“Çok fazla egonun olduğu soyunma odalarını yönettim” – Christophe Galtier, PSG’de ‘oyuncuları cezalandırmak’ konusunda cesur bir iddiada bulunuyor


Yeni Paris Saint-Germain (PSG) menajeri Christophe Galtier, Parc des Princes’teki oyunculara yaptırım uygulama konusunda cesur bir iddiada bulundu.

Galtier, Mauricio Pochettino’nun halefi olarak onaylandı ve kısa süre önce Paris Saint-Germain patronu olarak ilk basın toplantısına katıldı. Şu anda Ligue 1 tarafında Lionel Messi, Kylian Mbappe ve Neymar gibi süperstar isimlerle Paris soyunma odasıyla nasıl başa çıkacağı soruldu.

Galtier ufuk açıcı bir yanıt verdi (aracılığıyla L’Equipe) ve söyledi:

“Kazanmak, eğlenmek isteyen oyuncular bunlar. Çok fazla egonun olduğu soyunma odaları ile tanıştım. İlk iş onlarla değiş tokuş yapmak ama aynı zamanda empoze etmek. Ödün vermeden ortak bir projemiz olmalı. İzleyecek, dinleyecek. Her oyuncuyu cezalandırmak için yönetimimin desteğini alacağımı biliyorum.”

Resmi ve onaylı. PSG’nin yeni teknik direktörü Christophe Galtier, Haziran 2024’e kadar sözleşmesi bulunuyor. #PSG“Campos’un varlığı belirleyici oldu. Paris Saint-Germain işini büyük bir alçakgönüllülükle ama büyük bir kararlılıkla kabul ettim”.

Mauricio Pochettino, geçen sezon kadroyu yönetmekle ilgili sorunlarla karşılaştı. Lionel Messi, Neymar ve Kylian Mbappe’nin ölümcül üçlüsünün tutarlı bir şekilde gelişmesini sağlayamadı.

Galtier, 2021’de Ligue 1 şampiyonluğunu kazanan OGC Nice’den Paris’e geliyor. Parislileri Şampiyonlar Ligi’nde daha ileriye götürmekle görevlendirilecek.


Yeni PSG menajeri Christophe Galtier egolarla uğraşmak zorunda

Mauricio Pochettino, Paris'le başa çıkmak için mücadele etti#039;  en iyi yıldızlar.
Mauricio Pochettino, Paris’in en iyi yıldızlarıyla başa çıkmakta zorlandı.

Yeni PSG patronu Christophe Galtier’in yorumları, büyük kişiliklerle dolu bir soyunma odasına sahip olduğu göz önüne alındığında ilgi çekici. Pek çoğu, PSG’yi uyumlu bir birim yerine yıldız isimleri olan bir takım olmakla eleştirdi.

Galtier’in gelecek sezon daha birleşik bir takım olmasını istemesi Ligue 1 şampiyonları için iyiye işaret olabilir. Parisliler, Şampiyonlar Ligi’nde daha iyi bir mücadele için çaba gösterecekler. Taraf, 2021-22 sezonunda son 16 turunda Real Madrid’e karşı teslim oldu.

Liverpool efsanesi Jamie Carragher, yenilginin ardından Paris tarafını sert bir şekilde eleştirdi ve onları egolarla dolu bir takım olarak gördü. Dedi ki:

“Her zaman çok yüksek puan verdiğim Pochettino ile ilgili olarak, Tuchel PSG takımından halefinden daha fazlasını aldı. Her ikisinin de adaleti açısından PSG takımı yönetilemez. Özel olarak, eminim ikisi de yönettiklerini hissetmekten yoruldular. egolar futbolculardan daha fazla.”

“Bu, Fransız tarafını Şampiyonlar Ligi başarısına taşıyamamak için bir mazeret değil. Ancak bu, Paris’te neden bu kadar çok mükemmel koçun yetersiz kaldığı konusunda hafifletici bir faktör.”

Mauricio Pochettino’nun kaderini belirleyen oyun mu? 🤔PSG, Mart ayında Şampiyonlar Ligi son 16 turunda Real Madrid’e karşı 2-0 berabere kaldı…Ve ardından Karim Benzema maçı verdi! 🥵https://t.co/avcTljH3Vo

Yanlarında Lionel Messi, Neymar ve Kylian Mbappe gibi isimlerle Parislilerin Şampiyonlar Ligi’nde Son 16 Turunu geçmesi bekleniyor.

Mart ayında Madrid’e karşı yaptıkları felaketli maç, takımdaki uyumsuzluğa işaret etti ve bu, Galtier’in ele alması gereken bir şey.

Kaynak : https://www.sportskeeda.com/football/news-i-managed-locker-rooms-lot-ego-christophe-galtier-makes-bold-claim-sanctioning-players-psg?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

SMM Panel PDF Kitap indir