Darvin Ham, Los Angeles Lakers’a büyük şeyler getirebilir.


LA Lakers, son iki yılda çok hayal kırıklığı yaratan sonuçlar aldı. 2020’de hepsini kazandıklarından beri, Lakers derin bir playoff serisi yapamadı.

2021’de Phoenix Suns tarafından ilk turda elendiler. Geçen sezon sadece 33 maç kazandıkları için final oynama noktasına bile gelemediler.

LeBron James, sakatlıklarına rağmen inanılmazdı ve tüm ligin en skorer isimlerinden biriydi. Ne yazık ki, Russell Westbrook ve Anthony Davis ona pek yardımcı olmadı.

Lakers’ın artık Darvin Ham’da yeni bir baş antrenörü var ve masaya ne getirebileceğini görmek için heyecanlı.

Darvin Ham, Los Angeles’ta Büyük Şeyler Yapabilir

Üst üste ikinci bir hayal kırıklığı yaratan sezonun ardından LA Lakers, Frank Vogel’ı kovdu ve onun yerine Darvin Ham’ı getirdi. Bu, Ham’ın baş antrenör olarak ilk işi olacak, ancak kesinlikle bu iş için yeterince deneyimli.

Ne de olsa Ham, kariyerinde şu ana kadar iki şampiyonluk yüzüğü kazandı. Detroit Pistons ile ilk kez bir oyuncu olarak kazandı. İkinci kez, 2021 Milwaukee Bucks için yardımcı antrenördü.

youtube kapağı

Eski bir Lakers oyuncusu olan Shaquille O’Neal, Darvin Ham’ın kadroyu çalıştırması gerektiğine inanıyor. Lakers’ın Ham ile olan tavanının ne olduğu sorulduğunda, NBA efsanesinin söylediği şey şuydu:

“Ona başarılar diliyorum. Onu bir süredir tanıyorum. Kesinlikle doldurması gereken büyük ayakkabılar var. Bu, takımdaki oyuncuların kalibresiyle beklemediğimiz bir şeydi.

“En azından şampiyonluk tecrübesi olan bir koç alacaklarını düşündüm. Ona iyi dileklerimi sunuyorum ve bu üç adamı birlikte çalıştırması gerektiğini biliyorum ve umarım en azından playofflara kalırlar.”

Shaq ayrıca Darvin Ham’ın ne yapıp ne yapamayacağını söyleme özgürlüğüne sahip olmadığını, ancak yeni işinde başarılı olmasını umduğunu da açıkladı.

iş zor olacak

Üç yıldızlı oyuncuları bir araya getirmek kesinlikle çok zor olacak. Herkes LeBron James’in harika bir sezon daha geçirmesini beklerken, Russell Westbrook ve Anthony Davis bir kez daha yeterince katkı sağlayamayabilir.

Çoğu NBA taraftarı Lakers’ın Westbrook’u takas etmesini bekliyor. Ancak, sözleşmesinin ne kadar büyük olduğu düşünüldüğünde, bu neredeyse imkansız bir görev olabilir.

19. Yıl LeBron James aynı haftada 50+ sayı İKİ KEZ attı 👑

Anthony Davis ise geçen sezon 42 maç kaçırdı. Sakatlık sorunları Lakers’ın başarılı olmamasının büyük bir nedeni oldu. Takımın playofflara kalması ve bir şampiyonluk daha kazanması için sağlıklı kalması gerekecek.

Yeni bir baş antrenör almak Lakers için yeterli olmayabilir. Basketbol oyunu büyük ölçüde değişti ve hem savunma yapabilen hem de uzun mesafeden gol atabilen çok yönlü oyunculara sahip olmaları gerekecek. Bunu yapmazlarsa, tekrar playoffları kaçırmaları şaşırtıcı olmaz.

Kaynak : https://www.sportskeeda.com/basketball/news-darvin-ham-may-bring-big-things-los-angeles-lakers?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

SMM Panel PDF Kitap indir