Dante Stakes önizlemesi: John Gosden, Dante gezisinde Hakimiyet potansiyelini değerlendirmeye hevesli | Yarış HaberleriDante Stakes önizlemesi: John Gosden, Dante gezisinde Hakimiyet potansiyelini değerlendirmeye hevesli | Yarış Haberleri

John Gosden, Perşembe günü York’taki Al Basti Equiworld Dubai Dante Stakes’ten sonra Magisterial’in potansiyel hedefleri hakkında daha net bir fikre sahip olmayı bekliyor.

Clarehaven işleyicisi, Benny The Dip (1997) ve Golden Horn (2015) filmlerinde birbirini izleyen iki Epsom kahramanı da dahil olmak üzere, İngiltere’nin en tanınmış Derby denemesinin önceki dört kazananını eyerledi.

Ancak bu çift, Knavesmire’de sıraya girmeden önce bahis şirketinde zaten kazanmış olsa da, Magisterial geçen ay Leicester’da mütevazı bir geri dönüş galibiyetinin ardından sınıfta önemli bir adımla karşı karşıya kaldı.

Gosden, “Yarışı (Leicester’da) kazandı” diye itiraf etti.

“Bu Dante – orada her zaman akıllı taylar vardır. Ve bence bu açıdan, şansını denemeyi hak ediyor – o zaman onunla hangi yöne gitmek istediğimizi daha sonra bileceğiz.”

Frankel tay, Frankie Dettori’nin elinde sekiz rakiple karşılaşacak ve James Ferguson, Grup One kazanan tay El Bodegon’un “yenilecek kişi” olduğuna inanıyor.

Üç yaşındaki oyuncu geçen sezon gençken çıktığı beş çıkışın üçünü kazandı ve Ekim ayında Criterium de Saint-Cloud’da üst düzey bir zaferle Chantilly’deki Üçüncü Grup başarısını tamamladı.

Aidan O’Brien’ın ikinci Taş Devri’nin önümüzdeki ay Epsom’daki Cazoo Derbisi için favorisi olurken, evinde dördüncü Buckaroo o zamandan beri lider yarışmacı olarak ortaya çıktı. İrlanda 2.000 Gine.

O zamandan beri pist dışında olan El Bodegon, ilk olarak geçen hafta sonu Prix Greffulhe’de yeniden ortaya çıkacaktı – ve küçük bir aksilik onun yerine dört gün sonra Knavesmire’a geri dönmesi anlamına gelse de, Ferguson’un zindeliği konusunda hiçbir endişesi yok.

Newmarket yetkilisi, “Yüzde 100 olduğunu düşünmeseydim onu ​​ilan etmezdim. Çok küçüktü ve o A1’di,” dedi.

“Çok heyecan verici ve onu oradan çıkarmak iyi olacak. Önümüzde uzun bir yıl var. O sahadaki tek Birinci Grup galibi ve Derbi’nin favorisini yendik.

“Taş Devri ilerici görünüyor ve açıkçası ikiden üçe çok iyi iş çıkardı, ancak kağıt üzerinde burada, avluda sahip olduğumuz şeyden çok mutlu olmalısınız.

“Bunun sezondaki ilk koşumuz olduğunu aklımızda tutmalıyız, ancak oraya büyük bir güvenle gidiyoruz.”

Fransa’daki test koşullarında kazanan El Bodegon Perşembe günü daha hızlı bir yüzeyle karşılaşacak, ancak Ferguson, işler şu anki haliyle Derbi zaferini kazanmak için 25-1’lik bir atla zar atmaktan mutlu.

“Dürüst olmak gerekirse, gerçekten denemeden bu kararları (zeminle ilgili) verebileceğinizi sanmıyorum. Yumuşak zemini hedef almadık, sadece diğerlerinden daha iyi idare edebilir.

“Bence yolculuk boyunca iyi olacak. Bunu dört gözle bekliyoruz ve umarım oraya gidip elinden gelenin en iyisini yapabilir.

“Bir Derby’ye gitmek istiyorsak, ona şans vermemiz gerekecek. Kağıt üzerinde ve formda yenilecek kişi o ve Dante gibi bir yarışta gerçek bir şansla koşan bir atın olması harika.” “

Muhtemel favori, bugüne kadar sadece bir Nottingham acemi yarışmasını kazanmasına rağmen, son haftalarda Derby pazarında bir atılım yapan Sir Michael Stoute tarafından eğitilmiş Desert Crown.

2003 yılında Stoute’den Kris Kin tarafından Derby zaferine taşınan sahibi Saeed Suhail’in yarış yöneticisi Bruce Raymond, “Sanırım onu ​​(Derbi potansiyeli ile) böyle görmeliyiz.

“Sir Michael onu yavaş yavaş getiriyor, bir ay önce kesinlikle herhangi bir Derbi kazanmayı düşünmüyordunuz ama şimdi elinize geliyor.

“Atımızla ilgili bir şey çok iyi kalacak ve Dante’de ne yaparsa yapsın kendini çok geliştirecek.

“İyi koşması gerekir, ancak yenilirse bu otomatik olarak Derbi’de koşmayacağı anlamına gelmez. Bu onun ilk koşusu, ancak iyi koşarsa bunu düşünürüz.

“Zamanla iyi bir at olacak.”

Aidan O’Brien, yeniden ortaya çıktığında Ballysax Stakes’te dördüncü olan ve Ryan Moore tarafından basılan Bluegrass’ı yönetiyor ve ikili bugüne kadar Derby denemelerinin çoğunu sildi.

Moore, Betfair’e verdiği demeçte, “Umarım Bluegrass şapkasını Epsom halkasına atabilir. Burada rekabet edebilmek için bile önemli ölçüde öne çıkması gerekiyor, ancak Ballysax’taki dördüncülüğünden sonra daha keskin bir tay göreceğinizi umuyorum ve bekliyorum,” dedi. .

“Birçok atımızın ilk koşuları için kayda değer bir şekilde geldiği açık.

“Desert Crown geçen sezon Nottingham’da açıkça çok etkileyiciydi ve ona evinde bindim ve o iyi bir tay, kusura bakmayın. Ama bu bir deneme, bu yüzden onun yerinde olmasını beklemek belki de gerçekçi olmaz.” Kasım ayından bu yana ilk başlangıcı.”

Mark ve Charlie Johnston’ın Kraliyet Patronajı, 2000 Gine’de sahayı bitirdikten iki haftadan kısa bir süre sonra ortaya çıkıyor.

Charlie Johnston Sky Sports Racing’e şunları söyledi: “Gine yarışından yeterince mutluydum, ancak oraya sekizinci bitirmek için gitmedik.

“Yarışa bir buçuk uzaktan bakarsanız, orada bir tarafta Coroebus ve diğer tarafta Native Trail ile atış yapıyor ve savaşın hararetine katılarak, son 150 yarda bunun için para ödedi ve ölmekte olan adımlarda soldu.

“Fiziksel, soyağacı ve ev ödevi bütün bahar boyunca, bu yıl bu tür gezilere çıkacağımızı varsaydık ve geri kalanında nerede olacağımız konusunda Dante’de daha fazlasını öğreneceğiz. yıl.”
Kaynak : https://www.skysports.com/racing/news/12040/12610692/dante-stakes-preview-john-gosden-eager-to-assess-magisterial-potential-in-dante-outing

Yorum yapın