Delhi’deki 1. Hindistan vs Güney Afrika T20I için yüzde 94 bilet şimdiden satıldı


9 Haziran Perşembe günü Delhi’deki Arun Jaitley Stadyumu’nda Hindistan ve Güney Afrika arasındaki ilk T20I, dolu bir eve tanık olmaya hazırlanıyor. Delhi & District Cricket Association’a (DDCA) göre, oyun biletlerinin yüzde 94’ü şimdiden satıldı.

Uluslararası kriket, Hindistan’ın bir T20I’de Bangladeş’i ele geçirdiği Kasım 2019’dan bu yana ilk kez Delhi’ye dönüyor. Hindistan Kriket Kontrol Kurulu (BCCI), hem oyuncular hem de hayranlar için bir rahatlama olan Hindistan-Güney Afrika serisi için biyo-kabarcık kısıtlamalarını kaldırmaya karar verdi.

Açılış T20I için biletlerin satışı ile ilgili olarak, DDCA ortak sekreteri Rajan Manchanda PTI’ye şunları doğruladı:

“Biletlerin yüzde 94’ü satıldı. Yaklaşık 400-500 bilet kaldı.”

Arun Jaitley Stadı’nda oynanacak maç için yaklaşık 27 bin bilet satışa çıkarıldı.


“Kıdemli vatandaşlar golf arabası kullanma seçeneğine sahip olacak” – 1. Hindistan – Güney Afrika T20I için DDCA ortak sekreteri

HİKAYE REKLAMIN ALTINDA DEVAM ETMEKTEDİR

OKUMAYA DEVAM ET

Manchanda ayrıca haber ajansına DDCA’nın stadyumdaki taraftarların deneyimini iyileştirmeye istekli olduğunu söyledi. Bunun için hangi adımları attıkları konusunda ise şunları söyledi:

“Taraftar deneyimini iyileştirme çabası içinde, yaşlı vatandaşlar stadyuma girmek için golf arabasını kullanma seçeneğine sahip olacak.”

T20I serisi biyo-kabarcık kısıtlamaları olmadan oynanacak olsa da, DDCA seyircileri her zaman (yeme ve içme hariç) maske takmaya çağırdı. Belirtti:

HİKAYE REKLAMIN ALTINDA DEVAM ETMEKTEDİR

OKUMAYA DEVAM ET

“Personelimiz düzenli olarak test ediliyor. Taraftarlardan COVID protokollerine uymalarını ve her zaman maske takmalarını rica ediyoruz.”

Hindistan Takımı’nın kaleci vuruşu yapan oyuncusu Rishabh Pant geçtiğimiz günlerde, Güney Afrika’ya karşı ev sahibi serileri sırasında oyuncuların kısıtlı bir ortamda kalmak zorunda kalmayacakları gerçeğinden dolayı rahatladığını ifade etti. SG Cricket Podcast’te konuşan şunları söyledi:

“Biyo-kabarcıktan çıkmak gerçekten çok tatmin edici. Ve umarım, artık biyo-kabarcık olayı yoktur, bu yüzden şu anda çok fazla zaman geçirdiğimiz zamanın tadını çıkarıyorum.”

Biyo-kabarcıkların oyuncuların zihinsel durumunu etkilediğini kabul eden 24 yaşındaki oyuncu şunları ekledi:

“Yıl boyunca, özellikle de bu tür baskılarla oynamaya devam ettiğinizde, zihninizi rahatlatmak önemlidir. Zihninizi tazeleyemezseniz, yüzde yüzünüzü vermiş olmazsınız. Zihin ve tazelemeye devam edin.”

HİKAYE REKLAMIN ALTINDA DEVAM ETMEKTEDİR

OKUMAYA DEVAM ET

Düzenli kaptan Rohit Sharma dinlenirken, Team India, Güney Afrika’ya karşı beş maçlık seride KL Rahul tarafından yönetilecek. Kıdemli oyuncular Virat Kohli, Jasprit Bumrah ve Mohammed Shami’ye de ara verildi.


Ayrıca Okuyun: Hindistan, Güney Afrika’ya karşı ilk T20I’sinden XI oynuyor – Şimdi neredeler?

Kaynak : https://www.sportskeeda.com/cricket/news-ind-vs-sa-2022-94-percent-tickets-1st-india-vs-south-africa-t20i-delhi-already-sold?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

Yorum yapın

SMM Panel