Conor McGregor’un UFC dönüşünde başarıya ulaşması için yapması gereken 5 stilistik düzenleme


Henüz somut bir tarih olmasa da, MMA süperstarı Conor McGregor’un UFC dönüşü yaklaşıyor gibi görünüyor ve bu hafta İrlandalı’yı gördü. klip yükle bir zamanlar kırılan bacağıyla bir çantayı tekmelemesi.

UFC’ye döndüğünde, Conor McGregor kuşkusuz dağın zirvesine geri dönmek isteyecektir, ancak bunu yapmak için bazı stilistik ayarlamalar yapması gerekecek mi?

Son zamanlarda onun hakkında gördüklerimize dayanarak, ‘The Notorious’ sekizgendeki ilk günlerinde ürettiği forma geri dönecekse, muhtemelen bir takım değişiklikler yapması gerekiyor.

Bunu akılda tutarak, Conor McGregor’un UFC dönüşünde başarılı olması için yapması gereken beş ayar var.


#5. Conor McGregor, güvenini oluşturmak için daha kolay bir başlangıç ​​yapmalı

McGregor, 2020'de Donald Cerrone'a karşı kazandığı galibiyetten bu yana hiç maç kazanmadı.
McGregor, 2020’de Donald Cerrone’a karşı kazandığı galibiyetten bu yana hiç maç kazanmadı.

Henüz hiçbir şey teyit edilmemiş olsa da, Conor McGregor’un geri dönüş mücadelesine rakip olarak bahsedilen isimler tam olarak düşük profilli değil.

McGregor ile Michael Chandler ve Charles Oliveira’nın benzerleri arasındaki kavgalar büyük para kazanacak olsa da, ‘The Notorious’ için bir anlam ifade etmedikleri söylenebilir.

Şu anda hala UFC’deki en büyük süperstar, ancak McGregor’un Ocak 2020’de Donald ‘Cowboy’ Cerrone’ye karşı kazandığı zaferden bu yana hiçbir dövüş kazanmadığı unutulmamalıdır. Bundan önce, son galibiyeti 2016’da Eddie Alvarez’e karşı geldi.

Bu nedenle, tüm şamatalarına rağmen, derinlerde bir yerde McGregor’un bir güven artışına ihtiyacı olması kuvvetle muhtemeldir. Bu desteği almanın tek yolu, sekizgenin içinde bir zafer kazanmak olacak.

Bu zafer Chandler veya Oliveira gibi birine karşı gelebilir mi? Muhtemelen, ancak İrlandalı’nın son formuna dayanarak, şüpheli görünüyor. Bu göz önüne alındığında, onun yerine UFC’den daha kolay bir rakip istemesi daha akıllıca olabilir.

Promosyon yine de ‘The Notorious’u yenilebilecek yarı büyük bir isim bulabilir. Örneğin Tony Ferguson çalışabilir veya McGregor 170 poundda rekabet etmek istiyorsa Matt Brown çalışabilir. Dövüşün çizim yeteneğini etkilemesi olası değildir.

Bir galibiyet doğal olarak McGregor’u tekrar rayına oturtacaktı ve daha küçük bir rakibe karşı gelse bile, onu uzun vadede çok daha büyük bir mücadeleye – belki de bir şampiyonluk maçına – hazırlayabilecekti.

#4. Conor McGregor, boksuna bu kadar odaklanmayı bırakmalı

Conor McGregor, boksa daha az ve genel MMA becerilerine daha fazla odaklanmalı
Conor McGregor, boksa daha az ve genel MMA becerilerine daha fazla odaklanmalı

Conor McGregor’un tabut tırnağı sol eli her zaman en tehlikeli vuruşu olurken, İrlandalı’nın UFC’deki merdiveni tırmanması çok daha yuvarlak bir beceriye dayanıyordu.

Terfi ettiği ilk günlerinde, McGregor zamanlaması, hareketi ve hassasiyeti ile ünlüydü. Büyük yumruklarını genellikle döner tekmeler gibi alışılmışın dışında vuruşlarla ve ayrıca bacak vuruşları gibi daha yaygın vuruşlarla kurmaya çalışırdı.

Bununla birlikte, büyük ölçüde 2017’de Floyd Mayweather ile yaptığı dövüş için kare çembere yaptığı geziden bu yana, ‘The Notorious’ boks becerilerine o kadar odaklanmış görünüyor ki, cephaneliğinin geri kalanı zarar gördü.

Quinton ‘Rampage’ Jackson’a benzer bir şey olduğu gibi, McGregor oyununu bu şekilde değiştiren ilk dövüşçü değil ve bu ona da pek fayda sağlamadı.

Bunu akılda tutarak, İrlandalı, oyununu daha çeşitli bir cephaneliğe yeniden odaklamak, vuruşlarını geri getirmek ve güçlü yumruklara daha az, zamanlaması ve hareketine daha fazla odaklanmak konusunda kesinlikle akıllı olacaktır.

Bu onu çok daha az tahmin edilebilir yapacak ve karşılığında potansiyel rakipleri için çok daha tehlikeli bir ihtimal haline getirecekti.


#3. Conor McGregor zemin oyunu üzerinde çalışmalı

Conor McGregor zaman zaman sekizgende yerde mücadele etti
Conor McGregor zaman zaman sekizgende yerde mücadele etti

Nate Diaz ve Khabib Nurmagomedov gibi büyük avcılara boyun eğip kaybetmek utanılacak bir şey olmasa da, Conor McGregor’un en büyük zayıflığının zemin oyunu olduğunu söylemek muhtemelen adil olur.

‘The Notorious’ bir dereceye kadar düşük savunma savunmasına sahip – aslında 14 dövüş UFC kariyeri boyunca sadece on bir kez düşürüldü – ama sırtüstü yatırıldığında, büyük ölçüde sudan çıkmış bir balığa benziyordu.

Örneğin, Dustin Poirier ile üçüncü dövüşünde McGregor, zayıf bir giyotin boğma girişimi dışında sırtından hiçbir şey alamadı. Bu, ‘Elmas’ın onu açıkça grevlerle taciz etmesine izin verdi.

Esasen, vuruş oyununun ne kadar tehlikeli olduğunu düşündüğünüzde, muhtemelen İrlandalı’nın herhangi bir potansiyel rakibi onu devirmek isteyecektir. Bundan kaçınmaya çalışmak yerine, neden bir zayıflığı güce dönüştürmeye çalışmıyorsunuz?

Elbette, ‘Ünlü’nün Charles Oliveira gibi ölümcül bir avcı olması pek olası değil, ancak genel olarak boyun eğme oyunu üzerinde çalışmak ona büyük ölçüde yardımcı olabilir ve potansiyel bir rakibini şaşırtmasına izin verebilir.

McGregor’un UFC dönüşü gerçekten de 2023’e kadar gerçekleşmezse, bu onun saha oyununu gerçekten geliştirmesi ve geri döndüğü zaman cephaneliğinde ona başka bir silah vermesi için mükemmel bir zaman olacaktır.

#2. Conor McGregor kardiyosunu geliştirmeye çalışmalı

Conor McGregor, Dustin Poirier ile ikinci maçında yorgun görünüyordu.
Conor McGregor, Dustin Poirier ile ikinci maçında yorgun görünüyordu.

Conor McGregor’un UFC’deki en büyük galibiyetlerinin büyük ölçüde erken turlarda geldiği göz önüne alındığında – Jose Aldo’ya karşı en ünlü nakavtının sadece 13 saniye sürdüğü – İrlandalı’nın mesafelere gitmeye alışkın bir savaşçı olmadığını söylemek muhtemelen adil olur.

Aslında, muhtemelen ‘The Notorious’ üzerinde asılı kalan en büyük zayıflığın, sekizgen kariyeri boyunca birden fazla kez gaza basmış göründüğü için kardiyosu olduğuna dair bir tartışma var.

2016’da Nate Diaz’ı beş rauntluk bir gerilimde yenerken, dövüş sırasında yorulduğuna ve en iyi işlerinin çoğunu ilk rauntlarda yaptığına şüphe yoktu.

Sergi B:McGregor vs Diaz II 🤯Oktagon’da gördüğümüz en büyük dövüşlerden biri.Üçlemeyi istiyoruz 😭

Ayrıca Diaz ile ilk dövüşünde yoruldu ve ikinci rauntta nakavt edilmeden önce Dustin Poirier ile ikinci dövüşünde bariz şekilde gaza maruz kaldı.

Bu nedenle, belki de McGregor’un kardiyo üzerinde yoğun bir şekilde çalışması, rakiplerini sonraki turlara götürmek için değil, sekizgen etrafında korkmadan daha hızlı ve daha özgürce hareket etmesine izin vermek için daha fazla çalışması bir fikir olabilir. yorucu.

Eğer McGregor’un vuruş gücü sonraki rauntlarda ayakta kalabilseydi, özellikle de bu aşamada aldığı herhangi bir dövüş muhtemelen beş rauntluk bir dövüş olacağından, şu anda olduğundan çok daha tehlikeli olurdu. Daha da önemlisi, bu alanda gelişmek için yeni beceriler öğrenmesi gerekmeyecekti.


#1. Conor McGregor rakipleriyle kavga etmemeli

Conor McGregor bir zamanlar olduğu kadar dayanıklı görünmüyor
Conor McGregor bir zamanlar olduğu kadar dayanıklı görünmüyor

Conor McGregor, son yıllarda sekizgende sadece ara sıra görünse de, aslında uzun süredir MMA sporunun etrafında. Mart 2008’de İrlanda’da çıkış yaptı, yani on yıldan fazla bir süredir yarışıyor ve dokuz yıldan fazla bir süredir UFC’de.

Temmuz ayında 34 yaşına girdiği göz önüne alındığında, hala atletik zirvesinde olduğu tartışılabilir olsa da, ‘The Notorious’un artık daha genç bir dövüşçü olmadığı da doğru.

Yıllar boyunca çok sayıda büyük şut çektiğini ve 2021’de Dustin Poirier tarafından nakavt edildiğini de eklersek, eskisinden daha az dayanıklı olduğunu söylemek muhtemelen doğru olur.

DUSTIN POIRIER BUNU YAPTI! BENİM İYİLİĞİM! #UFC257

Bunu hesaba katarsak, McGregor’un UFC’ye dönüşünde yapması gereken bir şey, ne pahasına olursa olsun rakibiyle açıkça kavga etmekten kaçınmaktır.

Elbette, ‘The Notorious’ hala acımasız bir nakavt gücü taşıyor ve temiz bir şekilde yere inecek olsaydı muhtemelen herhangi bir dövüşçünün ışıklarını söndürebilirdi, ancak çenesinin Poirier tarafından kırılma şekli göz önüne alındığında, böyle bir oyun planını sürdürmek son derece riskli olurdu. .

Bunun yerine İrlandalı, kendisini en başta zirveye taşıyan becerilere geri dönmekten, hareketini ve zamanlamasını rakiplerini tezgahta yakalamadan önce şaşırtmak için kullanmaktan çok daha iyi olurdu.

Bu yaklaşım sadece onun geri dönüş savaşını kazanmasına yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda UFC kariyerinin genel olarak uzamasına da yardımcı olabilir.
Kaynak : https://www.sportskeeda.com/mma/5-stylistic-adjustments-conor-mcgregor-make-find-success-upon-ufc-return?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

Yorum yapın

SMM Panel