CSK hızlandırıcısı Mukesh Choudhary, sezona korku başlangıcının üstesinden gelmek için – “MI oyunu için ekstra odaklandım”


Chennai Super Kings (CSK) sol kol pacer Mukesh Choudhary, sezona unutulabilir bir başlangıç ​​yaptıktan sonra Mumbai Indians (MI) ile IPL 2022 maçında başarılı olmak için “fazladan odaklandığını” söyledi. 25 yaşındaki oyuncu, CSK’nın üç kapılı zaferinde 19’a üç rakamlarla döndüğü için Maçın Oyuncusu olarak belirlendi. Ondan sonra tamamen değişmiş bir bowling oyuncusuydu.

Choudhary, oynadığı ilk birkaç IPL 2022 maçında oldukça pahalıydı ve çok fazla küçük kapı da almadı. Punjab Kings’e (PBKS) karşı oynadığı bir maçta, dört aşırı maçında 52 koşu kabul etti.

Bununla birlikte, sol kol pacer kendini kaldırdı ve MI’a karşı maçta mükemmel bir bowling çabası gösterdi. Choudhary, CSK’nın resmi YouTube kanalındaki bir videoda, bu unutulmaz çabaya bakarak şunları söyledi:

“Elimden gelenin en iyisini vermek istediğim için MI oyununa ekstra odaklandım. Bowling planlarımı yaptım ve başarılı bir şekilde uyguladım ve sonra buraya ait olduğumu anladım.”

Genç oyuncu, maçın ilk yarısında Rohit Sharma ve Ishan Kishan’ı geri gönderdi ve Dewald Brevis’in kafa derisini de ekledi. İlk vuruş sırasında Mumbai yedi için 155 ile sınırlıydı. Chennai, bir MS Dhoni kamera hücresinin izniyle, son balodan eve döndü.

youtube kapağı

IPL 2022 için etkileyici olmayan bir başlangıca rağmen Choudhary, her zaman bir etki yaratma inancına sahip olduğunu belirtti. Yine de, ilk başarısızlıklarından sonra şansı konusunda endişeli olduğunu itiraf etti. Belirtti:

“Seçildiğimde benimle ilgili bir şeyler olmalı diye düşündüm, bu yüzden seçildim. Ama ilk iki maçtan sonra neyi yanlış yaptığım konusunda kafam karıştı. O maçlardan sonra, önümüzdeki maçlar için seçilip seçilmeyeceğimden emin değildim. Ancak koçlar ve yönetim beni destekledi.”

Genç denizci, IPL 2022’yi etkileyici sayılarla bitirdi – 13 maçta 16 küçük kapı, ortalama 26.50 ve vuruş oranı 17.06.


“İyi bir saha oyuncusuyum, ancak baskı altında hata yapmaya meyilliyiz” – Mukesh Choudhary, düşen yakalamalar hakkında

Choudhary, bowling oynamasının yanı sıra, haklı nedenlerle olmasa da, sahaya çıkması için de haberler yaptı. Royal Challengers Bangalore’a (RCB) karşı bir maçta üç yakalama bırakarak sona erdi.

Kendisini iyi bir saha oyuncusu olarak nitelendiren 25 yaşındaki oyuncu, sahadaki zayıf saha çalışmalarından bahsetti:

“İlk düşen yakalamadan sonra, büyük bir baskı altındaydım ve bu da başka bir düşüşle sonuçlandı. Yakın bir maç olduğu için çok fazla baskı vardı ama kaptan beni destekledi ve bu zor zamanlarda bana rehberlik etti. İyi bir saha oyuncusu olduğumu düşünüyorum ama baskı altında hepimiz hata yapmaya meyilliyiz.”

Şans eseri CSK için, düşen avlar onlara mal olmadı, çünkü RCB 9 yerine 193 ile sınırlandırılırken 217’yi kovaladı. Genel olarak, Chennai yine de kötü bir IPL 2022 sezonu geçirdi. 14 maçın sadece dördünü kazandılar ve arkalarında sadece MI ile dokuzuncu sırada bitirdiler.


Ayrıca Okuyun: Harbhajan Singh, IPL 2022 en iyi XI’sini seçti, Rahul Tripathi ve Umran Malik’i içeriyor

Kaynak : https://www.sportskeeda.com/cricket/news-ipl-2022-csk-pacer-mukesh-choudhary-overcoming-horror-start-season-i-extra-focused-mi-game?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

Yorum yapın

SMM Panel