Dan Evans ve Jack Draper, Paris Masters’tan düştü | Rafael Nadal ve Cameron Norrie iş başında | Tenis HaberleriDan Evans ve Jack Draper, Paris Masters'tan düştü | Rafael Nadal ve Cameron Norrie iş başında | Tenis Haberleri

Dan Evans ve Jack Draper, Paris Masters’ın ikinci turunda elendi.

Draper ikinci sette geri dönüş yapmakla tehdit etti, ancak dünya 21 No’lu Frances Tiafoe onu 6-3 7-5 kazanmak için tuttu.

Amerikalı ilk sette iyi başladı ama Draper dördüncü oyunda iki asa vurarak beraberlik kazandı.

Tiafoe geri çekilmekle tehdit ediyordu ama İngiliz, 24 yaşındaki oyuncunun sonunda kırılıp ilk seti almaya devam etmesine kadar 10 dakikadan fazla süren sekizinci oyunda bir kavga çıkardı.

Dünya sıralamasında 45. sırada yer alan Draper, ikinci sete iyi başladı ve ilk üç maçta dört as tuttu.

Skorlar 5-5 seviyesindeyken, maç tie-break’e doğru gidiyor gibi görünüyordu, ancak Tiafoe, seti 7-5 almadan önce Draper’ın 11. maçında üstünlüğü yakaladı.

Tiafoe şimdi üçüncü turda Alex de Minaur veya Daniil Medvedev ile karşılaşacak.

Evans, beşinci seribaşı Stefanos Tsitsipas’a 6-3, 6-4’lük yenilmesiyle de elendi.

Evans skoru 5-3’e getirmek için ralli yapmadan önce, dünya No 5 üstünlüğünü gösterdi ve üçüncü sette 3-0 öne geçmek için üç aya vurdu.

Ancak Yunanlı, ilk seti almak için dokuzuncu oyunda 27 numaralı dünyanın çift hatasından yararlanarak gücünü gösterdi.

Tsitsipas ikinci setin ilk maçında hücum etti, ancak 5-4 geride kalan Evans’a karşı zorlu bir mücadeleyle karşılaştı.

Evans, John Peers ile ortak olduğu çift erkeklerde Çarşamba günü tekrar oynayacak. İkili, Gonzalo Escobar ve Maxime Cressy ile karşı karşıya gelirken, Jamie Murray ve Joe Salisbury de çiftlerde oynuyor.

Ancak Tsitsipas, 10. oyunda bir as ile karşılaşmayı başardı ve üçüncü tura ilerlemek için maçı gördü ve burada Corentin Moutet veya İngiliz dünya 13 numarası Cameron Norrie ile karşılaşacak.

Norrie, Çarşamba akşamı saat 19.30’da eleme Moutet ile karşı karşıya.

Başka bir yerde, Paris Masters’da, dünyanın bir numarası Carlos Alcaraz, Yoshihito Nishioka’ya karşı, Denis Shapovalov ve Rafael Nadal da harekete geçiyor.
Kaynak : https://www.skysports.com/tennis/news/12040/12736440/dan-evans-and-jack-draper-crash-out-of-paris-masters-rafael-nadal-and-cameron-norrie-in-action

SMM Panel PDF Kitap indir