Claressa Shields: Savannah Marshall’a Karşı Tüm Zamanların En İyi Kadını olduğumu dünyaya göstereceğim | Boks Haberleri


Claressa Shields, gelecek ayki tartışmasız şampiyonluk mücadelesinde Savannah Marshall ile karşı karşıya geldiğinde dünyaya ‘Tüm Zamanların En Büyük Kadını’ olduğunu kanıtlamaya yemin etti.

İki uzun süredir orta siklet rakibi arasındaki kin maçı, 10 Eylül Cumartesi günü Londra’daki O2 Arena’da canlı yayında sahneye çıkıyor. Gökyüzü sporlarıve iki yenilmez boksörün tüm kemerlerini çizgiye koyduğunu görecek.

Çiftin takas ettiği sözlü ozanlara rağmen, iki kez Olimpiyat altın madalyası sahibi ve hüküm süren WBA, WBC ve IBF şampiyonu Shields, WBO şampiyonu ve diğer kadın boks öncüsü Marshall’a saygıyla dolu, ancak ringin kraliçesi olduğunu kanıtlamaya kararlı .

Shields, “2012’de uzun süredir boksa devam etsem de etmesem de herkesin ömür boyu hatırlayacağı kişinin ben olduğumu söyledim” dedi. Gökyüzü sporları.

“Ancak Olimpiyatları tekrar kazanıp tekrar kazanıp profesyonel olduğum gerçeği, oyunu eşit ücret, eşit terfi konusunda değiştiren kadınlardan biriyim ve eşit dövüş süresi elde etmek için savaşıyoruz.

“Bunun meyvelerini verdiği için mutluyum, bu fırsatım var ve harika bir dans partnerim var. Gölü geçmeyi ve Savannah Marshall’a karşı savaşmayı dört gözle bekliyorum.

“Oraya girip bir gösteri yapmak için iki büyük dövüşçü gerekiyor. Bu yüzden, oraya bir gösteri yapmak ve dünyaya ne olduğumu söylemek için geliyorum – Ben Tüm Zamanların En Büyük Kadınıyım. “

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Shields, 10 Eylül’de Marshall’a karşı yapacağı büyük hesaplaşmaya hazırlanırken harika durumda olduğunu ve tüm zamanların en iyi kadın boksörü olduğunu kanıtlamak için yola çıktığını açıkladı.

Marshall, Miami’deki eğitim kampının ortasında, Hanna Gabriels’e karşı altıncı profesyonel yarışmasından bu yana 27 yaşında olan eski iki siklet dünya şampiyonu John David Jackson’ın dikkatli gözetimi altında.

Jackson, Shields’ın 2012 Dünya Şampiyonası’nın ikinci turunda Marshall’a kaybettiği amatör günlerinden (kariyerinin şu ana kadarki tek yenilgisi) çok daha iyi olduğuna şüphe yok ve döndüğünden beri rakibiyle daha iyi bir seviyede savaştığını düşünüyor. Eylül ayında gösterilecek olan profesyonel.

Jackson, “Boksöre karşı yumruk attığını söylemek, dövüş için iyi bir başlık” dedi. Gökyüzü sporları. “Savannah, onun rekabet seviyesi Claressa’nınki kadar değil… yani rakipler arasında bir fark var.

“Kimin en iyi yaptığı şeyi diğer kişiye uygulayacağı ve onları yıkacağı konusunda çok ilginç bir kavga çıkıyor. Claressa ile amatör günlerinden daha iyi olduğunu hissediyorum, oysa Savannah ile bunu görmedim.

Daha erişilebilir bir video oynatıcı için lütfen Chrome tarayıcıyı kullanın

Shields, 10 Eylül’de Sky Sports’ta canlı yayınlanan tartışmasız dünya orta sıklet şampiyonluğu için Marshall’ı ele geçirdi

“Daha rahat, içeride rahat ve böyle olması harika, ancak sahip olduğu rekabet seviyesi onu içinde gerçekte ne olduğunu görecek kadar zorlamadı. Bu dövüş, gerçekten zorlanacak. “

Bu arada Shields, Marshall’la uzun zamandır beklenen kazananın her şeyi alır çatışması için mümkün olan en iyi durumda olduğundan emin olmak için başını eğiyor ve Miami’deki gece hayatı dikkat dağıtıcı hiçbir şeyden kaçınıyor.

Shields, “Her şey disiplinle ilgili” dedi. “Kan, ter ve gözyaşı oyunla birlikte gelir, ama ben terden zevk aldım, kandan zevk alıyorum – bazen daha çok rakibimden geliyor – ve işin içinde biraz ağlama var, ama siz eğlenirken değil.

“Bu yüzden Miami’ye geliyorum çünkü farklı bir manzara. Evet, kulüpleriniz, plajlarınız ve barlarınız var ama ben sadece plaja ve spor salonuna gidiyorum. Pistlere gidiyorum ve biraz patika koşuyorum, ama ben gerçekten büyük bir parti insanı değil.

“Mükemmel durumdayım. Müsabakalar yapıyoruz, koşuyoruz, ip atlıyoruz ve pedlere ve çantalara çarpıyoruz.

Fırsat için mutluyum ve özellikle geldiğim yerde bu platforma sahip olabilmek ve boks tarihindeki en büyük kadın dövüşü olarak anılmak çok şey ifade ediyor.

Kadın boks tarihinin en büyük mücadelesi – Claressa Shields – Savannah Marshall – 10 Eylül Cumartesi günü Sky Sports’ta canlı yayınlanacak. Tarihin bir parçası olun ve Londra karşılaşması için buradan bilet alın.
Kaynak : https://www.skysports.com/boxing/news/12040/12668879/claressa-shields-ill-show-the-world-im-the-greatest-women-of-all-time-against-savannah-marshall

SMM Panel PDF Kitap indir