Daniel Ricciardo, McLaren patronunun eleştirisini ‘iltifat’ olarak aldığını iddia ediyor


Daniel Ricciardo, McLaren patronu Zak Brown’ın eleştirisini dolaylı bir iltifat olarak aldığını iddia ediyor. Brown’ın yorumları, Ricciardo’ya göre, eskinin yeteneklerine olan inancından geldi ve bu nedenle ücretsizdi.

Ile konuşmak YarışNews365Avustralyalı dedi ki:

“Alırım [the comments] dolambaçlı bir iltifat olarak, çünkü o da benim daha iyisini yapabileceğime inanıyor.

Devamında şunları söyledi:

“Ben en büyük eleştirmenim veO şeyi ciddiye alma. Biraz baskı iyidir. Kişisel veya olumsuz olarak algıladığım bir şey değil.

Bu ayın başlarında, Zak Brown, Ricciardo’nun devam eden rekabet eksikliğinden duyduğu hayal kırıklığını açıkça dile getirdi. Ricciardo’nun şu ana kadar gösterdiği performanstan, özellikle takımın Renault’dan gelişinden sonra kendisinden beklediği yüksek beklentiler göz önüne alındığında, takımın hayal kırıklığına uğradığını kabul eden Brown, Avustralyalı için daha iyi bir sezon olmasını ummuştu.

Yorumlarına rağmen Brown, McLaren’ın takımla olan mevcut sözleşmesinin sonuna kadar Avustralya’ya tamamen bağlı olduğunu iddia ederek, Ricciardo’nun arkasında kararlı bir şekilde durdu.

Bu arada Daniel Ricciardo, Brown’ın yorumlarının adil olduğunu ve “iyi bir yerden” çıktığını hissetti. Ekledi:

“Takımın beni önemsediğini biliyorum ve bu nedenle nerede performans gösterebileceğim ve yeteneğimin nerede olduğu konusunda bir beklenti var, bu yüzden Zak iles yorumu, nasıl yaptığımın çok iyi farkındayım. ”


Daniel Ricciardo, performans sergileme baskısının kendisini “canlı hissettirdiğini” iddia ediyor

McLaren sürücüsü, zaman zaman yalnız kalmak istemesine rağmen McLaren’da performans sergilemek için sürekli baskıya aldırmadığını söyledi. İstenmeyen ilgiden rahatsız olmak yerine Ricciardo, bunun kendisini “canlı hissettirdiğini” söyledi. dedi ki:

“Hiçbir zaman çekinmedim [pressure]. Tabii ki, bazen çok şey var ve hepsi farklı açılardan geliyor. Bazen de ‘Ah, sadece biraz rahatlamak ve gürültüyü biraz kesmek istiyorum’ gibi olmak istersiniz.”

O devam etti:

“Ama bir parçam muhtemelen başka türlü olmazdı çünkü bu seni canlı hissettiriyor ve uğrunda savaşmaya değer bir şey varmış gibi hissettiriyor.”

Geçen sezonun başında McLaren’a gelişinden bu yana Daniel Ricciardo’nun her hareketi sürekli inceleme altında. Sürekli artan eleştirilere rağmen, Avustralyalı her zaman mevcut gülümsemesini kaybetmedi ve eleştirmenler tarafından dövülmesine izin vermeyi reddetti.

Kaynak : https://www.sportskeeda.com/f1/news-daniel-ricciardo-claims-taken-mclaren-boss-criticism-compliment?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

Yorum yapın

SMM Panel