Derbi 1 – 0 Preston


Ravel Morrison’ın geç golü, Preston’ı Pride Park’ta 1-0 yenerken Derby’nin Sky Bet Şampiyonası hayatta kalma şansını artırdı.

Her iki taraf da 10 adama düşürüldü ve Morrison 10 dakika sonra eve gevşek bir top attığında oyun çıkmaza giriyor gibi görünüyordu.

Preston, Liam Lindsay’in Tom Lawrence’ı yere serdiği için oyundan atılmasından sonra bir adamla bir saatten fazla oynadı, ancak Derby, Max Bird’ün Ben Whiteman’a yaptığı faul nedeniyle ikinci yarının başlarında oyundan atılmasını sağladı.

Ancak Morrison’ın vuruşu ev sahibi taraftarları ayağa kaldırdı ve Derby’yi Şampiyona’da kalma şansıyla devam ettirdi.

Derby’nin umutsuzca kazanması gereken bir maçtı, ancak Preston iyi başladı ve Cameron Archer, sekiz yarda tamamen açık bıraktığı 10. dakikada bir kafa vuruşuyla daha iyisini yapmalıydı.

Derby, 19. dakikada topun Jason Knight’a çarpmasıyla taraftarlarını ayağa kaldırdı.

23. dakikada Malcolm Ebiowei’nin sağ kanattan pas yaptığı ama Lawrence’ın 6 yarddan dışarı çıktığı bu, Derby için iyi bir periyodun başlangıcıydı.

Derbi, 33. dakikada Lindsay’in Lawrence’ı ceza sahasının kenarında çelme takmasıyla birlikte büyük bir destek aldı ve Galli gol atmak üzereyken hakem Geoff Eltringham kırmızı kart çıkardı.

Lawrence serbest vuruşu genişledikten sonra Preston, gol kralı Emil Riis Jakobsen’in yerine defans oyuncusu Sepp Van Den Berg’i getirerek yeniden bir araya geldi.

Derby ikinci yarıya güçlü başladı, ancak 54. dakikada Bird’ün Whiteman’ın tedaviye ihtiyacı olan bir meydan okuma için düz kırmızı bir şekilde gösterilmesiyle 10 kişiye düşürüldü.

Bir seyirci koşarak sahaya çıkınca oyun kısa bir süreliğine durduruldu, ancak komiserler tarafından hızla çevrelendi ve yerden eşlik edildi.

Derbi daha çok gol arıyordu ve Lawrence’ın şutunu geri çevirdikten sonra 80. dakikada öne geçtiler.

Lawrence’ın korneri Curtis Davies tarafından karşılandı ve Iversen harika bir kurtarış yapmasına ve ikinci bir hamle yapmasına rağmen, top Morrison’a geldi ve voleyi filenin çatısına çarptı.

Derby, beş dakika sonra Morrison Nathan Byrne’de oynadığında ikinci bir saniyeye yakındı, ancak Iversen yine oyunda kendi tarafını tuttu.

Ancak, Derby masanın dibinden tırmanmak için hayati bir zafer elde etmeye devam ederken ziyaretçiler neredeyse hiç tehdit etmedi.




Kaynak : https://www.skysports.com/football/derby-county-vs-preston-north-end/report/447812

Yorum yapın