Daniel Cormier, Colby Covington yerine Khamzat Chimaev için ideal rakibi seçti


Daniel Cormier kısa süre önce Khamzat Chimaev’in bir sonraki maçında çöpçatanlık rolünü üstlendi. ESPN MMA’ları DC ve RC göstermek.

Chimaev’in Gilbert Burns’e karşı etkileyici performansının ardından, birçok kişi Colby Covington’ın yükselen orta siklet yıldızı için bir sonraki mantıklı mücadele olduğuna inanıyor. Ancak Cormier, Covington-Chimaev maçı rezervasyonu yaptırmanın 170 kiloluk başlık resminde sorunlu bir senaryoya yol açabileceğine dikkat çekti.

‘DC’ye göre, Covington’ın Chimaev’i yendiği ve Kamaru Usman’ın Leon Edwards’ı yendiği bir senaryo, kaçınılmaz olarak ‘Nijerya Kabusu’ ve ‘Kaos’ arasında gereksiz bir üçleme maçına yol açacaktır.

Bunu akılda tutarak, eski UFC çifte şampiyonunun Rusya doğumlu İsveçli için başka bir rakibi var. ‘DC’ şunları söyledi:

“Khamzat’ın yapması gerektiğine inandığım şey… Bence Khamzat’ı Belal Muhammed’in karşısına koyuyorsun. Belal Muhammed’in bazen eğlenceli olmaktan biraz daha az olabilen bir tarzı var. Onu Khamzat gibi bir adamın yanına koyarak, neredeyse garanti ediyor. Savaşmak zorunda çünkü sadece Khamzat’ı alaşağı etmeyecek.”

Aşağıdaki klipte Daniel Cormier’in yorumlarına göz atın:

youtube kapağı

Chimaev şu anda UFC orta siklet sıralamasında 3. sırada yer alıyor. Yenilmez yıldız şimdi UFC’de 11-0’lık genel bir profesyonel rekorla beş maçlık bir galibiyet serisine sahip.

Bu arada, Muhammed geçtiğimiz günlerde Nisan ayında Vicente Luque’ye karşı baskın bir galibiyet kazanarak bölümün ilk beşine girdi. ‘Remember The Name’ şu anda sekiz maçlık etkileyici bir yenilmezlik serisi sürüyor.


Belal Muhammed, Khamzat Chimaev’de – “Onda zayıflıklar gördüm”

Khamzat Chimaev, kendisine karşı bir eşleşmeden kaçınmaya çalışan birkaç ağır siklet yarışmacı ile tümen bir öcü olarak görülüyor. Ancak Belal Muhammed, bu yılın başlarında Gilbert Burns ile rekabet ettiğini gördükten sonra ‘Borz’ karşısındaki şansını seviyor.

Muhammed ve Khamzat Chimaev geçtiğimiz günlerde samimi bir sosyal medya etkileşimi sırasında boynuzları sekizgenin içine kilitlemeyi kabul etti. Henüz kesinleşmiş bir şey yok, ancak her iki dövüşçü için de geçerli bir seçenek gibi görünüyor.

Potansiyel dövüşe bakan ‘Adını Hatırla’, ‘Borz’un’ zırhında bazı çatlaklar gözlemlediğini ortaya çıkardı. Brendan Schaub’un bir programında Yemek Kamyonu GünlükleriMuhammed dedi ki:

“Onda zayıflıklar gördüm. Belli ki insanlar ‘Aman Tanrım, sandığımız kadar iyi değil’ diyorlar. Ama ben, ‘Yo, çenesi olduğunu gösterdi, gücü olduğunu gösterdi’ gibiyim ve sanki – Gilbert Burns ile savaşıyorsunuz.”

Belal Muhammed’in Brendan Schaub ile yaptığı tam röportajı aşağıdan izleyebilirsiniz:

youtube kapağı
Kaynak : https://www.sportskeeda.com/mma/daniel-cormier-names-ideal-opponent-khamzat-chimaev-instead-colby-covington?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

Yorum yapın

SMM Panel