Christian Lee, Stamp Fairtex’in bir MMA dövüşçüsü olarak ilerleyişini yorumladı


Eski ONE hafif sıklet dünya şampiyonu Christian Lee, birinin MMA’daki becerilerini geliştirmek için ne gerektiğini biliyor. Stamp Fairtex’in spordaki ilerlemesi açısından doğru yolda olduğuna inanıyor.

Stamp, 2019’da ONE kadın atom ağırlığı sıralamasında tırmanmaya başladı ve gelişini Hintli forvet Asha Roka’ya karşı üçüncü tur pes etme galibiyetiyle duyurdu. Daha sonra çarpıcı hünerini sonraki üç rakibinden ikisini nakavt etmek için kullandı.

2021’de ONE Women’s Atomweight World Grand Prix’sine katıldı ve turnuvanın her turunda daha da rafine bir yetenek sergiledi. Son turda Hintli güreş şampiyonu Ritu Phogat’ı güzel bir kol çubuğuna dokunmaya zorladı.

Böylece, ONE X’te bölüm kraliçesi Angela Lee’ye karşı atom ağırlığı tacına meydan okuyacak bir yer elde etti. Bu, 2020’de hamileliğini duyurmasından bu yana şampiyonun ilk maçıydı.

Christian Lee, kız kardeşinin dünya şampiyonluğu maçında Tay süperstarına hazırlanmasına yardımcı olmak için Stamp okudu. ONE X’te Lee, Stamp’ın ne kadar ilerlediğini gördü ve onun eylemine tanık oldu ve neredeyse kız kardeşini aşağı indirdi.

Sportskeeda MMA ile yaptığı röportajda ‘Savaşçı’, Stamp’ın çabalarını ve ligdeki yükselişini övdü, ancak hala alışkın olduğu stile geri dönme eğilimi olduğuna inanıyor.

Lee dedi ki:

“Kesinlikle yapılması zor bir şey. MMA’ya giden tek bir stilden geçiş yapmak. Oyununu tamamlamak için temel çalışmalarına çok odaklanması harika. Ve bölümün zirvesine çıkmayı gerçekten iyi başardı. Ama, bilirsiniz, bütün hayatı boyunca karma dövüş sanatlarında eğitim almış birinin aksine, stilistik olan ve başka bir tarz ekleyen birini bulduğunuzda bu ayrımı hala görebilirsiniz. Bunun çok etkileyici olduğunu düşündüm. Çok iyi, ama yine de tarzlar söz konusu olduğunda bir fark olacak. Stilistik dövüşçüye karşı tam bir dövüş sanatçısı.”


Christian Lee, ONE 160’ta Ok Rae Yoon ile rövanş maçına çıktı

Christian Lee, Ok Rae Yoon ile ONE 160’da çok beklenen rövanşını alırken şimdi kendi dünya şampiyonluğu maçına hazırlanmakla meşgul olacak.

ONE Championship, ONE hafif dünya şampiyonluğu için verilen savaşın, Singapur’daki 26 Ağustos etkinliğinin ana maçı olacağını açıkladı.

Ok, geçen yıl Eylül ayında dünya şampiyonluğu için sıkı çekişmeli bir maçta Lee’yi geride bıraktı. Ok için resmi olarak oybirliğiyle alınan bir zafer olsa da, Lee maçı kazanmak için yeterince şey yaptığına inanıyordu.

Karar gözden geçirilip onaylandıktan sonra Lee, Ok ile rövanşını beklemeye karar verdi ve şimdi nihayet kemeri geri alma fırsatını yakaladı.

Kaynak : https://www.sportskeeda.com/mma/news-christian-lee-comments-stamp-fairtex-s-progression-mma-fighter?utm_source=feed&utm_medium=referral&utm_campaign=sportskeeda

SMM Panel PDF Kitap indir