“Daha rekabetçi bir Batı Konferansınız var ve bunu görmek isterim”


Eski NFL geniş alıcısı Harry Douglas, Brooklyn Nets’ten Kevin Durant’i Golden State Warriors ile geri görmek istiyor. Douglas bu birleşme fikrini seviyor.

Athletic’ten Shams Charania, Durant’in Nets’in sahibi Joe Tsai’ye takas talebinin haberini verdi. Durant, takas yasağı olmamasına rağmen tercih ettiği destinasyonlar olarak Phoenix Suns ve Miami Heat’ten bahsetti. Bu arada, Warriors’ın 12 kez All-Star için takas yapmakla ilgilendiği bildirildi.

Warriors, Kevin Durant ile takas yapmakla ilgileniyor. @MarcJSpearsGolden State her iki taraf için de en iyi paketi sunabilir: Jordan Poole, Andrew Wiggins, Jonathan Kuminga ve James WisemanDevamı: bit.ly/3ulsTvJ

Warriors’ın ilgisiyle ilgili herhangi bir gelişme olmamasına rağmen, birçok kişi yeniden birleşme fikrini beğendi.

youtube kapağı

Douglas, Warriors-Durant birleşmesi fikrini beğenip beğenmediği sorulduğunda, “Yeniden birleşme başlasın. Evet, seviyorum” dedi. “Bu süre zarfında sorunları ne olursa olsun çözmek için onları tekrar bir arada görmeyi çok isterim.

“Daha rekabetçi bir Batı Konferansınız var ve bunu görmek isterim.”

Douglas, KD’nin Warriors’a dönmesi fikrini sevse de, aynı fikirde olmayan taraftarlar da var. Bu haftanın başlarında, yeniden bir araya gelme olasılığı hakkında haberler geldi.

Durant’in Warriors’a geri dönmesi fikri, 2019’da takımla olan koşusunun nasıl sona erdiği düşünülürse muhtemelen şaşırtıcı. Ancak ligin nasıl işlediğini düşünürsek, gerçekleşmesi imkansız değil.


Warriors neden Kevin Durant’i geri istiyor?

Kevin Durant, 2017 NBA şampiyonluğunu Golden State Warriors ile kutluyor.
Kevin Durant, 2017 NBA şampiyonluğunu Golden State Warriors ile kutluyor.

2016 offseason hatırlanması gereken bir yaz oldu. Golden State Warriors, Cleveland Cavaliers’a 7. maçta yenilmişti. All-Star forveti Kevin Durant’i aldıkları haberi çıkınca tüm ligi salladılar. Hemen 2017 şampiyonluğunu kazanmanın favorisi haline gelen Warriors, NBA’in rekabet dengesini bozdu.

2016’da bu tarihte Kevin Durant, Warriors ile sözleşme imzalayacağını duyurdu. Durant, Golden State ile oynadığı her sezon final yapmaya devam edecek, 2 şampiyonluk kazanacak ve her ikisinde de Finaller MVP’si olacak.

KD ve Warriors, 2018’de Cleveland Cavaliers’ın Finaller süpürmesi de dahil olmak üzere arka arkaya şampiyonluklar kazanmaya devam etti. Bu şampiyonluk koşuları sırasında, Durant’in Warriors’ın en iyi oyuncusu olduğu açıktı. Eve iki Finaller MVP ödülü aldı ve takımı puanlamada yönetti.

2019’da üç turbaya gitmeye çalıştılar ama büyük yaralar aldılar. Klay Thompson ACL’sini yırttı ve Durant Aşil tendonunu yırttı.

Şimdi, Warriors’ın Durant’i geri alma ve son başarılarından kurtulma şansı var. KD’yi eklemek, şampiyonluk yarışında bir şans daha ve muhtemelen iki yıl daha basketbol üstünlüğü anlamına gelir. Ancak bunu yapmak için, geçen sezon parıldayan genç çekirdeklerinden vazgeçmeleri gerekecekti.

Ligin zirvesinde kalmaya çalışan Warriors için bu riskli bir hamle.


Joseph Schiefelbein tarafından düzenlendi
Kaynak : https://www.sportskeeda.com/basketball/news-you-ve-got-competitive-western-conference-i-like-see-that-harry-douglas-says-loves-idea-kevin-durant-returning-golden-state-warriors?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

SMM Panel PDF Kitap indir