Demaryius Thomas: Araştırmacılara göre geç NFL geniş alıcısında kronik travmatik ensefalopati (CTE) vardı | NFL Haberleri


Aralık ayında evinde keşfedilen Thomas’ın annesi, oğlunun “ruh halinin nasıl değişeceğini” anlattı. Thomas, dört kez Pro Bowl seçimi oldu ve Denver Broncos ile Super Bowl 50’yi kazandı.

Son Güncelleme: 05/07/22 17:05

Eski Denver Broncos geniş alıcısı Demaryius Thomas geçen yıl 33 yaşında öldü

Eski Denver Broncos geniş alıcısı Demaryius Thomas geçen yıl 33 yaşında öldü

Boston Üniversitesi araştırmacıları Salı günü, geç NFL geniş alıcı Demaryius Thomas’ın kronik travmatik ensefalopati veya CTE olarak bilinen dejeneratif beyin hastalığına sahip olduğunu açıkladı.

Thomas 9 Aralık’ta 33 yaşında Georgia’daki evinde ölü bulundu, ancak Fulton County adli tabibi ölüm nedenini açıklamadı. Ailesi, 2019’daki bir trafik kazasından kaynaklanan nöbetlerin ölümüne neden olmuş olabileceğinden şüpheleniyor.

Ailesine göre, eski Denver Broncos yıldızı 2020’de ruh hali değişiklikleri ve izolasyon da dahil olmak üzere düzensiz davranışlar sergilemeye başladı.

Thomas’ın annesi Katina Stuckey Smith ABC’ye verdiği bir röportajda, “Ruh hali değişir ve bazen kendini izole ederdi” dedi. “O, anne gibiydi, vücuduma neler olduğunu bilmiyorum. Biliyorsun, kendimi toparlamam lazım” dedi ve “Artık kendim gibi hissetmiyorum” dedi.

Boston Üniversitesi beyin araştırma ekibinin bir parçası olan nöropatolog Dr. Ann McKee, ABC’ye Thomas’ın büyük olasılıkla bir nöbet geçirdikten sonra öldüğünü söyledi. Durum genellikle CTE ile ilişkili değildir.

Dört kez Pro Bowl seçimi olan Thomas, 2010’da ilk turda onu draft eden ve Ekim 2018’de Houston’a takas eden Broncos ile sekiz artı sezon oynadı.

Denver ile Super Bowl 50’yi kazandı ve Broncos, Texans (2018) ve New York Jets (2019) ile 143 kariyer maçında 9,763 yard için 724 yakalama ve 63 touchdown kaydetti. 2019’da New England ile anlaştı, ancak Vatanseverler için bir oyunda hiç görünmedi.
Kaynak : https://www.skysports.com/nfl/news/12040/12646410/demaryius-thomas-late-nfl-wide-receiver-had-chronic-traumatic-encephalopathy-cte-according-to-researchers

SMM Panel PDF Kitap indir