Commonwealth Games: Dina Asher-Smith ve Katarina Johnson-Thompson, Birmingham için hazırlanıyor | Haberler Haberler


200 metre dünya şampiyonu Dina Asher-Smith ve Heptatlon şampiyonu Katarina Johnson-Thompson, İngiliz Milletler Topluluğu Oyunlarında Team England’ın atletizm madalyası umutlarına öncülük edecek; Avrupa 400 metre şampiyonu Matthew Hudson-Smith de kendi evindeki Alexander Stadyumu pistinde yarışacak.

Son Güncelleme: 22/06/22 12:03pm

Dina Asher-Smith, Commonwealth Games'de 100m ve 4x100m'de koşacak

Dina Asher-Smith, Commonwealth Games’de 100m ve 4x100m’de koşacak

Dina Asher-Smith ve Katarina Johnson-Thompson, İngiliz Milletler Topluluğu Oyunlarında Team England’ın atletizm madalyası umutlarına öncülük edecek.

Heptatlon şampiyonu Johnson-Thompson, 2018’de Gold Coast’ta kazandığı tacı savunacak.

Gelecek ay Eugene’de dünya şampiyonluğunu da korumayı hedefleyecek olan 29 yaşındaki sporcu, geçen yılki Olimpiyatları yapmak için Aşil’in parçalanmasından kurtuldu, ancak bir baldır yaralanması onu heptatlondan çıkmaya zorladı.

Dünya 200m şampiyonu Asher-Smith, 100m ve 4x100m’de koşacak ve bayrak yarışında da altın madalya kazanarak dört yıl önce kazandığı 100m bireysel bronzunu geliştirmeyi hedefliyor.

İkisinin de dahil edilmesi bekleniyordu ve Team England şimdi atletizm kadrolarını onayladı.

Geçen yılki Olimpiyatlarda 800 m gümüş madalya kazanan Keely Hodgkinson, önümüzdeki ay Birmingham’da başlayacak Oyunlar için Tokyo’da bronz aldığında Team GB’nin ilk Olimpiyat sırıkla atlama madalyasını kazanan Holly Bradshaw ile birlikte yer alıyor.

Katarina Johnson-Thompson, İngiltere Takımı'nın Birmingham'daki atletizm madalyası umutlarına da öncülük edecek

Katarina Johnson-Thompson, İngiltere Takımı’nın Birmingham’daki atletizm madalyası umutlarına da öncülük edecek

Olimpiyat 100m finaline ulaşan Daryll Neita, 100m, 200m ve 4x100m bayrak yarışında yarışacak.

Sprinterler Nethaneel Mitchell-Blake ve Reece Prescod’a (100m), her ikisi de 200m’de koşacak olan Adam Gemili ve Zharnel Hughes, dördü de 4x100m bayrak takımında yer alacak.

Avrupa 400 metre şampiyonu Matthew Hudson-Smith de kendi sahasındaki Alexander Stadyumu’nda yarışacak.

“Seçilmek büyük bir onur. Bu benim üçüncü Commonwealth Games seçimim ve bence bu, özellikle ev şampiyonası olduğu için en anlamlı olanı.

“Evde arkadaşların ve ailenin önünde rekabet edebilmek ve İngiltere’yi tekrar temsil edebilmek çok şey ifade edecek.

“10 yaşımdan beri Alexander Stadyumu’nda antrenman yapıyorum, bu yüzden benim için oldukça duygusal bir rollercoaster olacak.

“Yaşadığım tüm eğitimler ve deneyimler sayesinde hiç olmadığım kadar hazırlıklı olduğumu hissediyorum. Eğlenceli, heyecan verici, korkutucu olacak ama sabırsızlıkla bekliyorum.”
Kaynak : https://www.skysports.com/news/12040/12638397/commonwealth-games-dina-asher-smith-and-katarina-johnson-thompson-set-for-birmingham

Yorum yapın

SMM Panel