Cristiano Ronaldo: Manchester United sözleşmeyi feshetmenin yollarını arıyor | Futbol Haberleri


Manchester United, Piers Morgan ile yaptığı patlayıcı röportajın ardından Cristiano Ronaldo’nun kulüpteki sözleşmesini feshetmenin yollarını arıyor.

Ronaldo’nun röportajı TalkTV – Çarşamba ve Perşembe günleri iki bölüm halinde yayınlandı – 37 yaşındaki oyuncunun “saygı duymadığını” söylediği kulübü ve teknik direktör Erik ten Hag’ı eleştirdiğini gördü.

Ronaldo ayrıca United hiyerarşisinin üyelerinin onu Old Trafford’dan çıkarmaya çalıştığını iddia etti ve kızı hastanede hasta olduğu için sezon öncesi maçlara katılamayacağını söylediğinde ondan şüphe duydu.

United, Ronaldo’nun yorumlarına yanıtlarını “tüm gerçekler ortaya çıktıktan sonra” değerlendireceklerini söyledi ve Cuma günü kulübün “uygun adımları başlattığını” açıklayan kısa bir açıklama yaptı.

Ronaldo’nun kulüp için tekrar oynama şansının “sıfıra yakın” olduğu artık açık.

Ronaldo’nun önemli alıntıları – tam röportajının bir anlık görüntüsü

 • ‘Man Utd tarafından ihanete uğramış hissediyorum | Erik ten Hag’a saygım yok’
 • “Man Utd, sezon öncesini kaçırdığımda hasta kızım konusunda benden şüphe duydu”
 • ‘Glazer ailesi Man Utd’yi umursamıyor | United bir saatte durdu’
 • “Man City transferi yakındı ama Sir Alex Ferguson her şeyi değiştirdi”
 • “Gençler umursamıyor ama Diogo Dalot ve Lisandro Martinez farklı”
 • Roy Keane sahip olduğum en iyi kaptan ama Gary Neville ve Wayne Rooney benim arkadaşım değiller.
 • ‘Ralf Rangnick’i asla patron olarak görmedim | Ole Gunnar Solskjaer iyi iş çıkardı’
 • “Tottenham’a karşı Old Trafford’dan ayrıldığım için pişmanım – kendimi kışkırtılmış hissettim”
 • ‘350 milyon avroluk Suudi hamlesini geri çevirdim | Dünya Kupası’ndan sonra Man Utd’de olup olmayacağımı bilmiyorum’
 • “Arsenal Premier Lig’i kazanırsa mutlu olurum”
 • ‘Lionel Messi sihirli | 40’ olana kadar oynamak istiyorum

United, sürece bir zaman çerçevesi koymadı, ancak Ronaldo’nun ayrılışının “temiz ve hızlı” ve mümkün olduğunca onurlu bir şekilde yapılmasını istedikleri düşünülüyor – sadece Old Trafford’daki dikkat dağınıklığını en aza indirmek için değil, aynı zamanda Portekiz’e saygı göstermek için. Dünya Kupası sırasında.

United, Ronaldo’ya ayrılması için bir ödeme yapmak istemiyor ve hem oyuncunun hem de kulübün yollarını ayırma isteği göz önüne alındığında, yakında bir çözüme ulaşılabileceği umulmaktadır.

Ronaldo’nun sözleşmesi spor tarihinin en büyüklerinden biri olduğu için bu kolay bir süreç değil.

Gökyüzü Spor Haberleri Bu hafta öğrenilen United, Ronaldo’nun röportajda yaptığı bazı eleştirileri kabul etmiyor.

Ronaldo, kulübü Old Trafford’dan ayrıldığından bu yana geçen 13 yılda yatırım yapmamakla eleştirdi. Kaynaklar, United’ın tesislerine, özellikle de antrenman sahası, restoran ve yüzme havuzuna yatırım yaptığı konusunda ısrar ediyor.

Portekizli forvet Ten Hag’ı da eleştirdi, ancak kaynaklar Ronaldo’ya kulüp ve teknik direktör tarafından saygı gösterildiği konusunda ısrar ediyor. Basın toplantılarında Ten Hag, Ronaldo’ya sezon öncesinde aile meseleleriyle ilgilenmesi için izin verildiğini her zaman ileri sürdü.

teyit edildi Gökyüzü Spor Haberleri Yaz aylarında Suudi Arabistan’dan United’ın kabul edeceği bir teklif geldi ama Ronaldo hamle yapmak istemedi.

Son transfer döneminde oyuncu için başka resmi bir teklif yoktu.

Neville: Ronaldo için Man Utd’ye geri dönüş yok ama ona karşı değilim

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Piers Morgan ile yaptığı röportajın ardından Manchester United’da Cristiano Ronaldo için geri dönüşün olmadığını söyleyen Gary Neville ile röportajın tamamını izleyin

Gökyüzü sporları’ Gary Neville, Ronaldo için “geri dönüş olmadığını” söyledi, ancak eski takım arkadaşına karşı olmadığı konusunda ısrar ediyor.

Piers Morgan ile yaptığı röportajda Ronaldo tarafından eleştirilen Neville TalkTVSky Sports’a Portekizli forvetin bir daha kulüp için oynamasını göremediğini söyledi.

“Hayır ve geri dönmek istediğini sanmıyorum,” dedi Neville. “Geri dönmek isteseydi bu röportajı yapmazdı. Bunun manşetlere çıkacağını ve Manchester United kariyerinin sonu olacağını biliyordu.”

Neville ekledi: “Man Utd’nin ne yaptığını merak ediyorum çünkü gerçek şu ki, Cristiano’nun sözleşmesini feshetmek zorunda olduklarını biliyorlar ya da gelecekte herhangi bir oyuncunun onları eleştirebilmesi için temelde bir emsal oluşturuyorlar.”

Ronaldo’ya karşı olup olmadığı sorulduğunda Neville, “Söylediği doğru değil ama aşkta ve savaşta her şey mübahtır.

“Eleştiri oyununda yaşıyorum ve bunu kabul etmem gerektiğini biliyorum ve fazlasıyla geri alıyorum. Cristiano dahil birlikte oynadığım tüm takım arkadaşlarımı seviyorum.

“Ronaldo’ya karşı değilim – bundan çok uzak. Ona daha fazla hayranlık duyamazdım, ona daha fazla saygı duyamazdım. O, şimdiye kadar gördüğüm en harika oyuncu ve gördüğüm en yetenekli oyuncu.” hiç oynadı.”
Kaynak : https://www.skysports.com/football/news/12040/12748168/cristiano-ronaldo-manchester-united-exploring-ways-to-terminate-contract

SMM Panel PDF Kitap indir