Daki cani! Her şey 14 dakika 12 geçirdiğinde bitti


Daki cani!  Her şey 14 dakika 12 geçirdiğinde bitti

Çanakkale Cumhuriyet Başsavcılığı, 12 Temmuz gecesi Fen Bilimleri Okulları’nın yöneticisi Nazmi Arıkan ve şefi Şerif Eker’i Gelibolu’daki çiftlik evi öldüren eski Tokatspor Başkanı Ufuk Akçekaya Hükümdarlığını iddianameyi başardı. İddianameye göre, Akçekaya, Fen Bilimleri Eğitim Kurumları’ndan kendisine verilen lisansın iptal edildiği için Arıkan’a hüsumet besleniyor. 11 Temmuz’da Arıkan’ın çiftliğine gitti. Ancak çiftlik evi kalabalıklaşınca İstanbul’a geri döndü. Bir gün sonra saat 20.30 sıralarında çiftliğin bulunduğu köye taksiyle gitti. Akçekaya takip edilebileceği düşüncesiyle Nokia marka tuşlu bir telefon vardı.

Daki cani! Her şey 14 dakika 12 geçirdiğinde bitti

Hürriyet’ten Burcu Purtul Uçar’ın haberine göre, Akçekaya fark edilmemek için çiftliğe yaklaşık 3 kilometre mesafedeki taksiden indi. Tarlaların içinde çiftliğin yakınına kadar yürüdü, havanın kararını vermesini bekledi. Arıkan yalnız kalınca ikinci katın balkonuna tırmanarak eve girdi. İz bırakmamak için ayakkabılarını çıkarmış ancak çoraplarını çıkarmamıştı. Elinde bir eldiven vardı, yüzünü gizlememişti. Arıkan karşısında Akçekaya’yı evinin şoförü Eker’i gömmek yardım istedi. Bu görüşme saat 23.27’nin 53′ saniyesinde gerçekleşti ve 9 saniye sürdü. Akçekaya’nın tam da o andan itibaren Arıkan’a saldırdığı düşünülüyor. Eker 500 metre ilerideki başka bir evde konaklıyordu. Hızla evden çıktı, arabaya binip villaya geldiğinde Arıkan’ı yerde yatarken buldu.

ARKADAN SALDIRDI

Yardım etmek için eğildiğinde, Akçekaya saklanmadığı yerden üzerine üzerine saldırdı. Katili ile aralarında boğuşma bile olmadı. Akçekaya, Arıkan’a 12’si öldürücü toplam 47, Eker’e ise 27’si öldürücü toplam 66 darbe vurmuştu. Daha sonra dolaptaki rakıyı üzerine döküp fırını ateşe verdi, gazı da açtı. Saat 23.42’nin 5’inci saniyesini gösterirken de taksiyi karşıladığını almak için aradı. Akçekaya 14 dakika 12 saniye içinde iki Cinayet işlemiş, evi yakmaya ve delilleri karartmaya çalışmıştı. Yaklaşık 15 dakika sonra gelen taksiye binerek önce Gelibolu’ya sonra da İstanbul’a döndü.

CIA, Atina'da alarma geçti!  Nedeni 2 FETÖ'cü çıktı

CIA, Atina’da alarma geçti! Nedeni 2 FETÖ’cü çıktı

KİMYA ÖĞRETMENİ BUNU BİLMEZ Mİ

İddianamede Akçekaya’nın, evdeki yangını söndürmek için ocağın üzerine rakı döktüğünü taşıdığını ifadeye karşılık, “Etil alkol yangını başlatıcı ve hızlandırıcıdır. Kimya Fakültesi mezunu biri rakının yangını başlatıcı özelliğini bilmesi mümkün değildir” denildi.

Çanakkale Cumhuriyet Başsavcılığı iddianamede Ufuk Akçekaya için, tasarlayarak canavarca hisle öldürme suçundan iki kez ağırlaştırılmış müebbet hapsi talep etti.


Kaynak : https://www.cnnturk.com/turkiye/dakik-cani-her-sey-14-dakika-12-saniyede-bitmis

SMM Panel PDF Kitap indir