Dana White, Nate Diaz ve Khamzat Chimaev’in hala bir olasılık olduğunu açıkladı


Dana White kısa süre önce Khamzat Chimaev vs. Nate Diaz’ın olabileceğini belirtti.

UFC’nin çöpçatanlık odasından sızan bir görüntünün çevrimiçi olarak ortaya çıkmasından sonra Diaz ve Chimaev’in UFC 276’da anlaşabileceklerine dair söylentiler vardı. Ancak örgütten resmi bir açıklama gelmedi.

Beyaz daha sonra, Temmuz’daki izle ve öde programında kavga olasılığını reddetti, ancak ikisinin çarpışmasını görmenin ilginç bir teklif olduğunu kabul etti. UFC başkanı yakın tarihli bir röportajda TMZ ile konuşurken şunları söyledi:

“Bu eğlenceli bir dövüş. Khamzat’ı aldın, dünyada 3. sırada. O ve Diaz eğlenceli olurdu. Sırada Leon Edwards var. [Kamaru] Osman. Colby [Covington] ve Khamzat eğlenceli olurdu. Bu işin nasıl sonuçlanacağını göreceğiz.”

Dana White’ın Khamzat Chimaev ile Nate Diaz arasındaki konuşmasını izleyin:

youtube kapağı

170 lbs bölümü şu anda en iyi yarışmacılarla dolu. Leon Edwards, şampiyon geri dönmeye hazır olduğunda Kamaru Usman’a meydan okuyacak bir sonraki dövüşçü olacak. Colby Covington, ‘Nijerya Kabusu’na karşı bir şans daha kazanmaya can atıyor. ‘Kaos’ şu anda şampiyona karşı 2-0 geride.

Chimaev, UFC 273’te eski şampiyon Gilbert Burns’e karşı bir galibiyet elde ediyor. İkili, UFC’nin yakın tarihindeki en iyi dövüşlerden biri olan ileri geri bir çatışmaya girdi. ‘Borz’ sonunda bir kararla galip geldi.

Bu arada, Diaz, UFC 263’teki son savaşında Leon Edwards’a karşı bir kayıp veriyor.


Khamzat Chimaev ve Belal Muhammed Ekim ayında savaşmayı kabul etti

Belal Muhammed ve Khamzat Chimaev geçtiğimiz günlerde sosyal medyada karşılıklı bir alışverişte bulundu. Ancak ikili arasında oldukça saygılı bir ilişki yaşandı.

‘Adını Hatırla’ bir süredir ‘Borz’ ile mücadele arıyor. Chimaev’in son tweet’i herhangi bir gösterge ise, ikisinin Ekim ayında Abu Dabi’de çatışması ihtimali var.

Muhammed son zamanlarda orta siklet bölümünde en iyi formda. Son sekiz maçında yenilmedi. Leon Edwards’ın kazayla yaptığı bir göz dürtmesinden dolayı biri yarışma dışı olanlardan yedisini kazandı.

‘Remember the Name’, Nisan ayında Vicente Luque’ye karşı baskın bir karar galibiyetinden geliyor ve şu anda tümen sıralamasında 5. sırada yer alıyor. Onunla üçüncü sıradaki Chimaev arasındaki bir kavga, orta siklet unvanı için bir sonraki 1 numaralı yarışmacıyı belirleyebilir.

Kaynak : https://www.sportskeeda.com/mma/news-dana-white-discloses-nate-diaz-vs-khamzat-chimaev-still-possibility?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

Yorum yapın

SMM Panel