Clermont Auvergne 10-29 Leicester: Tigers, Fransa’da Şampiyonlar Kupası’nda büyük zafer elde etti | Rugby Birliği Haberleri


Ellis Genge, Julian Montoya, Jack van Poortvliet, Hosea Saumaki ve Harry Potter, Leicester 19 sayılık ilk ayak liderliğini kurarken denemeler yapıyor; Guy Porter, Tigers adına kırmızı kart gördü; Cheikh Tiberghien, Clermont Auvergne için tek denemeli

Son Güncelleme: 10/04/22 18:05

Leicester oyuncuları zaferlerini kutluyor

Leicester oyuncuları zaferlerini kutluyor

Leicester, Heineken Şampiyonlar Kupası son 16 turunda Clermont Auvergne’yi 29-10 yenerek Stade Marcel-Michelin’de 17 yıl sonra ilk galibiyetini aldı.

Steve Borthwick’in tarafı, Massif Central’daki ev sahiplerine fiziksel olarak hakim olduktan sonra Cumartesi günü Welford Road’daki ikinci ayağı komuta edecek.

Tigers, George Ford ile birlikte Ellis Genge, Julian Montoya, Jack van Poortvliet, Hosea Saumaki ve Harry Potter’ın nezaketiyle beş deneme yaptı ve aynı zamanda tekme vuruşundan dört sayıya katkıda bulundu.

Clermont’un toplayabildiği tek şey, Cheikh Tiberghien’den tek bir deneme ve Morgan Parra’nın botundan beş sayıydı.

Clermont, Ford’un gol çizgisini geride bıraktığını ve topu geniş bir alana yaydıklarında ilk kanı çekti.

Camille Lopez, George Moala ve Kotaro Matsushima’nın müthiş hakimiyeti, Tiberghien’i sağ köşeye attı. Parra, 14 dakika sonra ev sahibini 7-0 öne geçirmek için taç çizgisinden döndü.

Tigers kaptanı Ellis Genge, beş denemesinin ilkini kaydetti.

Tigers kaptanı Ellis Genge, beş denemesinin ilkini kaydetti.

Leicester, kaptan Genge’in sürüş çizgilerinden güçlü bir itişin ardından kısa mesafeden güç verdiğinde karşılık verdi.

Clermont, Parra’nın botundan üç puan daha alarak liderliğini sürdürdü, ancak Leicester’ın sürüş darbesini kontrol etmekte zorlanıyorlardı.

Canlı Süper Rugby

12 Nisan 2022, 08:00

canlı

Ve Tigers, Montoya’nın gol atmak için baskın vuruşlarından yararlanarak baskıyı sayıya çevirdi.

Ford ekstraları ekleyemeyince skor ilk yarının sonunda 10-10 seviyesindeydi.

Leicester güzel bir kukla ile hücuma geçti ve İngiltere milli forması Freddie Steward’a yüklenmeden önce onları ön ayağa koyarak Ford’dan ayrıldı, ancak geçişi Potter’ı dışarıda bulamadı.

Ancak, Leicester bir sonraki arızada onlara Clermont deneme hattından beş metre uzakta bir hat çıkışı veren bir penaltı kazandı.

Clermont hala Leicester’ın kadro çıkışını durduracak bir cevap bulamamıştı ve Van Poortvliet kısa mesafeden gol attı.

Ford dönüşümü kaçırdı, ancak beş dakika sonra Van Poortvliet’in ceza sahası vuruşu Clermont tarafından temiz bir şekilde alınmadı ve Tommy Reffell’in eline geçti. Top, Ford, Dan Kelly ve Steward’ın ellerinden geçerek Saumaki’nin dördüncü denemeleri için kıyıya yanaşması için sola kaydırıldı.

Ford bu dönüşümde başarılı oldu, yani Leicester 55 dakika ile 22-10 öndeydi.

Oyunun son çeyreği, Leicester’ın umduğu kadar rahat geçmedi ve Guy Porter, Fitz Lee’nin kafasına doğrudan temas ettiği için kırmızı kart gördü.

Ancak Steward, beşinci denemeleri için rakipsiz koşan Potter’a boşaltmadan önce yüksek bir top almak için hava becerilerini gösterdiğinde zaferlerini mühürleyen Tigers’ı durdurmadı.
Kaynak : https://www.skysports.com/rugby-union/news/12040/12587195/clermont-auvergne-10-29-leicester-tigers-claim-big-champions-cup-win-in-france

Yorum yapın