Colin Gibson: Eski Aston Villa & Man Utd oyuncusu bunama hastası | Futbol HaberleriColin Gibson: Eski Aston Villa & Man Utd oyuncusu bunama hastası | Futbol Haberleri

Eski Manchester United ve Aston Villa oyuncusu Colin Gibson, erken başlangıçlı bunama olduğunu açıkladı.

62 yaşındaki, tanısını Çarşamba günü Jeff Astle Vakfı’ndan bir açıklama ile doğruladı.

Kupa yüklü bir büyü sırasında Villa’nın Birinci Lig şampiyonluğu, Avrupa Kupası ve Avrupa Süper Kupası’nı kazanmasına yardım eden Gibson, Kasım ayında erken başlangıçlı bunaması olduğu söylenmesine rağmen “zinde ve iyi” olduğu konusunda ısrar etti.

Bir açıklamada şunları söyledi: “Eşim, ailem ve şimdi, kariyerim boyunca beni sadık bir şekilde destekleyen insanlara, Kasım 2021’de erken başlangıçlı bunama teşhisi konduğunu bilmeleri için doğru zaman olduğuna inanıyorum.

“Zindeyim ve iyiyim ve keyif aldığım çoğu şeyi yapabiliyorum. Hereford ve Worcester Erken Müdahale Demans Hizmetlerine ve PFA Demans Ekibine Kim ve bana verdikleri tüm yardım ve destek için teşekkür etmek istiyorum.

“Bana ve eşime özellikle durumumu açıklamamıza yardımcı olan Jeff Astle Vakfı’ndan Dawn Astle’a kişisel olarak teşekkür etmek istiyorum. Dawn’ın yardımı ve desteği gerçekten inanılmazdı.

“Hem ana akımda hem de sporda bunama için çok fazla destek olduğunu ve pek çok ailenin etkilendiğini ve etkileneceğini söyleyebilir miyim?

“Sizin veya tanıdığınız birinin bunama hastası olabileceğinden şüphelenip şüphelenmediğini sorarak bu talebimi sonlandıracağım, gururunuzu sağlığınızın önüne koymayın ve insanları bilgilendirin. Bana inanmanıza yardımcı olur. Teşekkürler.”

Bu haftanın başlarında, Profesyonel Futbolcular Derneği, İngiliz futbolundaki bunama sorununun tamamını ortaya çıkarmak amacıyla büyük bir istişare çalışması başlattı.

Bir adli tabibe göre, tekrarlanan kafa vuruşu nedeniyle 59 yaşında hayatını kaybeden İngiliz forvet Jeff Astle’ın kızı Dawn Astle, konuşmak isteyen PFA’da Futbolda nörodejeneratif hastalıklar (NDD) için proje lideri. potansiyel koşullar hakkında endişeleri olan ancak resmi bir teşhis almamış eski oyunculara ve ailelerine.

Gibson’a, eski oyuncu John Deehan’ın ailesinin Mart ayında Deehan’ın son altı yıldır nörodejeneratif bir hastalıkla savaştığını açıkladığını gören eski kulüp Aston Villa’dan tam destek teklif edildi.

Twitter’daki bir gönderide, “Aston Villa’daki herkes, kendisine erken başlangıçlı bunama teşhisi konduğunu doğrulayan 1980/81 Birinci Lig ve 1982 Avrupa Kupası şampiyonu Colin Gibson’ı düşünüyor.”

“Kulüpteki herkesin tam desteğine sahipsin, Colin.”

Çok yönlü oyuncu Gibson, Manchester United’da beş yıl geçirdi ve Old Trafford’da Sir Alex Ferguson ile çalıştı ve kariyerini 1995’te Leicester, Blackpool ve Walsall’da geçirdiği dönemlerin ardından tamamladı.
Kaynak : https://www.skysports.com/football/news/12040/12610797/colin-gibson-former-aston-villa-man-utd-player-has-dementia

Yorum yapın