Cox Plate savunması, Royal Ascot kahramanı State Of Rest için büyük bir hedef olabilir | Yarış HaberleriCox Plate savunması, Royal Ascot kahramanı State Of Rest için büyük bir hedef olabilir | Yarış Haberleri

Joseph O’Brien’ın Rest of Rest’i muhtemelen Ekim ayında Cox Plate unvanını koruyarak kariyerine son verecek.

Dört yaşındaki çocuk, geçtiğimiz hafta Kraliyet toplantısında Galler Prensi Stakes’i kazanarak dördüncü Grup Bir ödülünü aldı ve Shane Crosse karşısında 5-1’lik bir galibiyet elde etti.

Bu zafer, Prix Ganay galibiyetini ve daha uzaktaki bir zaferi takip etti, çünkü tay aynı zamanda Saratoga Derby ve Cox Plate’in de şu anki sahibi.

İkinci yarışa dönüş, State Of Rest Partnership sahiplik grubu aracılığıyla birçok Avustralya bağlantısına sahip olan körfez için artık olası bir hedef.

Newgate Stud’un ortak sahibi ve genel müdürü Henry Field, Racing.com’a şunları söyledi: “Birçoğunun çocuğu dahi – gezegendeki en iyi genç antrenör – olarak kabul ettiği Joseph O’Brien, Avustralya’yı seviyor. Avustralya onun özel yeri.

“O, Amerika, Fransa’da Grup Ones, Royal Ascot’ta en prestijli Grup Ones’lardan biri ve Cox Plate’i kazanan bir at.

“Arka arkaya Cox Plates’i bir araya getirmeye çalışmak çok özel olurdu ve bence Joseph bunu yapacak atın bu olduğunu düşünüyor.

“Atı seviyor, bir antrenörün bir at hakkında Joseph’in bu at hakkında konuştuğunu duyduğum kadar sevgiyle konuştuğunu duymam çok nadirdir.

“Bu, onun sert bir hayvan olduğunun kanıtı, çok yetenekli, çok tutarlı ve size her şeyini veriyor.

“O çok ender bir hayvan, bu at ve arka arkaya Cox Plates’in özgeçmişine çok uygun olacağını ve yenmesi çok zor olacağını düşünüyorum.”

Sezonun sonlarında Breeders’ Cup teklifine de biraz dikkat edilecek, ancak Cox Plate tercih edilen yer ve muhtemelen State Of Rest’in damızlık için emekli olmadan önceki son koşusu olacak.

Field, “Artık dört yaşında ve kanıtlayacak hiçbir şeyi kalmadı, her iki yarıkürede de en büyük Birinci Gruplar’ı kazandı, bence bu onun kuğusu olurdu,” dedi.

“Muhtemelen Cox Plate’e gidecek, Kasım’da Kentucky’deki Breeders’ Cup’a gidebilir ama Cox Plate daha olası bir hedef.

“Geçen yıl Cox Plate’de pek çok kişinin radarına giren bu ata sahip olmak yarışa harika bir tiyatro katacak – onu olduğu kişi yaptı.”

Field’ın damızlığı aynı zamanda, Anthony ve Sam Freedman tarafından Royal Ascot’taki Platinum Jubilee Stakes’te üçüncü bitirmek üzere eğitilen Artorius’un mülkiyetinde yer alıyor.

Temmuz Kupası, tayın bir sonraki hedefi, Jamie Spencer ile bir kez daha takım kurması beklenen bir yarış.

Field, “Artorius tarafından muazzam bir performanstı. Sadece şansa ihtiyacı var, yarış düzeninin doğası gereği sadece şansa ihtiyacı var,” dedi.

“Harika bir ivmesi var, Jamie Spencer’ın onu iyi sürdüğünü düşündüm. Sahiplerine damızlığa gideceğini düşündüğümü söyledim, hiç seyahat etmiyordu ve sonra boşlukta iki ya da üç vites buluyor. birkaç adım.

“Sadece hızlanıyor, en iyi işini geç yapıyor. Kesinlikle uzun direğe uçuyor.

“Harika koştu, hatta bile hala sert bir şekilde vuruyordu ve devasa bir üçüncü koştu.

“Kesinlikle yarışın koşusuydu, kesinlikle birkaç hafta sonra Temmuz Kupası’nda koşacak.

“Bence şu anda pazardaki ikinci favori, Jamie Spencer yarışı sürdürmek için çok hevesliydi. Bence o yarışa büyük bir şansla gidecek.”
Kaynak : https://www.skysports.com/racing/news/12040/12638558/cox-plate-defence-likely-to-be-major-aim-for-royal-ascot-hero-state-of-rest

Yorum yapın

SMM Panel