Coroebus, Royal Ascot’taki St James’s Palace’ta rol almaya hazırlanıyor | Yarış HaberleriCoroebus, Royal Ascot'taki St James's Palace'ta rol almaya hazırlanıyor | Yarış Haberleri

Charlie Appleby’nin 2000 Gine kazananı Coroebus’un Cumartesi günü planlanan bir işi daha var ve ardından Salı günkü St James’s Palace Stakes için tüm sistem yoluna girecek.

Dubawi’deki oğul, Newmarket’te sezonun ilk Classic’inde geçen yılın genç şampiyonu ve ardından İrlanda Gine şampiyonu olan istikrarlı arkadaşı Native Trail’i yendi.

Coroebus, antrenörünün Pinatubo ile iki yıl önce kazanmaya yaklaştığı bir yarış olan St James’s Palace’da takip etmek için genel bir 4-9 atış ve tayın bugüne kadar yalnızca Newmarket’te yarışmış olan bir viraj etrafındaki ilk yarışı olacak.

Appleby, Godolphin tarafından yayınlanan bir videoda, “Royal Ascot, Avrupa’daki binicilik alanının olimpiyatlarıdır ve bunu dört gözle bekliyorum” dedi.

“Coroebus ilk günkü yıldız atımız ve her zaman doğrudan Gine’den buraya gelmek planımızdı.

“İşi son zamanlarda bizi memnun etmekten daha fazlası oldu ve Cumartesi günü yapması gereken son işi var, o zaman her şey yolunda olduğu için Salı günü orada olacağız ve hepsinin yenmesi gereken at olacak.

“Native Trail çıktı ve İrlanda Gineleri’ni kazandı ve iyi kazandı, kaya gibi sağlam ve bu yılki haliyle başka bir iyi Gine gibi görünüyor.”

Appleby ayrıca ilk gün Coventry’de Noble Style, King’s Stand’de Man Of Promise ve Lazuli, Wolferton’da Star Safari ve Copper Horse Handikap’ta Bandinelli’de yarışacak.
Kaynak : https://www.skysports.com/racing/news/12040/12631468/coroebus-poised-for-starring-role-in-st-jamess-palace-at-royal-ascot

Yorum yapın

SMM Panel