Connor Marsden ile karşılaşmaya hazırlanırken boks tarihini hedefleyen Adam Azim; Eğitmen Shane McGuigan, gelecekteki dünya şampiyonluğundan emin | Boks Haberleri


Adam Azim Floyd Mayweather Jr gibi yenilmez olmayı hayal ediyor, Prens Naseem ve Amir Khan gibi göz kamaştırmayı hedefliyor ve üçü gibi genç yaşta dünya şampiyonluğu kazanmak istiyor.

En iyi olmak istiyor, eğlendirmek istiyor ve profesyonel sahnede yükselişine devam ederken ikisinin el ele gidebileceğini umuyor.

Bu, Cumartesi günü, 19 yaşındaki Güney Bölgesi şampiyonu Connor Marsden’in, Richard Riakporhe’nin Wembley Arena’da Deion Jumah ile yarı siklet çatışmasının alt kartında dövüştüğü zaman devam ediyor.

Azim, süper hafif siklette İngiltere’nin yükselen umutlarından biri olarak gelişen bir üne sahip ve dördüncü profesyonel maçına geçen ay Manchester’da Jordan Ellison karşısında üçüncü tur nakavt galibiyetinin ardından giriyor.

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Johnny Nelson, Jordan Ellison karşısında nakavt galibiyetinin ardından Azim’e övgüler yağdırdı ve onu Prens Naseem Hamed ile karşılaştırdı.

Şimdilik hedeflerin sertleştirilmesi gerektiğini bilse de, çıtayı kendisi için yüksek tutmaktan korkmuyor.

“Odaklanmalı, yere sağlam basmalıyım, sadece kafamı sıkıca aşağıda tutmak için. Ulaşmam gereken hırslarım ve hedeflerim var ve hedefim 21, 22 yaşında gerçekten genç bir dünya şampiyonu olmak.

“En genç dünya şampiyonu olmak istiyorum.

Floyd Mayweather gibi emekli olana kadar yenilgisiz kalmak istiyorum, bu hayallerimden biri olurdu.”

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Azim, Ellison’a karşı yaptığı yüzük yürüyüşünde Prens Naseem ile aynı müziğe çıktı

Azim’in ortaya çıkışının tanıdık bir teması, hem eğlendirme arzusunu hem de stili ve parıltısı ile karşılaştırmalar yapılan sihirli bir halıya binen idolün etkisini yansıtan, ringde alametifarikası olan bir kutlama dönüşü oldu.

“İşte böyle” dedi. “Boksta eğlenceyi göstermelisin, benim tarzıma sahip başka bir dövüşçü görmeyeceksin, biraz parlama, hareket, güç göstermeyi seviyorum ve hemen ardından herkesin beklediği bir ters takla atıyorum.” benim de yapmam. Bu benim imza hareketim.

“Prens Naseem boks yapmayan pek çok hayranı ağırladı. O bir süperstar, birçok insanı eğlendirdi. Amir Khan benim de ilham kaynaklarımdan biri, Prens Naseem, ikisi birlikte onlar gibi olmak istiyorum.”

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Shane McGuigan, Azim’in 2022’de şampiyonluk kazanabileceğine inanıyor

Azim ‘özel dövüşçü’

Ellison’a karşı kazanılan zafer, Azim’in müthiş hızı ve rakibini ilk rauntta şiddetli bir vücut vuruşuyla yere serme gücü karışımına dair en son fikir oldu.

Eğitmen Shane McGuigan için bu, en son vaka çalışmasının neler yapabileceğine inandığı şeylere sadece bir bakıştı.

McGuigan, “Adam’la gitmek istediğimiz yer burası, bu adımları ve adımları kariyerinin oldukça erken dönemlerinde atmak istiyoruz” dedi. Gökyüzü sporları. “O süper, süper yetenekli. Herkesi boks yaptı ve bugüne kadar ilk viteste herkesi yendi.

“O geri itildiğinde spor salonunda gördüğümüz şey, o özel bir dövüşçü, bu yüzden Adam ile Cumartesi gecesini sabırsızlıkla bekliyoruz. Bence bu onun yeteneğinin gerçek bir vitrini olacak.”

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Amir Khan, Adam ve Hassan Azim’in onun izinden gideceğinden ve dünya şampiyonlukları kazanacağından emin.

McGuigan, Azim’in Naseem Hamed’in başarılarına kariyerinin bu kadar erken bir aşamasında meydan okuyabileceği önerilerini dizginledi, ancak yapım aşamasında olan bir dünya şampiyonuyla çalıştığı konusunda ısrar ediyor.

Dünya şampiyonlukları söz konusu olduğunda rekor kırmak zor olacak” diye ekledi. “Bence Prens Naseem 21 ya da 22 yaşındaydı. [Azim] Temmuz’da 20 yaşına girmek üzere, bu yüzden o kadar yakında dünya şampiyonlukları için savaşacağını söylemek biraz abartılı ama şüphesiz kariyerinin başlarında bazı şeyleri başaracak.

“Babam (Barry McGuigan) 24 yaşında bir dünya şampiyonuydu, bu yüzden zıplaması gereken biri var.

“Hayatınızın erken döneminde bu başarının çoğunu elde ettiğinizde, işlerin dinamiğini gerçekten değiştirebilir, normal bir insan olarak yetişkin hayatını gerçekten yaşamıyorsunuz, bir nevi spot ışığı altındasınız, bu yüzden bir şey var. çok büyük bir değişiklik olacak.

“Bütün hayatını buna hazırladı, bu yüzden dünya şampiyonu olacağından hiç şüphem yok.”

Adam Azim’in, Richard Riakporhe’nin Deion Jumah ile yaptığı yarı siklet karşılaşmasının alt kartındaki dördüncü profesyonel dövüşünde Connor Marsden’ı ele geçirmesini izleyin, 26 Mart’ta Sky Sports’ta canlı
Kaynak : https://www.skysports.com/boxing/news/12040/12572222/adam-azim-targeting-boxing-history-as-he-prepares-to-face-connor-marsden-trainer-shane-mcguigan-confident-of-future-world-title

Yorum yapın