Danielle Kang, ABD Kadınlar Açık Turnuvası’nda kanser teşhisini açıkladı | Golf Haberleri


Danielle Kang, tümörün kötü huylu mu yoksa iyi huylu mu olduğunun henüz belirlenmediğini söylüyor; Kang, Pine Needles’daki ilk iki rauntta üç-üzer durumda, 29 yaşındaki oyuncunun ikinci tur maçı devam ederken Cuma günü geç kalması bekleniyordu.

Son Güncelleme: 03/06/22 11:43pm

Danielle Kang, omurgasında tümör olduğu teşhisine rağmen ABD Kadınlar Açık'ta oynuyor.

Danielle Kang, omurgasında tümör olduğu teşhisine rağmen ABD Kadınlar Açık’ta oynuyor.

Danielle Kang, ABD Kadınlar Açık’taki ikinci turundan sonra omurgasında bir tümör teşhisi konduğunu açıkladı.

Şu anda dünyada 12. sırada olan 29 yaşındaki, tümörün kötü huylu mu yoksa iyi huylu mu olduğunun henüz belirlenmediğini söyledi.

Kang, “Şimdiye kadar birçok prosedürden geçtim ve eleme süreciyle bunu daraltıyoruz” dedi. “Zaman alacak.”

Kang, teşhisine rağmen, Kuzey Carolina’daki Pine Needles’daki ilk iki rauntta ortalamanın üç üzerinde kaldı. İkinci tur oyunu devam etmesine rağmen, Cuma günü geç saatlerde kesinti yapması bekleniyordu.

Kang, bu sezonun başlarında sırt ağrısı nedeniyle iki turnuvadan çekildi. Doktorları bu aşamada tümörün ağrının tek nedeni mi yoksa katkıda bulunan bir faktör mü olduğunu bilmiyor.

Gazetecilere durumu hakkında fazla bir şey paylaşmayı planlamadığını söyledi, ancak “ortaya çıktı” kelimesi nedeniyle bu konuya değindi.

Kang, “Şu anda, sorun olarak tümörü suçlamak kadar basit değil.” Dedi. “Sadece sırtımla ilgili bir sorunum değil, daha fazlası var.

“Korkunç kısım şu ki, anlıyorum ve bunu duyurmak istemedim, ama ortaya çıktığını biliyorum. Daha fazlası var. Sadece arkamda neler olup bittiğinin ayrıntılarını gerçekten tartışmak istemiyorum. “

Kang, dünya sıralamasında üçüncü en yüksek sıradaki Amerikalı kadın. Biri büyük, 2017 Kadınlar PGA Şampiyonası olmak üzere LPGA Turunda altı kez kazandı.

En son zaferi Ocak ayında LPGA’nın Şampiyonlar Turnuvası etkinliğinde geldi.
Kaynak : https://www.skysports.com/golf/news/12040/12627282/danielle-kang-reveals-cancer-diagnosis-during-us-womens-open

Yorum yapın

SMM Panel