Denis Shapovalov, Queen’s Club’da kadınların antrenman sahalarında antrenman yapmasına izin vermediği için tepki gösterdi


Denis Shapovalov, Londra’daki Queen’s Club’ı, özel kulübün kadınların erkek meslektaşlarıyla birlikte sahada antrenman yapmasına izin vermemesi nedeniyle sansasyonel bir şekilde kadın oyunculara yönelik cinsiyetçi davranışlarla suçladı.

Kanadalı oyuncu, kız arkadaşı Mirjam Bjorklund’un eşlik ettiği ATP 500 Queen’s Club Championships’e katılmak için bu hafta kulüpte. WTA Tour’da Dünya No. 124 olan Bjroklund, bu hafta İngiltere’de bir tenis turnuvasına da katılıyor — ITF Great Britain 10A’da.

Söz konusu ihtilafın, kulübün, talebin devam eden bir turnuvanın ortasında geldiğini göz önünde bulundurarak, İsveçli’nin Shapovalov ile birlikte antrenman yapma iznini reddetmesiyle ortaya çıktığı iddia ediliyor.

ironik ki @TheQueensClub adını güçlü, sıra dışı bir kadından alıyor, ancak profesyonel kadın tenisçilere hazırlanmaları gerektiğinde kulüpte antrenman yapmalarına izin vermeyerek açıkça ayrımcılık yapıyor. @Wimbledon. Bu politikayı gözden geçirme zamanı #tenis #cinsiyet eşitliği

15 Numaralı Dünya, sosyal medyada turnuva organizatörlerini kararlarından dolayı azarladı ve adını “güçlü” ve “olağanüstü” bir kadının adını taşıyan bir kulübün böyle ayrımcı davranışlara başvurmasının ironik olduğunu belirtti. Farkında olmayanlar için, Kraliçe’nin Kulübü adını, İngiliz tarihinin en uzun süre hüküm süren ikinci hükümdarı ve kulübün ilk hamisi olan Kraliçe Victoria’dan almıştır.

23 yaşındaki oyuncu, kadınların kulübün Wimbledon’a bu kadar yakın olan antrenman sahalarında antrenman yapmasına izin vermemenin tenis takviminin baş tacı için hazırlıklarını aksatacağı için özellikle adaletsiz olduğunu düşünüyor.

Halen Kraliçe’nin çiftler maçında oynayan Denis Shapovalov, WTA oyuncularının sahada antrenman yapmasına izin vermediği için Kulübü eleştiriyor.Kız arkadaşı Mirjam Bjorklund, önümüzdeki hafta Wimbledon elemelerinde oynayacak…

Denis Shapovalov ayrıca, gelecekte bu tür olayların olmayacağını ve kulübün, tarihin yanlış tarafında yakalanmamak için politikasını yakında değiştirebileceğini umuyordu.

Shapovalov, “Queen’s Club’a güçlü, olağanüstü bir kadının adının verilmesi, ancak profesyonel kadın tenisçilere Wimbledon’a hazırlanmaları gerektiğinde kulüpte antrenman yapmalarına izin vermeyerek açıkça ayrımcılık yapması ironik” dedi. “Bu politikayı gözden geçirme zamanı.”

Denis Shapovalov’un Queen’s Club’daki tekler serisi erken sona erdi ancak çiftlerde yarı finale ulaştı

Denis Shapovalov, Queen's Kulüp Şampiyonasında çiftler şampiyonluğunu kazanmadan iki galibiyet eksik
Denis Shapovalov, Queen’s Club Şampiyonasında çiftler şampiyonluğunu kazanmadan iki galibiyet eksik

Queen’s Club Şampiyonası’nın çim sahasında Denis Shapovalov’un zıt bir serveti var. Teklerde, altıncı sıra ilk turda düştü ve beklenmedik bir şekilde üç sette Tommy Paul’e yenildi.

Denis Shapovalov’un hayal kırıklığı yaratan çim kort sezonu, Queen’s Club’daki ilk turda Dünya No. 15’in Tommy Paul’e 6-4, 2-6, 6-4 düşmesiyle bir darbe daha aldı. Şimdiye kadar iki maç, iki kayıp. Ve birkaç hafta içinde Wimbledon yarı finallerinden 720 puan kaybediyor…

Ancak çiftlerde 23 yaşındaki oyuncu, Rohan Bopanna ile ortaklık kurarak yarı finale çıkmayı başardı. Hint-Kanadalı ikili ilk turda Diego Schwartzman ve Pedro Martinez’i mağlup etti, ardından çeyrek finalde tüm Kolomb ikilisi Robert Farah ve Juan Sebastian Cabal’ı mağlup etti.

Flaş Haber: Yıldız ikilisi Rohan Bopanna ve Denis Shapovalov, eski Wimbledon Şampiyonu ikilisi Cabal ve Farah’ı 6-3, 6-4’lük setlerle alt ederek prestijli Queen’s Club Şampiyonası’nın Semis’ine girdiler. https://t.co/mtajtDGLVS

Sırada ikili, finalde yer almak için bugün daha sonra Harri Heliovaara ve Lloyd Glasspool ile karşılaşacak. Fin-İngiliz ikilisine karşı bir galibiyet, Shapovalov ve Bopanna’yı zirve çatışmasında ikinci tohumlar Nikola Mektic ve Mate Pavic ile karşı karşıya getirecekti.

Kaynak : https://www.sportskeeda.com/tennis/news-ironic-named-powerful-extraordinary-woman-yet-openly-discriminating-female-players-denis-shapovalov-hits-queen-s-club-allowing-women-train-practice-courts?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

Yorum yapın

SMM Panel