Connacht 21 – 26 Leinster


Leinster, Cuma gecesi Heineken Şampiyonlar Kupası son 16’lık karşılaşmasında Connacht karşısında az farkla galibiyetle ilk ayak avantajını elinde tutuyor; James Lowe ziyaretçi denemeleri arasındayken Jonathan Sexton sekiz sayı attı

Son Güncelleme: 08/04/22 22:50

Leinster'dan James Lowe, Heineken Şampiyonlar Kupası ilk ayağında Connacht'ı mağlup ederken dört dakika arayla iki deneme yaptı.

Leinster’dan James Lowe, Heineken Şampiyonlar Kupası ilk ayağında Connacht’ı mağlup ederken dört dakika arayla iki deneme yaptı.

Connacht, Sportsground’daki ilk maçında 26-21 yenilmesine rağmen, Heineken Şampiyonlar Kupası son 16 turunda Leinster ile mücadelede hayatta kaldı.

Dört dakikalık boşlukta iki James Lowe denemesi, Leinster’ın devreyi 18-11 önde geçtiğini gördü, John Porch’un erken çabası Connacht için havai fişekleri sağladıktan sonra ziyaretçiler ikinci çeyrekte kendi yollarını buldular.

Leinster kaptanı Jonathan Sexton diğer sekiz sayıyı attı, ancak Jack Carty’nin aradan hemen önce ikinci penaltısı 8.129 kapalı kalabalığın çoğunu memnun etti.

Hugo Keenan’ın 52.dakika denemesi başka bir Carty cezasını iptal etse de, Connacht, Leva Fifita saat işaretiyle yere çakıldığında Jamison Gibson-Park’ın günah işlemesinden yararlandı.

Değiştirilen Ross Byrne, Leinster’ın galibiyetini 76. dakika cezasıyla mühürleyene kadar tarafları sadece iki puan ayırdı.

Connacht’ın ahır fırtınası başlangıcını ticari bir orta saha patlamasıyla başlatan Bundee Aki, Carty ile birleşerek ikinci dakikada Porch’u koşturdu. Carty’nin dönüşümü geniş kaldı.

Leinster başlangıçta dengesini yeniden kazanmasına rağmen, Aki ev sahibi kalabalığı memnun etmek için bir top kaybı cezası verdi.

Sexton, 18. dakikada açılış cezasını devirdi ve Leo Cullen’ın adamları, sadece dört dakika sonra, Keenan’ın geçiş pası Lowe’u bir boşluktan kurtararak 35 metreden gol attığında öne vurdu.

Sexton’ın dönüşümünü hızlı bir şekilde Lowe’un ikinci skoru izledi, beklenen döngü hamlesi gerçekleşmedi, çünkü Keenan Aki’yi geçti ve dönüş pası, Porch’un son hendekte yaptığı müdahaleye rağmen Nelson doğumlu kanat oyuncusunu geride bıraktı.

Şimdi 15-5 gecikmiş durumda olan Connacht, Carty eve bir penaltı sürmeden önce Mack Hansen’in klas chip-and-collection’ından tehdit etti.

Bir Luke McGrath müdahalesi, Sexton’ın 10 sayılık farkı geri getirmesinin yolunu açtı, ancak Cian Healy geç ihlal etti ve Carty, hedefi 41 metreden gerektiği gibi vurdu.

Rüzgara dönen Connacht, yüksek bir tempoda yeniden başladı ve Carty üçüncü penaltısını etiketledi ve Conor Oliver molasını ödüllendirdi.

Leinster kontrolü geri aldı, önceden bir vuruş, Lowe’un hat-trick’ini inkar etti ve yerine Gibson-Park yerine Gibson-Park’ın Keenan’ı dönüştürülmemiş bir deneme için göndermesiyle sona erdi.

Hakem Karl Dickson, Kieran Marmion’un kafasına dik bir müdahalede bulunan Gibson-Park için sarıya karar vermek için biraz zaman aldı. Connacht bir maulden bastıktan sonra, Lock Fifita, Carty’nin 23-21 yapması için çabaladı.

Ev sahibi, Porch ve yerine Conor Fitzgerald’ın derinden koştuğu heyecan verici bir denemeyi hak ederken, Josh Van Der Flier’ın harika çalışmasının ardından Leinster’ın yerine geçen James Tracy’yi nakavtla engelledi.

Sexton yerine oyuna giren Byrne bir penaltıyı tekmeledi, ancak güçlü bir Lowe taşımasının arkasında, yedek yarının direklere gitmesi istendi ve hata yapmadı.
Kaynak : https://www.skysports.com/rugby-union/connacht-vs-leinster/report/101926

Yorum yapın