Christian Horner, akıl sağlığı hakkında konuştuğu için Toto Wolff’a teşekkür etti


Red Bull takım patronu, meslektaşının ruh sağlığı konusundaki açıklığını ve dürüstlüğünü övdü; Toto Wolff, 2004’ten beri bir psikiyatriste göründüğünü paylaştı; Wolff: “Sanırım yardım aldığımızı söyleme zorunluluğumuz var ve yardım almamızda sorun yok”

Son Güncelleme: 22/03/22 06:19

Toto Wolff ve Christian Horner, ruh sağlığı hakkında konuşmanın önemli olduğuna ve yapılması gerektiğine inanıyor

Toto Wolff ve Christian Horner, ruh sağlığı hakkında konuşmanın önemli olduğuna ve yapılması gerektiğine inanıyor

Red Bull’un takım patronu Christian Horner, Mercedes’teki mevkidaşı ve rakibi Toto Wolff’u akıl sağlığı hakkında konuştuğu için övdü.

Yeni Formula 1 sezonunun başlamasından önce Wolff zihinsel sağlığı hakkında konuştu ve Pazar günleri 2004’ten beri bir psikiyatriste gidiyordu.

“Sanırım 500 saatten fazla zamanım oldu [of therapy]”Zihinsel olarak acı çektim, hala çekiyorum” diyen Wolff, “Yardım almak sorunlarımı aşmanın bir yolu ve kullanılmayan potansiyele erişmeme yardımcı oldu.

“Damgalamayla hiçbir zaman bir sorunum olmadı. En başarılı insanlardan bazıları çok, çok hassastır ve çok, çok hassas, çok, çok savunmasız anlamına gelir.”

Sezon açılışında Bahreyn Grand Prix’sinde Horner, rakibinin açıklığını ve dürüstlüğünü övme fırsatını yakaladı.

Red Bull’un takım patronu, “Bence akıl sağlığıyla ilgili sorunları hakkında konuşma cesaretine sahip olduğu için Toto’ya teşekkür borçluyum.” Dedi.

“Bu günlerde çok daha fazla dikkat çeken bir şey ve bence bu işte kesinlikle farkında olduğumuz ve proaktif olmak istediğimiz bir şey.

“Kişisel sorunlarım olmadığı için şanslıyım ama… akıl sağlığı sorunları nedeniyle acı çeken arkadaşlarım oldu. Bu yüzden, elbette, bu önemli bir konu ve bence öyle. vurgulamak için çok iyi.

“Bunun hakkında konuşabilmenin olumlu bir şey olduğunu düşünüyorum.

“Dediğim gibi, Toto’ya kendi kişisel sorunları hakkında konuşma güvenine sahip olduğu için teşekkür ederim.”

Wolff ve Horner, küresel bir sporun zirvesindeler ve Mercedes patronu kendi platformunu olumlu bir şekilde kullanmaya hevesli.

Wolff, “Her şeye sahip gibi görünen ancak mücadele eden yüksek profilli insanlar, yardım aldıklarını ve yardım almanın sorun olmadığını söyleme zorunluluğumuz olduğunu düşünüyorum.” Dedi. “Simone Biles ve Naomi Osaka, bu konuda konuştukları için çok fazla takdiri hak ediyor.”

Osaka kendi akıl sağlığı konusunda son derece açıktı, jimnastikçi Biles ise geçen yıl Tokyo Olimpiyat Oyunlarında elit sporcuların esenliği hakkında küresel bir tartışma yarattı.

Takım finalinden çekildikten sonra Biles, “Akıl sağlığıma odaklanmam gerekiyor.” Dedi.

“Bence ruh sağlığı şu anda sporda daha yaygın… Zihinlerimizi ve bedenlerimizi korumalıyız, öylece dışarı çıkıp dünyanın bizden yapmamızı istediği şeyi yapmamalıyız.”

Wolff’un sürücüsü Lewis Hamilton, Sky’ın yeni programı Any Driven Monday’de Naomi Schiff ile geçen sezonun dramatik finalinden sonra ilerlemek istediğinde orada kalması hakkında da konuştu.

Hamilton, Schiff’e verdiği demeçte, “Bence her şeyi geri almak, yarış pilotu olarak yedi kez şampiyonu elinden almak ve gerçekten insana geri dönmekle ilgiliydi.”

“Bu konuda herkesle aynıyım – duygulara karşı hassasım – bu sporda hayat gibi bir duygu yolculuğunun rollercoaster’ı.

“Benim için güçlü bir araç olabilen ve arkadaşlara ve haberlere ayak uydurmak için harika, ama aynı zamanda zorba da olabilen sosyal medyadan kopmaktı. Dolayısıyla, bundan kopmak, dünyadan kopmak ve mevcut olmak.

“Her gün gerçekten oradaydım ve geçmiş hakkında çok fazla düşünmüyordum, ancak gelecekte nasıl gelişmek istediğimi düşünüyordum.”

Birleşik Krallık ve İrlanda’da, Samaritans ile 116 123 numaralı telefondan veya [email protected] veya [email protected] e-posta adresinden iletişime geçilebilir.
Kaynak : https://www.skysports.com/f1/news/12040/12572313/christian-horner-credits-toto-wolff-for-speaking-out-about-mental-health

Yorum yapın