Claressa Shields vs Savannah Marshall: Londra’daki tarihi fatura için tarih ve mekan onaylandı | Boks Haberleri


Savannah Marshall ve Claressa Shields, 10 Eylül’de Londra’daki O2 Arena’da Sky Sports’tan canlı yayınlanan orta sıklet şampiyonluk mücadelesini doğruladılar.

Shields-Marshall, İngiltere’de televizyonda yayınlanan ilk tamamı kadınlardan oluşan profesyonel boks kartının manşetinde yer alacağı için bu tarihi bir fırsat olacak.

Alt karttaki ana destek, üst düzey bir süper tüy siklet birleşimi görecek. IBF ve WBO başlık listesi Mikaela Mayer, WBC kemer sahibi olan Amerikalı Alycia Baumgardner’ı alacak.

Shields-Marshall dövüşü, 160 librede dört büyük dünya şampiyonluğunu birleştirecek. Hartlepool’dan Marshall, 2020’de Hannah Rankin’e karşı kazandığı ve ardından üç kez savunduğu WBO kemerini elinde tutuyor. Marshall bir profesyonel olarak yenilmedi ve tüm dünya şampiyonluğu dövüşlerini uzaktan kazandı.

Flint, Michigan’dan Shields, bugün kadın sporunda en iyi dövüşçülerden biri. Şu anda birleşik WBA, IBF ve WBC başlık listesidir ve daha önce orta sıklet ve süper ağır sıklet bölümlerinde tartışmasız hükümdar olmasının yanı sıra kariyerinin başlarında süper orta sıklet kemerleri kazanmıştır. Amerikalı aynı zamanda iki kez Olimpiyat şampiyonu oldu ve hem Londra 2012 hem de Rio 2016’da orta sıklet altın madalya kazandı.

Bu etkileyici bir sicildir. Ama Marshall, Shields’ı yenen tek boksör. 10 yıl önce Çin’deki amatör Dünya Şampiyonasında Marshall, o turnuvayı kazanma yolunda Shields’ı geride bıraktı. Shields bir Olimposlu olarak öne çıktı, ancak ikisi bir daha asla savaşmadı. Uzun süredir devam eden bu rekabeti 10 Eylül’de Londra’da halledecekler.

Organizatör Ben Shalom, “Sonunda geldi. Tüm sporların sınırlarını aşmak için büyük rekabetlere ihtiyacı var ve bu, kadın boksundan gelen en büyük rekabet” dedi.

“Bu, tüm boks sporu için önemli bir an, spora yeni bir ışık tutacak transatlantik bir mücadele. İki büyük yıldız, iki seçkin sporcu, iki kişilik ve uyduramayacağınız bir hikaye. Tüm katılımcılara teşekkür ederiz. organizatörler ve yöneticiler, birçok kişinin olamayacağını düşündüğü bir mücadeleye dahil oldular.O2’de tarihi bir gece sizi bekliyor.”

Marshall’ın menajeri Mick Hennessy, “Bence bu, kadın boksu tarihindeki en büyük ve en heyecan verici mücadele. Tarih yazacak ve her beklentiyi karşılayacak. 10 yıl oldu ve ben The O2’de 10 Eylül’ü bekleyemem.Bu, dünya çapında yılın dövüşü olma potansiyeline sahip.

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Savannah Marshall, Claressa Shields’ten kişisel olarak hoşlanmadığını ve sadece tüm kemerlerini almak istediğini söylüyor.

Alt kartta Mayer ve Baumgardner, süper tüy siklet bir dünya şampiyonluğu birleşmesinde çatışacaklar.

Mayer, 2020’de ilk şampiyonluğunu kazandı ve geçen yılın en iyi dövüşlerinden birinde, Maiva Hamadouche’ye karşı 10 rauntluk bir gerilimde yer aldı ve IBF kemerini ve WBO’yu güvence altına almak için kazandı.

Baumgardner heyecana yabancı değil. Daha önce İngiltere’de iki kez boks yaptı ve geçen yıl WBC şampiyonu olmak için Terri Harper’ı yıkıcı bir gösteride unutulmaz bir şekilde durdurdu.

Kartın geri kalanı zamanı gelince duyurulacak.

“10 Eylül sonsuza kadar hatırlanacak bir gece ve tamamı kadınlardan oluşan bir şovla kadın sporu için bir dönüm noktası olacak. Yükselen yıldız Mikaela Mayer’i Alycia Baumgardner’a karşı bir süper şef destek maçında ve unvan birleştirme maçında karşılıyoruz. Ve başka önemli maçlar olacak. Bunu kadın boksu için şimdiye kadarki en büyük gece yapacak duyurular. Sky Sports’ta bu eşsiz, büyülü geceyi göstermekten gurur duyuyoruz,” dedi Sky Sports boks geliştirme başkanı Adam Smith.

“[Shields-Marshall] 10 Eylül’de Londra’daki O2’de benzeri görülmemiş bir gecenin ne olacağı konusunda sporumuz için gerçekten ikonik bir mücadele. Sonunda kendi inanılmaz dünya şampiyonumuz Savannah “The Silent Assassin” Marshall arasındaki bu modern neslin en ağız sulandıran maçlarından birini duyurmak için. ve GWOAT, bir Amerikan idolü olan Claressa Shields, bir zevk ve onurdur” diye devam etti.

“Bu sadece tarih, iğne, baharat, intikam – her şeyle – ve bu iki elit yenilmez boks şampiyonu ve muhteşem spor figürleri, bu çağın en büyük dövüşlerinden birinde tartışmasız orta sıklet unvanı için çatışıyor.”

Tarihi fatura, 10 Eylül’de Sky Sports’ta canlı yayınlanacak. Biletlere erken erişim için www.boxxer.com adresini ziyaret edin.
Kaynak : https://www.skysports.com/boxing/news/12040/12646083/claressa-shields-vs-savannah-marshall-date-and-venue-confirmed-for-historic-bill-in-london

SMM Panel PDF Kitap indir