David O’Meara’nın dünyayı dolaşan gri Lord Glitters’ı emekli oldu | Yarış HaberleriDavid O'Meara'nın dünyayı dolaşan gri Lord Glitters'ı emekli oldu | Yarış Haberleri

Popüler Grup Bir kazanan gri Lord Glitters, 2.2 milyon sterlinin üzerinde para ödülü kazandığını gören muhteşem bir kariyerin ardından emekli oldu.

Antrenör David O’Meara, geçen Kasım ayında kazandığı Bahreyn Uluslararası Kupasını savunması için onu Şakir hipodromuna geri gönderme olasılığını düşünmüştü, ancak dokuz yaşındaki çocuk eski kıvılcımın artık orada olmadığının işaretlerini göstermişti.

Rahmetli Geoff Turnbull ve eşi Sandra’nın renklerini taşıyan kariyerinin en önemli olayı, 2019’da Royal Ascot’ta Birinci Grup Queen Anne Stakes’i Beat The Bank’i boyundan aşağı kazanmasıyla geldi.

Ayrıca geçen yıl Dubai’de Grup One Jebel Hatta’yı, Meydan’da Singspiel Stakes’in ardışık yenilemelerini, Ascot’ta Balmoral Handikap’ı ve York’ta Group Three Strensall Stakes’i kazandı.

Whipper’ın oğlu olan gelding’in son başarısı, bu yılki dört koşudan biri olan Şubat ayında Meydan’daki Grup İki Singspiel’de geldi.

Bununla birlikte, Mayıs ayında Sandown’daki Brigadier Gerard Stakes’te Bay Bridge’de son beşini bitirdikten sonra, bağlantıları, dünyayı dolaşan kariyerine zaman ayırdı.

O’Meara, “Aslında hiç de üzücü değil. Her at emekli olmak zorunda.

“Açıkçası, eğer hala gidiyor olsaydı, geçtiğimiz birkaç kışı yurt dışında geçirdiği için Bahreyn’e geri dönerdik, ancak artık yeterince yorulduğunu düşünüyoruz. toplanma zamanı.

“İyi bir kış geçirdi. Bahreyn Kupası’nı ve Singspiel’i tekrar kazandı ve onun düşmesini istemiyorum – iyi bir yılı bitirmesini istiyorum ve şu an doğru zaman gibi görünüyor.

“İyi bir kariyeri oldu. Bir sürü para ödülü kazandı ve birçok büyük yarış kazandı ve bizim için harika oldu ve saha için büyük bir bayrak taşıyıcısı oldu.

“Yurt dışında çok kampanya yürüttüğünü biliyorum, ancak İngiltere’de yaşayan bir at için neredeyse iki buçuk milyon para ödülü kazanmak çok iyi.”

Lord Glitters, kariyerine Fransa’da başladı ve ardından Turnbulls tarafından 2017’deki Arqana Yaz İndirimi’nde 270.000€’ya satın alındı ​​ve 46 çıkışının 11’ini kazananı ilan etti.

O’Meara’nın açıkladığı gibi, Britanya’daki en üst düzey başarısı, sahibi için bir kariyer vurgusuydu: “Geoff’un bir Royal Ascot kazananına sahip olmak her zaman hayaliydi, bu yüzden onun için ilk gün Group One Queen Anne’yi kazanmak, o gün iyi bir gün geçirdim!”
Kaynak : https://www.skysports.com/racing/news/12040/12648065/david-omearas-globe-trotting-grey-lord-glitters-retired

SMM Panel PDF Kitap indir