“Çok şey değişti ama ben kendimi değiştirmedim”


Carlos Alcaraz, ABD Açık’ı kazanmadan ve ATP tarihindeki en genç Dünya 1 Numarası olmadan önce, en azından normal hayatı söz konusu olduğunda, hâlâ aynı genç olduğunu savunuyor. Bu yıl Flushing Meadows’da finalde Casper Ruud’u yenen Alcaraz, ilk Grand Slam şampiyonluğunu kazanmak için dört setlik bir zafer kazandı.

2022 Paris Masters öncesinde düzenlediği basın toplantısında konuşan ilk tohuma, Grand Slam şampiyonu olduğu için hayatında farklı bir şey olup olmadığı soruldu. Ancak İspanyol, hayatının tenis bölümünün – medyada ve onu nasıl algıladığının – son zamanlarda büyük bir değişim geçirdiğini kabul etmesine rağmen, arkadaşlarının ve ailesinin ona hala aynı şekilde davrandığını belirterek olumsuz yanıt verdi. bir kaç ay.

Alcaraz, “Eh, hiç değişmedim. Sadece — pek çok şey değişti ama bir insan olarak kendimi değiştirmedim,” dedi. “Sanırım çevremdeki insanlar, ailem, ekibim, arkadaşlarım yani onlarla, normal hayatımda değişen bir şey yok. , bu işin bir parçası tabi ki çok değişiyor ama benim normal hayatımda değişen bir şey yok diyelim.”

Dünyanın 1 Numarası, her şeyin hayal edebileceğinden çok daha hızlı bir şekilde bir araya gelmesiyle, hayallerinin ne kadar çabuk gerçekleştiğine hâlâ inanamıyormuş. Alcaraz, her ne kadar beklenmedik olsa da, başardığını başardığı için mutluydu.

“Bir Grand Slam kazanmak, dünyanın 1 numarası olmak benim hayalimdi, ama 19 yaşında bunu yapmayı beklemiyordum, bilirsiniz. Her şey çok hızlı geldi, hayal edebileceğimden daha hızlı.” söz konusu. “Evet, şu anda ne yaptığımı anlayabiliyorum, hayalim gerçek oldu ama tabii ki beklenmedik bir şeydi.”

Carlos Alcaraz, Yoshihito Nishioka’ya karşı ilk maçında dizindeki sakatlığına da değindi ve bunun ciddi bir şey olmadığını ve uzun bir sezonun getirdiği olağan aşınma ve yıpranma olduğunu belirtti.

“Pekala, sadece bazı küçük problemler. Biliyorsunuz, yıl sonundaki her oyuncunun vücudunda problemler olduğunu söyleyeceğim, biliyorsunuz ve bununla biraz oynamak zorundasınız,” Carlos dedi Alcaraz. “Ama çok ciddi değil.”

“Baskı hissetmiyorum; bu hedefi kendim koydum, 1 numara olarak bitirmek için” – Carlos Alcaraz

Carlos Alcaraz, Paris'teki açılışında Yoshihito Nishioka'yı ele geçirdi
Carlos Alcaraz, Paris’teki açılışında Yoshihito Nishioka’yı ele geçirdi

Carlos Alcaraz, Rafael Nadal, Casper Ruud ve Stefanos Tsitsipas’ın peşinden koşmasına rağmen yılı Dünya 1 numarası olarak bitirmek için kesin planları var. Ancak İspanyol, bunu ek bir baskı olarak görmedi ve her turnuvada elinden gelenin en iyisini yapacağını ve tenisin keyfini çıkarmaya devam edeceğini belirtti.

“Eh, baskı hissetmiyorum. Bu hedefi kendim koydum, bilirsiniz, 1 numara olarak bitirmek için. Ama elbette gerçekten zor. Arkamda harika oyuncular var ve evet, onlar var. şansı da var,” dedi Carlos Alcaraz. “Yani bunu bir baskı olarak görmüyorum. Sadece her turnuvada elimden gelenin en iyisini göstermeye çalışıyorum, yani, oynamaya devam edin, bilirsiniz, yükselmeye devam edin. Ve evet, ben buyum. Sadece tenis oynamanın keyfini çıkarın ve baskı bir parçasıdır.”
Kaynak : https://www.sportskeeda.com/tennis/news-a-lot-things-changed-i-change-myself-carlos-alcaraz-winning-us-open-affected-life?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

SMM Panel PDF Kitap indir