Chris Waller, Royal Ascot’ta büyük sprint çifti için teklif verdi | Yarış HaberleriChris Waller, Royal Ascot'ta büyük sprint çifti için teklif verdi | Yarış Haberleri

Chris Waller, İçişleri Bakanlığı Cumartesi günkü Platinum Jubilee Stakes için 27 duyuruya öncülük ederken, Royal Ascot sprintini iki katına çıkarmak için teklif verecek.

Stablemate Nature Strip, Salı günkü King’s Stand Stakes’te rakiplerini beş furlong’un üzerinde patlattı ve Home Affairs, yılın başlarında Waller mahkum arkadaşını yendiği zaman da dahil olmak üzere şimdiye kadar iki Grup Bir kazanan altı furlong onurunu güvence altına almak için favori.

Nature Strip Platinum Jubilee için girildi, ancak bağlantılar ikiye katlanmamayı seçti ve beş günlük etapta 28 yarışmacının tek devamsızlığıydı.

Wesley Ward tarafından eğitilmiş Camapanelle, 2020 Queen Mary Stakes başarısının ve geçen yılki tartışmalı Commonwealth Cup kararının ardından üçüncü bir Royal Ascot zaferi için teklif verirken muhalefete liderlik ediyor.

O gün Dragon Symbol’ün arkasında bir kafa bitirdi, ancak son furlong’da önemli bir müdahaleden sonra komiserlerin odasında yarışa verildi.

O zamanlar Archie Watson tarafından eğitilen ve şimdi Roger Varian ile birlikte olan Dragon Symbol’a bu yenilginin intikamını burada alma şansı verilecek.

Anthony ve Sam Freedman’ın Artorius’unda, Mitsumasa Nakauchida için ekstra bir uluslararası unsur ekleyen Japon koşucu Grenadier Guards ile başka bir Avustralyalı rakip var.

Şampiyonlar Sprint galibi Creative Force, Duke of York Stakes birinci ve üçüncü Highfield Princess ve Minzaal, ayrıca A Case Of You ve Sacred de öne çıkıyor.

Hurricane Lane, Hardwicke Stakes’te heyecanla beklenen dönüşünü yapıyor.

Geçen yıl Charlie Appleby için üç yıllık istisnai bir kampanyada İrlanda Derbisi, Grand Prix de Paris ve St Leger’i kazanan Hurricane Lane, 2021’deki son yarışında Prix de l’Arc de Triomphe’de üçüncü oldu.

Eklenen Chester ödüllü Solid Stone, sekiz güçlü alanı tamamlayan Away He Goes, Broome, Mostahdaf, Living Legend, Third Realm ve Layfayette ile Sir Michael Stoute’u temsil ediyor.

Appleby ayrıca King Charles II Stakes galibi Noble Truth aracılığıyla Jersey Stakes’te favori bir şansa sahip ve Monaadah, Saeed bin Suroor için başka bir önde gelen fantezi için üç koşuda yenilmedi.

İkincisi, Shadwell renklerinde çalışır ve Alflaila, sahibi için güçlü bir ikinci dizidir, Star Girls Aalmal ise Champion Hurdle galibi Honeysuckle ve Cheltenham Gold Cup kahramanı A Plus Tard’ın antrenörü Henry de Bromhead için nadir bir Royal toplantı koşucusudur.

Leopardstown’ın ilk şampiyonu Alfred Munnings, Aidan O’Brien’ın Chesham Stakes’teki tek temsilcisi olurken, John ve Thady Gosden Faisal Road, Alzahir ve One World üzerinden üç güçlü bir mücadeleye girişiyor.

Pazartesi günü 900.000 £ karşılığında el değiştiren Crypto Force, yedi kat uzun Listelenen ödülde bir başka büyük yarışmacı.

Geçen yılın Wokingham Stakes galibi Rohaan, James Fanshawe tarafından eğitilmiş Fresh’in daha yeni attıktan sonra çok beğenildiği handikap vurgulamasında maksimum 28’lik alanın başında yer alıyor.

Gosdens’in Aldous Huxley’i, Golden Gate Stakes için en yüksek ağırlıktır ve o, ahır arkadaşı Honiton ve Appleby’nin Blue Trail ve Falling Shadow çifti ile birlikte Godolphin renklerinde dört kişiden biridir.

Hızlı zemin nedeniyle Altın Kupa angajmanını kaçıran Trueshan, Kraliçe Alexandra Stakes’in kapanışı için ilan edildi.

Alan King’in hücumu, yaklaşık iki mil altı kat daha yakın mesafede en yüksek ağırlığı omuzlayacak, ancak şansını denemesi için yağmurun gelmesi gerekecek.
Kaynak : https://www.skysports.com/racing/news/12040/12634931/chris-waller-bids-for-big-sprint-double-at-royal-ascot

Yorum yapın

SMM Panel