Demetrious Johnson, Henry Cejudo’nun kendisini Adriano Moraes rövanşına hazırladığını tartışıyor


Flyweight MMA efsanesi ve pound başına pound büyük Demetrious Johnson, ONE flyweight dünya şampiyonu Adriano Moraes’e karşı rövanş maçına hazırlanırken rakibinden arkadaş olan Henry Cejudo’nun yardımını alıyor.

Johnson, 26 Ağustos Cuma günü ABD’nin en iyi saatinde Singapur Kapalı Stadyumu’ndan canlı olarak yayınlanan ONE 161’in ana etkinliğinde sinek siklet tahtında bir çatlak daha yaşayacak.

Kendi eyaleti Washington’dan güneye Arizona’ya seyahat eden Johnson ve Cejudo, Moraes’e hazırlanırken birlikte antrenman yaparken görüldü.

The Schmo ile yaptığı röportajda ‘Mighty Mouse’, kariyerindeki tek nakavt kaybının intikamını almayı planladığı için Cejudo ile antrenman yapmanın doğru şey gibi göründüğünü söyledi. Johnson, kendisinin ve Cejudo’nun hikayeli rekabetlerinin ardından “çılgın” oldukları konusunda şaka bile yaptı.

İki dünya şampiyonluğu maçında 1-1 gittikten sonra, Cejudo ile aralarında hiçbir husumet olmadığını vurguladı.

Demetrious Johnson dedi ki:

“Biz çılgınız. Geçen sefer söylediği buydu, doğru. Arizona’da bir evim var. O ve ben her zaman saygı duyduk [for] karşılıklı, doğru. Her ne kadar biz [fought] iki kez, bire bir. Öyleyse neden bilgiyi paylaşıp birlikte biraz iş yapmıyorsunuz, güzel tesis [get] savaşmaya hazır. Demek istediğim, sadece mantıklı.”

Aşağıdaki röportajın tamamını yakalayın:

youtube kapağı

Yaygın olarak tüm zamanların en büyük karma dövüş sanatçılarından biri olarak kabul edilen Johnson, Nisan 2021’de TNT I’de ONE’da Moraes’e meydan okuduğunda ONE Championship’teki ilk dünya şampiyonluğu için uğraşıyordu.

Ancak Moraes, merakla beklenen dünya şampiyonluğu maçının ikinci raundunda ONE Championship kurallarına göre tamamen yasal olan yere diz darbesiyle onu bayılttığında girişimi başarısız oldu.

Bununla birlikte, Johnson hala spordaki en iyi isimlerden biri ve bir rövanş düzenleniyor gibi görünüyor.


Demetrious Johnson, ONE 161’deki mirasını güçlendirmeyi planlıyor

Demetrious Johnson, UFC flyweight unvanını 11 kez rekor bir şekilde koruyarak MMA tarihindeki en baskın dünya şampiyonlarından biridir.

Daha sonra 2018’de ONE Şampiyonasına geçti ve ONE Flyweight Dünya Grand Prix Şampiyonu olmak için ilk üç maçında 3-0’lık kazandı. Bununla Moraes’te ilk atışı kazandı.

Halihazırda tüm zamanların harikası olarak kabul edilse de, 35 yaşındaki Johnson’ın kariyerinin sona ermekten çok uzak olduğu açık.

ONE 161’de Moraes’e karşı bir galibiyet, Johnson’ın mirasını daha da güçlendirecek ve Amerikan efsanesi potansiyel olarak hem ONE Şampiyonasında hem de UFC’de dünya şampiyonluğu kazanan ilk adam olacak.

Kaynak : https://www.sportskeeda.com/mma/news-demetrious-johnson-discusses-henry-cejudo-preparing-adriano-moraes-rematch?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

SMM Panel PDF Kitap indir