Derby County: Clowes Developments, uzun zamandır beklenen Rams devralımını tamamladı | Futbol HaberleriDerby County: Clowes Developments, uzun zamandır beklenen Rams devralımını tamamladı | Futbol Haberleri

Derbyshire merkezli emlak grubu Clowes Developments (UK) Ltd, Derby County’yi devralma sürecini tamamladı.

Kulübün Pride Park Stadyumu’nu eski başkan Mel Morris’e ait bir şirketten satın alan şirket, işlemi Çarşamba günü tamamlayacaktı, ancak bu ertelendi.

Amerikalı işadamı Chris Kirchner, anlaşmayı tamamlamak için fon kanıtı sağlamak için son tarihi kaçırdıktan sonra kulübü satın alma teklifini geri çektikten 18 gün sonra, anlaşma Cuma günü tamamlandı.

Bu, Morris’in kulübü tek sahibi ve başkanı olarak beş yıl sonra satma niyetini açıkladığı 20 aydan Ekim 2020’ye kadar uzanan uzun bir belirsizlik dönemini sona erdiriyor.

Derby’nin devralma kabusu: Bir zaman çizelgesi

 • Ekim 2020 – Mel Morris, Derby County’yi satma niyetini açıkladı.
 • Mart 2021 – Şeyh Khaled’in şirketi Bin Zayed International tarafından desteklenen Derventio Holdings liderliğindeki devralma başarısız oldu.
 • Mayıs 2021 – İspanyol işadamı Erik Alonso, kulübü satın alma teklifinde başarısız oldu.
 • Temmuz 2021 – EFL, finansal fair play kurallarını ihlal ettikten sonra Derby’ye sadece dokuz oyuncuyla transfer ambargosu koydu.
 • Ağustos 2021 – Wayne Rooney’nin Rams’ı 2021/22 sezonuna iki galibiyet, dört beraberlik ve iki mağlubiyetle başladıktan sonra 12. sıraya yükseldi.
 • Eylül 2021 – Derbi kurulu kulübün yönetime geçeceğini onayladı; EFL, kulüp şampiyonasının dibini gönderen 12 puanlık kesintiyi dağıtır.
 • Kasım 2021 – EFL, Derby’ye muhasebe kurallarını ihlal ettiği için dokuz puanlık bir kesinti daha verdi.
 • Ocak 2021 – Dört birinci takım oyuncusu ve üç genç oyuncu kulüpten ayrıldı.
 • 6 Nisan 2022 – Amerikalı işadamı Chris Kirchner, yöneticiler tarafından tercih edilen teklif sahibini seçti Quantuma.
 • 18 Nisan – Derbi, Sky Bet League One’a düştü.
 • 17 Mayıs – Kirchner ile Quantum değişim sözleşmeleri.
 • 10 Haziran – Kirchner, satın alma işlemini tamamlamak için fon kanıtı sağlamak için son tarihi kaçırdı.
 • 13 Haziran – Kirchner, Derby’yi satın alma teklifini geri çekti.
 • 24 Haziran – Rooney yönetici olarak görevinden ayrıldı ve Liam Rosenior geçici olarak atandı.
 • 26 Haziran – Mülk geliştiricisi David Clowes, Pride Park’ı satın aldı, teklifi kabul etti, tercih edilen teklif sahibi olarak adlandırıldı.
 • 30 Haziran – Clowes Development, Derby County’nin devralımını tamamladı.

Quantuma ortak yöneticisi Carl Jackson şunları söyledi: “Kulübün uzun vadeli geleceğini güvence altına alan ve alacaklılar için en iyi sonucu temsil eden bir anlaşmada bugünkü satışı gerçekleştirdiğimiz için çok memnunuz. Yönetim aracılığıyla kulübü destekledikleri için kulüp çalışanlarına ve taraftarlarına sadakatleri ve sabırları için teşekkür ederim.”

Clowes Development’ın başkanı olan Lifelong Derby hayranı David Clowes yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Derby County’yi satın alma anlaşmamızı sonuçlandırmış ve dokuz aylık belirsizliği ve gelecekle ilgili korkuyu sona erdirmiş olmaktan dolayı size büyük bir gurur duygusuyla yazıyorum. kulübümüzün.

“Ömür boyu bir destekçi olarak, Derby County’yi kaybetme riski çok gerçek olduğu için buna seyirci kalamazdım.”

Ortak yönetici Andrew Hosking şunları ekledi: “Bu konuyu bir sonuca bağlamanın içerdiği karmaşıklık seviyesi benzersizdir ve birçok zorluğun üstesinden gelmemizi sağlayan sıkı çalışmaları için tüm paydaşlara ve danışmanlarına minnettarız. bu tarihi kulübün kurtarılması.

“Bu anlaşma, Derby County’nin uzun ve şanlı tarihinde gerçek bir kilometre taşını temsil ediyor ve kulüp yönetimdeyken taraftarlar ve daha geniş topluluk tarafından yaşanan belirsizliğin sonunu işaret eden ve daha da önemlisi EFL ile uyumlu olan bir anlaşma. İflas Politikası ve alacaklılar için en iyi getiriyi sağlar. Bugün kulüp için yeni bir başlangıç ​​anlamına geliyor ve kulübün Clowes’un yönetimi altında yerel mülkiyet altında temiz bir sayfa açarak yeni sezona ilerlemesini sağlıyor.”

Derby County’nin devralınmasıyla ilgili EFL açıklaması

“EFL, Derby County FC, Quantuma’nın Ortak Yöneticilerinin, Derby County’yi yeni mülkiyet altına almak için Clowes Developments (UK) Limited ile varlık transferini bugün resmen sonuçlandırdıklarını teyit etmelerini memnuniyetle karşılamaktadır.

“Sonuç olarak, EFL artık Kulübün Lig Düzenlemeleri ve İflas Politikasının gerekliliklerini karşıladığını ve bu nedenle Çekilme Bildirimi de iptal edilerek artık yönetimde olmadığını onaylayabilir.

“EFL üyeliğine devam etme koşullarının bir parçası olarak, Kulüp, bir kayıt ambargosu altında kalırken, bir iş planının şartlarına uygun olarak yeni oyuncularla sözleşme imzalamasına izin verilecektir.

“Yeni sahiplik ve EFL tarafından ortaklaşa kararlaştırılan plan, transfer ücretleri, oyuncu ücretleri ve menajer ücretleri ile ilgili kısıtlamalar içeriyor. Oyuncuları kaydettirmek için yapılan herhangi bir başvuru, üzerinde anlaşmaya varılan planların şartlarına uygun olmalıdır.”

EFL CEO’su Trevor Birch şunları ekledi: “Geçtiğimiz dokuz ay, özellikle çok fazla belirsizliğe katlanmak zorunda kalan personel ve destekçiler olmak üzere Kulüple bağlantılı herkes için endişe verici ve zorlu bir zaman oldu.

“Bu Yönetim, ilgili tüm taraflara birçok ve çeşitli zorluklar sundu, ancak şimdi yeni sahiplik ile, Kulüp ve yerel topluluk artık geleceğe yenilenmiş bir iyimserlik duygusuyla bakabilir.

“Bu süreç boyunca, EFL’nin görev alanını temelden yanlış anlayan veya Lig’in süreçteki rolünün ne olduğunu yanlış beyan eden bazı kişilerin çok sayıda yanıltıcı yorumunu okumak sinir bozucu oldu.

“EFL’nin odak noktası her zaman Derby County’nin geleceğini güvence altına alırken, Düzenlemeler ve İflas Politikamızın gerekliliklerinin yerine getirilmesinin yanı sıra Lig’in 72 üyesinin tümünün çıkarları doğrultusunda hareket etmek olmuştur.

“Kulüpteki herkese, özellikle yeni sahiplik ve ortaklarına, uzun ve sürdürülebilir bir gelecek için en iyisini diliyorum ve 2022/23 sezonuna ve ötesine geçerken birlikte yakın çalışmayı dört gözle bekliyoruz.”
Kaynak : https://www.skysports.com/football/news/12040/12643002/derby-county-clowes-developments-completes-long-awaited-rams-takeover

SMM Panel PDF Kitap indir