Cristiano Ronaldo: Gary Neville, Manchester United’ın Tottenham’ı terk ettikten sonra forvet oyuncusunu transfer etmesi gerektiğini söyledi | Futbol Haberleri


Gary Neville, Manchester United’ın Cristiano Ronaldo ile “ilişkisini yakında bitirmesi” gerektiğini söylüyor ancak Roy Keane, oyuncuların “daha kötü şeyler yaptığını” ve forvetin bir “blöfçü” olmadığını düşünüyor.

Ronaldo, Rayo Vallecano’ya karşı bir sezon öncesi hazırlık maçında devreden önce, Çarşamba günkü zafer sırasında erken ayrılmadan önce Tottenham karşısında geç bir yedek olarak gelmeyi reddettikten sonra Chelsea gezisi için Erik ten Hag tarafından düşürüldü.

Ten Hag, Ronaldo’nun Ocak transfer döneminde kulüpten ayrılmasını beklemediğini söyledi ve sezonun geri kalanı için ona “güvendiğini” söyledi, ancak Sky Sports uzmanı Neville, 37 yaşındaki oyuncunun ayrılması gerektiğine inanıyor.

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Manchester United menajeri Erik ten Hag, Cristiano Ronaldo’nun Tottenham karşısında oyuna girmeyi reddettiğini söyledi.

“Onun ve Ronaldo ile olan ilişkisinin tüm incelemelerinin yapıldığı Erik ten Hag için büyük bir hafta oldu” dedi. “Başka bir seçeneğin kaldığını düşünmüyorum. Ronaldo, takım arkadaşları soyunma odasına girmeden önce Old Trafford’dan ikinci kez ayrıldı. Bu kabul edilemez.

“Ronaldo’nun seçilmesinin gerekip gerekmediğine baktığınızda, ki bu açıkçası Ronaldo’nun şu andaki ana sorunu – oynamaması – onun kadar iyi bir oyuncu, Manchester United onsuz daha iyi.

“Erik ten Hag bunu biliyor, bu yüzden kulüp ve Ronaldo’nun yapabileceği tek şeyin önümüzdeki hafta bir araya gelip ilişkiyi bitirmek olduğunu düşünüyorum. Cristiano çok iyi bir oyuncu, çok fantastik bir karakter ve kulübün yapması gereken Devam et.”

‘Oyun blöflerle dolu, o öyle değil’

Ronaldo, Fred ve Bruno Fernandes’in golleri United’ın sezonun en iyi performansı olarak kabul edilen maçta 2-0’lık hak ettiği bir zafer kazandığı için Tottenham’a karşı kendisine verilen izleme özetinden memnun değildi.

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Paul Merson, Manchester United’ın Tottenham Hotspur’a karşı oynadığı maçta Cristiano Ronaldo’nun eylemlerinin Erik ten Hag’ın işini çok daha kolaylaştırdığına inanıyor.

Sky Sports’tan Keane, eski takım arkadaşına biraz sempati duyuyor ancak Ronaldo’nun kulüpte geri dönüş yolu olup olmadığından emin değil.

Keane, “Oyuncunun bakış açısından bunu görmeye çalışıyorum – belli ki yeterince şey yaşadı. Kafasını kaybetti. Bu, son birkaç haftadır demleniyor” dedi.

“Onu savunmaya çalışacağım. O bir insan ve kusurları var, fırsatları yakalayamadığı ve yeterince sahip olduğu için hayal kırıklığına uğramış hissediyor. Tünelden aşağı yürüdü ama oyuncular Manchester United’da daha kötü şeyler yaptı – olur, olur, bu insan doğasıdır.

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Jaap Stam, Manchester United’ın golcüsü Cristiano Ronaldo’nun bir maçı erken bırakmasının kabul edilemez olduğuna inanıyor ve Sir Alex Ferguson’un kendi tarafında buna müsamaha göstermeyeceğini söyledi.

“Herkes Spurs maçından sonra bunun Manchester United’ın son yıllardaki en iyi performansı olduğunu söylüyordu. Mutlak bir çöp. Spurs berbattı. Ronaldo, United geçen sezon Spurs’ü evinde yendiğinde hat-trick yaptı, bu yüzden sahaya çıkma yeteneğinden çok daha fazlası ve bir farklılık yaratmak.

“Cezasını çekmesi gerekiyor. Onun için bir geri dönüş var mı? Emin değilim. Kafasını yedek kulübesinde gülüp umursamıyorsa daha çok endişelenirdim. Sanırım umursuyor. Bu oyun blöfçü değil, oynamak istiyor, oynaması gerekiyor, dünya çapında bir oyuncu. İnsanlar onun 10 yıl önceki gibi olmadığını söylüyor – elbette değil, ama en çok gol atan oyuncuydu. United geçen sezon gerçekten kötü bir United takımında.

“Basın toplantısında teknik direktöre Ronaldo’nun gelmeyi reddettiğini sordular ama onu ne zaman çalıştıracağını da sormaları gerekirdi? Maçın sonlarında mı? Bunun akıllıca bir hamle olduğundan pek emin değilim. İlaçlarını al. Yapmaması gereken bir şey yaptı. Dünya Kupası’ndan önce takıma geri dönebilir mi? Anlamıyorum.”
Kaynak : https://www.skysports.com/football/news/12040/12727692/cristiano-ronaldo-gary-neville-says-manchester-united-should-move-the-striker-on-after-tottenham-walkout

SMM Panel PDF Kitap indir