Chisora, sağdan iki zehirli yumruk atarak “Savaş” lakabının hakkını verdi. Şimdi Pulev’in sağ gözünden kan geliyordu, ancak 10’uncusu, yaşlı boksörün zilden sonra bir yumruk atması ile sona erdi, bu da Londralı’nın aynı şekilde karşılık verdiğini gördü.

Son raundda yorgunluk baş gösterdi ama Chisora, 15 yıllık profesyonel kariyerinin 33. zaferini, son raundun hemen başında güzel bir düzlük ve iki galibiyet kazanmaya yetecek kadar mükemmel bir vücut kombinasyonu ile garantiledi. yargıçların puanlarından.
Kaynak : https://www.skysports.com/boxing/news/12040/12649131/derek-chisora-gains-revenge-over-kubrat-pulev-and-ends-losing-streak-with-split-decision-win-at-o2-arena

SMM Panel PDF Kitap indir