Demetrious Johnson ve Adriano Moraes arasında kim daha iyi giyotine sahipti?


Adriano Moraes ve Demetrious Johnson giyotin konusunda iyiler ama kim daha iyi uyguladı?

ONE Championship, hem Moraes hem de Johnson’ın, farklı durumlarda Yuya Wakamatsu’ya karşı galibiyet talep etmek için gönderimi kullandıkları klipleri gösterdi. Başlık şöyle:

“Giyotinler GALORE 💪 Ama kim daha iyi yaptı?”

Demetrious Johnson, 2019’da ONE Şampiyonası’ndaki ilk maçında Wakamatsu ile karşılaştı. Wakamatsu’nun vuruşu Johnson’ı eşleşmeleri sırasında tehdit etti, ancak ‘Mighty Mouse’, dövüşlerinin ikinci turunda Japon düşmanını geri almanın bir yolunu buldu.

Wakamatsu beladan kurtulmaya çalışırken, Johnson onu bitirmenin başka yollarını bulma fırsatını kullandı. Japonlar ayağa kalkmaya çalıştığında, Johnson garip bir açıdan giyotine tutundu ve onu dışarı çıkmaya zorladı.

Bu arada Wakamatsu, Mart ayında ONE X’te ONE flyweight dünya şampiyonluğu için Adriano Moraes’e meydan okudu. Her iki adam da maça tereddütlü başladı, açıkçası diğerinin becerilerine ve bitiriciliğine karşı temkinliydi.

Üçüncü rauntta, her iki dövüşçü de bir dizi kapışarak diğerini alt etmeye çalıştı. Bununla birlikte, Wakamatsu, Moraes’in bir boa yılanı gibi tuttuğu bir aşağı çekmek için ateş ederken boynunu açığa çıkardı. ‘Küçük Piranha’ yaklaşık 20 saniye dayanmaya çalıştı, ancak Moraes tutmayı bırakmadı ve boyun eğdirmeyi kazanmak için daha da derine batırdı.

Giyotinin birden fazla varyasyonu vardır ve hem Johnson hem de Moraes bunlardan birkaçını etkileyici bir şekilde gerçekleştirmiştir. Hayranlar bile yorumlar bölümünde gönderimin iki versiyonu arasında kalıyor. Ancak, her ikisine de çember içinde tanık olabildikleri için kazananların taraftarlar olduğu açık.


Adriano Moraes ve Demetrious Johnson, ONE 161’de manşet olacak

Adriano Moraes ve Demetrious Johnson, promosyonun ABD primetime’daki ilk etkinliği olan ONE 161’de hamlelerini kimin daha iyi gerçekleştirebileceğini kanıtlama şansına sahipler.

Çift, ONE flyweight dünya şampiyonluğu için ikinci maçında yer alacak. Moraes ilk maçında galip geldi ve Johnson’ı 2021’de şok edici bir ilk tur zaferi ile bitirdi. ‘Mikinho’ spordaki mirasını sağlamlaştırmak için bu başarıyı tekrarlamak istiyor.

Johnson kendi adına, ONE X’te Muay Thai efsanesi Rodtang Jitmuangnon’a karşı karışık kurallarla mücadele ederek zamanını konfor bölgesinin dışında geçirdi. Amerikalı, maçın Muay Thai turunda kendi başına kaldı ve ikinci maçta hakimiyetini ortaya koydu. yuvarlak, bir boyun eğme zaferi için Rodtang’ı geri alıyor.

MMA’nın iki efsanevi şampiyonu arasındaki savaş, ONE Championship’in tarihi etkinliği için kesinlikle değerli bir başlık.

Kaynak : https://www.sportskeeda.com/mma/who-better-guillotine-demetrious-johnson-adriano-moraes?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

SMM Panel PDF Kitap indir